Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

sektor "offszor", platformy w Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
Magdalena Grzelak cqqq (536 niezalogowanych)
8 Postów
Adrian Kul
(cardian)
Wiking
Witam wszystkich, to moj pierwszy post tutaj, takze na poczatku mowie czesc wszystkim. Jezeli dubluje temat to przepraszam i licze na wyrozumialosc.

Chcialbym zapytac jak wygladaja szanse na prace w sektorze oil& gas na warunkach norweskich.

Ale kilka slow o mnie. Absolwent wydzialu nawigacyjnego w gdyni. Mam 2 lata doswiadczenia z platformy wiertniczej w firmie saipem na pozycji balast operatora (BCO/CRO). Obecnie pracuje na statku nurkowym za DPO i w maju bede posiadal full DP certyfikat (jak nic sie nie popsuje po drodze). Mam wszystkie kursy z dzialki marine (oow, gmdss, safety, ppoz, medyczne - konwencja stcw) oraz ofszorowe opito approved (huet bosiet - olf, h2s).
znajomosc norweskiego =0.
Z tego co wiem z innych forow aby plywac na kontrakt norweskichtrzeba znac komunikatywny norweski.
Moze ktos powiedziec jak "wkrecic" sie w sektor norweski, w kontrakty 2/4 tygodnie. Jestem elastyczny i moge sie dostosowac. Planuje zaczac nauke noorweskiego w domu, ale nie wiem czy samemu na sucho mozna cokolwiek zrobic. Jakby ktos mial jakies info bede bardzo wdzieczny.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
30 Postów
Nowicjusz
Jest jeden facet w youtube ktory nakrecil caly filmik na ten temat. -> "barycza".
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Adrian Kul
(cardian)
Wiking
Dzieki, jak zjade ze statku to w niedziele poszukam.
jakby ktos cos wiedzial wiecej prosze o info.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
13 Posty
Tomasz Kranz
(TomaszKranz)
Wiking
jak nie masz skalniackiego paszportu to zerowe
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów

(pablo11)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
Obecnie na finn.no są ogłoszenia Statoil o naborze praktykantów spoza Norwegii do pracy na platformach na przyszłe wakacje. Warunek: jesteś studentem i w roku 2015 nie kończysz jeszcze uczelni. Wygląda na to że co roku w okolicach października Statoil poszukuje praktykantów - znakomita okazja dla polskich studentów. Ogłoszenie na finn jest np jeśli wpiszesz miasto Harstad lub Stavanger.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok