Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Praca w Norwegii fakty - Norwegia

Czytali temat:
M N Bartek Boike (362 niezalogowanych)
1 Post
Kasia Sokolowka
(Katexxx)
Wiking
Czesc
Jestem nowa na forum i chcialabym sie podzielic moimi przemysleniami. Swoja przygode w Norwegii zaczelam 15 miesiecy temu jako au-pair. Po zdaniu egzaminu Norskprove 3, postanowilam tu zostac i szukac pracy pokrewnej do moich wyuczonych zawodow. Oczywiscie pytalam se wszystkich znajomych Polakow czy mam jakies szanse, skoro mam uznane wyksztalcenie pedagogiczne i psychologiczne w Norwegii plus indywidualna praktyka w formie wolontariatow oraz referencje. I sie zaczelo: nawet nie skladaj nie masz szans, nie masz dobrego jezyka, odrzucaja wszystkich z polskim nazwiskiem, wracaj do polski, jedz do uk. O dziwo zlozylam kilkanascie aplikacji i 70% potencjalnych pracodawcow odpowiedzialo na moje zgloszenie, i po miesiecu juz pracowalam, a nawet byly slowa uznania i zdziwienia Norwegow czemu chce pracowac ponizej swoich kwalifikacji. Mam super prace, szanse na dalszy rozwoj zawodowy i to w stolicy, w ktorej 'tak ciezko o prace'. Wiec prosze was osoby bez wyzszych ambicji nie zniechecajcie osob, ktore maja aspiracje by sie uczyc, potrafiace cos dac z siebie znajace w miare dobrze jezyk, nie bojcie sie ze ktos bedzie mial lepiej, bo to jest ZALOSNE.
ps. przepraszam za brak polskich znakow
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
a zurnalistki znowu ie nie postaraly
nastepnym razem napiszcie

czy moge dolaczyc do mojego chlopaka w Oslo na laczenie rodzin mieszkamy razem juz 7 lat
pozdrawiam Robert
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok