Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Przelew pieniedzy z Polski do Norwegii - Norwegia

25 Postów
Roman Roman
(RomanRoman)
Wiking
Witam,

Musze w najblizszym czasie przelac spora sume pieniedzy do Polski i z powrotem do Norwegii. Jest to kwota, ktora podlega kontroli urzedu skarbowego. Przelewy beda odbywalay sie z mojego prywatnego konta w Polsce na moje prywatne konto Norwegii.
Wiem, ze przesylajac pieniadze do Polski nie musze nic zglaszac do urzedu. A jak wyglada sprawa przelania pieniedzy do Norwegii?

Jak zwykle prosze o pomoc osoby obeznane w temacie. Jak ktos ma zly dzien i chce sie wyrzywac na forum to od razu dziekuje.

Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Mateusz Nowak
(veiens_ridder)
Wiking
a jakie to są kwoty?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Roman Roman
(RomanRoman)
Wiking
Kwota przekraczajaca 15tys euro. Wiecej informacji wolalbym nie podawac bo to chyba nie ma znaczenia?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Ewa Ewa
(cobe)
Wiking
pada kwota przelewu, która z mocy ustawy O przeciwdziałaniu praniu.... powoduje monitorowanie. I na tym gruncie i w pl.
Po to sa m. in. darowizny czy pożyczki o ile nie korzystają ze zwolnień od podatku (od spadków i darowizn, PCC) i wymagają zgłoszenia do US, by mieć uzasadnienie powstania przychodu ( np. zwrot pożyczki ).
W pl na przykład jesli jest to darowizna to jeśli nie przekroczy kwoty wolnej 4903zł w ciągu 5 lat od jednej osoby to nie podlega podatkowi od darowizn. A moze pożyczka, jest to bardziej skomplikowane, ale jest szereg zwolnień i można poszukac
Jeśli natomiast jest to wynagrodzenie np. z umowy o dzieło, to masz obowiązek odprowadzić podatek dochodowy wg. skali.
Trudno rozpisać wszystkie przypadki. Musisz konkretnie podać ilość otrzymywanych pieniędzy, częstotliwość przelewów oraz przede wszystkim: za co je dostajesz
i niestety musisz to zglosic
A do no 25000nok (i tez uzasadnij bo juz od 800 euro przelewy sa monitorowane)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Roman Roman
(RomanRoman)
Wiking
Jeszcze raz napisze, ze przelew wykonam ze swojego konta na swoje konto. Nikt mi tych pieniedzy nie daje. Sam sobie je daje. Oba konta sa na moje nazwisko! Przelew jednorazowy do polski + przelew jednorzowy do norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Najlepiej zapytaj w swoim banku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
RomanRoman napisał:
Jeszcze raz napisze, ze przelew wykonam ze swojego konta na swoje konto. Nikt mi tych pieniedzy nie daje. Sam sobie je daje. Oba konta sa na moje nazwisko! Przelew jednorazowy do polski + przelew jednorzowy do norwegii.

Czy zglosiles w zeznaniu podatkowym w Norwegii, ze posiadasz konto zagranica ? I ile na nim posiadasz pieniedzy i skad ? Jezeli tak, to mozesz robic co chcesz. Jezeli nie, to mozesz miec powazne problemy, nawet przesylajac 1000 nok.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Roman Roman
(RomanRoman)
Wiking
Szczerze mowiac to nawet nie pamietam, zeby byla tam jakas rubryka poswiecona kontom zagranicznym. Co znaczy, ze nic takiego nie zglaszalem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
RomanRoman napisał:
Szczerze mowiac to nawet nie pamietam, zeby byla tam jakas rubryka poswiecona kontom zagranicznym. Co znaczy, ze nic takiego nie zglaszalem.

Nie wiem, jaka masz sytuacje. Moze jestes tutaj bez stalego pobytu, albo pendlerem, albo masz zone i dzieci w Polsce....
Musisz dowiedziec sie o tym w urzedzie podatkowym.
Wiem, ze tym co sami sie przyznaja (czyli zanim urzad ich przylapal) daja amnestie i siegaja tylko 10 lat wstecz z zaleglumi podatkami i chyba cos jeszcze za zwloke.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Roman Roman
(RomanRoman)
Wiking
Mam pobyt staly. Zona, dzieci brak.

Nie bardzo rozumiem twoja logike rozumowania. Do czego mam sie przyznawac? Banki przeciez od wielu lat maja system wzajemnej wymiany informacji o kliencie. Bank w Norwegii ma pelen wykaz informacji o moim koncie w Polsce. Jezeli w Polsce widnialbym na czarnej liscie to nie pozwoliliby mi zalozyc konta. Poza tym mam deklarowac 500zl w Polsce. To tyle co oszczednosci dziecka
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok