Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
Krzysztof Tchorzewski Sebastian Piasecki Gosia Sz. Normetpol Recycling Damian P Bartłomiej Krawczyk Artur Kalita Małgorzata Sienkiewicz Kasiuuula Rafał Weyer (3384 niezalogowanych)
4 Posty
Patrycja Plebaniak
(gitsiorka)
Wiking
Adrianie, czy dostałeś już może swoje pieniądze i wszystko się wyjaśniło? Ponieważ jestem w podobnej sytuacji - wysłałam im swój numer konta, dostałam skatteoppgjor i z tego co czytałam powinnam dostać zwrot w ciągu dwóch tygodni od daty na dokumencie - 6.08.2014. Minęły już trzy...Wysłałam zapytanie mailowe, czekam na odpowiedź Koleżanka, która pracowała ze mną dostała już pieniążki i nie wiem czy mam czekać czy próbować już coś działać
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Może Pani również ma dopłatę?

Jeśli nie, możliwe, że czek przyjdzie z dużym opóźnieniem.

Więcej informacji: www.multinor.no
Zgłoś wpis
4 Posty
Patrycja Plebaniak
(gitsiorka)
Wiking
Dopłata chyba raczej nie wchodzi w grę, ponieważ koleżanka dostała już zwrot na konto, a zarobiła dokładnie te same kwoty, co ja i również taki sam zwrot został jej wyliczony. W odpowiedzi na Selvangivelse wypełniłyśmy rybryki (bodajże 5....) naszymi danymi plus "upomniałyśmy się" o Standardfradrag - kiedy dostałyśmy Skatteoppgjor napisane było, że powinnyśmy dostać coś około 5 tysięcy koron zwrotu, a z uwzględnieniem Standardfradrag wyszło nieco więcej. Napisałam już maila do Stavanger, ale okazało się, że podlegam pod Forsand - tam również już wysłałam maila i czekam na jakieś wyjaśnienie

Mam jeszcze pytanie - czy jeśli ktoś posiada kody do altinn zostaje mu mimo wszystko wysłane skattekort na adres domowy? Czy tylko może zobaczyć to na komputerze i ewentualnie wydrukować? Bo kiedy załatwiałyśmy sobie kartę podatkową ta sama koleżanka dostała ją na adres a ja nie- z tym że ona nie posiada kodów. Dziękuję za odpowiedź!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Jeśli nie będzie odpowiedzi na maila, warto wysłać pismo z załączonym skatteoppgjør.

Co do skattekort, od 2014 roku jeśli ma się stały nr personalny i jest się e-brukerem, wówczas informacja o karcie jest w Altinnie i nie przychodzi pisemne powiadomienie. Dla osób nie będących e-brukerami przychodzi informacja o karcie podatkowej (informasjon om skattekortet 2014) pocztą na adres w Folkeregisteret. Powinna przyjść w grudniu 2013.

Może Pani się zalogować do systemu i sprawdzić, czy jest "skattetrekksmeldingen". Ewentualnie zapytać się pracodawcy, gdyż ma on dostęp do karty online, o ile została wystawiona.
Zgłoś wpis
4 Posty
Patrycja Plebaniak
(gitsiorka)
Wiking
Dziękuję za odpowiedź!

Karta jest, wydrukowałam ją i dałam pracodawcy - zastanawiało mnie tylko, czy to normalne, że pojawia się ona tylko w internecie - ale jeśli tak, to wszystko dobrze

Czek już przyszedł - mimo prośby w urzędzie, aby korespondencja przychodziła do Polski, przyszedł na adres norweski - ale najważniejsze, że nic się nie zgubiło i nie zapomnieli o mnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Tak, jest to normalne, jeśli jest się elektronicznym użytkownikiem

Jeśli chciałaby Pani zmienić adres, należy wysłać lub złożyć w urzędzie skarbowym formularz zmiany adresu do korespondencji.

Więcej informacji: www.multinor.no
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok