Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

2 Posty
Ewa Ewa
(cobe)
Wiking
Chodzi o kontrole podatkowa
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Roman Roman
(RomanRoman)
Wiking
Ale z tego co wiem to Norwegia i Polska maja podpisana umowe o wymianie informacji skarbowej dotyczacej emigrantow z Polski. To dlatego nie musimy w Polsce skladac tzw. zerowego zeznania podatkowego jesli pracujemy w Norwegii poniewaz norwegia przekaze te informacje za nas. Czy nie dziala to w druga strone?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
RomanRoman napisał:
Mam pobyt staly. Zona, dzieci brak.

Nie bardzo rozumiem twoja logike rozumowania. Do czego mam sie przyznawac? Banki przeciez od wielu lat maja system wzajemnej wymiany informacji o kliencie. Bank w Norwegii ma pelen wykaz informacji o moim koncie w Polsce. Jezeli w Polsce widnialbym na czarnej liscie to nie pozwoliliby mi zalozyc konta. Poza tym mam deklarowac 500zl w Polsce. To tyle co oszczednosci dziecka


1. To nie jest moja"logika rozumowania", nie ja tworze przepisy.
2. Banki maja byc moze jakis system wymiany informacji, ale bez bezposredniego zapytania z urzedu lub jakis przepisow nie maja prawa opowiadac na lewo i prawo ile ich klienci maja na koncie.
Poza tym, to jest zagraniczny bank (polski) i tam nie siega urzad skarbowy norweski tak latwo. Musi miec jakies podejrzenie, np. Pranie pieniedzy/nielegalna dzialalnosc czy co tam jeszcze, zeby zwrocic sie oficjalnie do strony polskiej.
3. Czy 500 czy 50000, to nie ma znaczenia, chodzi tu o zeznanie podatkowe zgodnie z prawda co tez i podpisujesz.
4. w momencie kiedy robisz przelew z polskiego konta Romana Giertycha na norweskie konto Romana Giertycha, to bank norweski (przy odpowiednio wysokiej kwocie) ma obowiazek przekazac te informacje urzedowi skarbowemu, a tam sie moga zainteresowac dlaczego Roman Giertych nie poinformowal ich o tych pieniadzach i dlaczego placil przez iles tam lat mniejszy podatek niz powinien. I skad ma te pieniadze skoro pracowal i mieszkal od, np. 10-ciu lat w Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -205  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Roman Roman
(RomanRoman)
Wiking
A czy moze pamietasz jak sie nazywala ta rubryka karty podatkowej, w ktorej trzeba podac posiadane oszczednosci w Polsce?

Czy po dokladniejsze informacje mam sie zglosic do Skattu czy mojego banku w Norwegii?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
RomanRoman napisał:
A czy moze pamietasz jak sie nazywala ta rubryka karty podatkowej, w ktorej trzeba podac posiadane oszczednosci w Polsce?

Nie chce mi sie teraz szukac, ale jak wpiszesz w google "bankinnskudd i utlandet" to ci sie wyswietli.
To samo tyczy rowniez nieruchomosci za granica, tzn. zgloszenie do sakattu

Czy po dokladniejsze informacje mam sie zglosic do Skattu czy mojego banku w Norwegii?
Tylko do skattu, bank nie ma z tym nic wspolnego
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Roman Roman
(RomanRoman)
Wiking
Dzieki za pomoc Makaryna!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Roman Roman
(RomanRoman)
Wiking
Jako podsumowanie tego watku chcialem napisac, ze odwiedzilem Skatt i jest dokladnie tak jak napisala Makaryna. Trzeba co roku skladac zeznanie o stanie naszego konta w Polsce oraz posiadanych lub nabytych nieruchomosciach.

Jezeli na koncie w Polsce posaiadamy niewielkie kwoty na biezace wydatki to mozemy je sobie darowac. Natomiast jesli jest to cos powyzej 10.000zl to powinno sie o tym wspomniec. Lepiej nie robic sobie problemow z podatkami.

Rozmawialem w tej sprawie z wieloma znajomymi i nikt nie podaje informacji o majatku w Polsce. Wiele osob buduje sobie domy i wypelnia konta w Polsce pieniedzmi z Norwegii, ale informacja o tym zostaje pominieta w zeznaniu podatkowym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Ludwik61
(Ludwik61)
Wiking
Chciałbym przelac 450koron na konto norweskie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok