Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wypowiedzenie pracy przez pracodawce i odwołanie - Norwegia

Czytali temat:
robert len mariusz hersztek Marcin Guz Krzysztofmojanorwegia Niewiadomojaki (746 niezalogowanych)
80 Postów
Jacek Nester
(czx)
Początkujący
Witam
Spodziewam się iż wkrótce otrzymam wypowiedzenie z pracy.
Wypowiedzenie będzie najprawdopodobniej uzasadnione tym iż firma ma obecnie zbyt mało kontraktów w związku z czym nie jest w stanie zapewnić mi stanowiska pracy.
Przed tym będę jednak miał rozmowę przez telefon na ten temat( jest to procedura zgodna z Working Environment Act § 15-1).

Moje pytania to :
1) Czego można spodziewać się po takiej rozmowie? Czy jest to jedynie formalność czy może od tego jak się ustosunkuję do możliwego zwolnienia zależeć może czy zwolnienie dojdzie do skutku? Czy podczas takiej rozmowy jest szansa zastosowania jakiejś taktyki która utrudni pracodawcy zwolnienie?

2)Czy jeśli wypowiedzenie doszłoby do skutku to czy przy wspomnianym przez pracodawcę uzasadnieniu (zakładając iż będzie to zbyt mało kontraktów pracodawcy w związku z czym nie jest w stanie zapewnić mi stanowiska pracy) jest sens odwoływać się od decyzji o wypowiedzeniu?

(Zgodnie z tym co wyczytałem w "Working Environment Act" teoretycznie nie może być to podstawą do zwolnienia pracownika , ale w praktyce ponoć firmy są w stanie wybronić taki powód jako "obiektywny" a tym samym odwołanie od decyzji o zwolnieniu zostanie przez sąd uznane za bezzasadne i przyzna racje pracodawcy).

Z góry dzięki rady
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
czewrony napisał:
Witam
Spodziewam się iż wkrótce otrzymam wypowiedzenie z pracy.
Wypowiedzenie będzie najprawdopodobniej uzasadnione tym iż firma ma obecnie zbyt mało kontraktów w związku z czym nie jest w stanie zapewnić mi stanowiska pracy.
Przed tym będę jednak miał rozmowę przez telefon na ten temat( jest to procedura zgodna z Working Environment Act § 15-1).

Moje pytania to :
1) Czego można spodziewać się po takiej rozmowie? Czy jest to jedynie formalność czy może od tego jak się ustosunkuję do możliwego zwolnienia zależeć może czy zwolnienie dojdzie do skutku? Czy podczas takiej rozmowy jest szansa zastosowania jakiejś taktyki która utrudni pracodawcy zwolnienie?

2)Czy jeśli wypowiedzenie doszłoby do skutku to czy przy wspomnianym przez pracodawcę uzasadnieniu (zakładając iż będzie to zbyt mało kontraktów pracodawcy w związku z czym nie jest w stanie zapewnić mi stanowiska pracy) jest sens odwoływać się od decyzji o wypowiedzeniu?

(Zgodnie z tym co wyczytałem w "Working Environment Act" teoretycznie nie może być to podstawą do zwolnienia pracownika , ale w praktyce ponoć firmy są w stanie wybronić taki powód jako "obiektywny" a tym samym odwołanie od decyzji o zwolnieniu zostanie przez sąd uznane za bezzasadne i przyzna racje pracodawcy).

Z góry dzięki rady

Nie maja pracy dla wszystkich pracownikow, to nie maja i nic niestety na to nie poradzisz.
Jedyna szanse na odwolanie masz jezeliby dali wymowinie tobie, a zatrzymali innego pracownikwnika, ktory wykonuje dokladnie to samo co ty i ma krotszy staz niz ty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Można spróbować przekonać pracodawcę do skierowania na permittering zamiast zwolnienia. Wówczas umowa o pracę pozostaje w mocy i można pobierać dagpenger w czasie przestoju. Jednak aby permittering był możliwy, okoliczności spadku zapotrzebowania na pracowników w firmie muszą być nagłe / nieprzewidziane dla pracodawcy.

Jeżeli pracodawca już podjął decyzję o wypowiedzieniu z podanych przez Pana powodów, trudno będzie podważyć wypowiedzenie.

Więcej informacji: www.multinor.no
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok