Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

102 Posty
iza nowak
(nowa2014)
Początkujący
Karol.Ky napisał:
nowa2014 napisał:
AWA napisał:
nowa2014 napisał:
AWA napisał:
z tego co juz sie dowiedzialam wystarczy zrobic practical service w Norwegii,a pozniej dostaje sie z automatu miejsce specjalizacyjne,albo sie szuka,nie potrzebne jest doswiadczenie,bo niby jak ma sie je miec skoro jest sie swiezo po stazu (practical service).

co do uczelni prywatnych-nie ma u nas MEDYCZNYCH uczelni prywatnych. sa owszem studia lekarskie platne,ale na panstwowych uczelniach


ok, to powodzenia.

sa platne medyczne studia , i tam nie trzeba miec celujacego z fizyki.
rozumiem,ze broni pani swojego stanowiska, ale mam kilku znajomych co placa za studia medyczne ,a na maturze zdawali historie...
pozdrawiam

prosze nie zrazac, wierze ze bedzie pani swietnym lekarzem.



i mowiac studia medyczne mam na mysli lekarskie,a nie cos w stylu zdrowie publiczne i kosmetologia istnieja lekarskie studia platne,ale sa identyczne z tymi darmowymi




ok, ale w takim razie jaki jest sens placenia 30 tysiecy do 50 tysiecy na semestr jesli sa identyczne , takie same? ja nie mowie o zdrowiu publicznym, kosmetologi bo to pochopne od MEDYKOW (ginekologow, kardiologo, laryngologow itp)


To jest bardzo proste, na medycyne czesto dostaja sie osoby, ktor tam nie powinny byc, bo np. dobrze wkuwaja. A platne sa dla tych co byli pod kreska podcas przyjec, a chca byc lekarzami. No i dla dzieci bogatych rodzicow co chca leczyc z racji na prestiz i kase. W 2005 roku wraz z wprowadzeniem nowych matur w czasie rekrutacji wprowadzono test z predyspozycji na bycie lekarzem, o dziwo czolowe meijsca na listach milay z tego testu zero punktow.

PS
Sam znam chlopaka co niebawem bedzie chirurgiem, a ma problemy z wyobraznia przestrzenna.
Za to podreczniki akademickie zna na pamiec.



dziekuje za konkretne odpowiedz, to wlasnie Pani kolezance chcialam przedstawic. raz o wystapieniu takiej mozliwosci jak platne studia medyczne a dwa ze nie wszysycy sie nadaja do tego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów

(AWA)
Wiking
nowa2014 napisał:
Karol.Ky napisał:
nowa2014 napisał:
AWA napisał:
nowa2014 napisał:
AWA napisał:
z tego co juz sie dowiedzialam wystarczy zrobic practical service w Norwegii,a pozniej dostaje sie z automatu miejsce specjalizacyjne,albo sie szuka,nie potrzebne jest doswiadczenie,bo niby jak ma sie je miec skoro jest sie swiezo po stazu (practical service).

co do uczelni prywatnych-nie ma u nas MEDYCZNYCH uczelni prywatnych. sa owszem studia lekarskie platne,ale na panstwowych uczelniach


ok, to powodzenia.

sa platne medyczne studia , i tam nie trzeba miec celujacego z fizyki.
rozumiem,ze broni pani swojego stanowiska, ale mam kilku znajomych co placa za studia medyczne ,a na maturze zdawali historie...
pozdrawiam

prosze nie zrazac, wierze ze bedzie pani swietnym lekarzem.



i mowiac studia medyczne mam na mysli lekarskie,a nie cos w stylu zdrowie publiczne i kosmetologia istnieja lekarskie studia platne,ale sa identyczne z tymi darmowymi




ok, ale w takim razie jaki jest sens placenia 30 tysiecy do 50 tysiecy na semestr jesli sa identyczne , takie same? ja nie mowie o zdrowiu publicznym, kosmetologi bo to pochopne od MEDYKOW (ginekologow, kardiologo, laryngologow itp)


To jest bardzo proste, na medycyne czesto dostaja sie osoby, ktor tam nie powinny byc, bo np. dobrze wkuwaja. A platne sa dla tych co byli pod kreska podcas przyjec, a chca byc lekarzami. No i dla dzieci bogatych rodzicow co chca leczyc z racji na prestiz i kase. W 2005 roku wraz z wprowadzeniem nowych matur w czasie rekrutacji wprowadzono test z predyspozycji na bycie lekarzem, o dziwo czolowe meijsca na listach milay z tego testu zero punktow.

PS
Sam znam chlopaka co niebawem bedzie chirurgiem, a ma problemy z wyobraznia przestrzenna.
Za to podreczniki akademickie zna na pamiec.



dziekuje za konkretne odpowiedz, to wlasnie Pani kolezance chcialam przedstawic. raz o wystapieniu takiej mozliwosci jak platne studia medyczne a dwa ze nie wszysycy sie nadaja do tego.



ale mi nic nie trzeba przedstawiac NIE MA prywatnych uczelni medycznych,ale SĄ płatne kierunki.
i jest dokladnie tak jak kolega wyzej napisal.
jest masa idiotów,którzy sa na bezplatnych wkuwają na pamięć,nie mają za grosz wyobraźni i podejscia do pacjenta,a sa tacy,ktorzy sa na platnych i wydaje mi sie,ze beda 100x lepszymi lekarzami
jak w kazdym zawodzie sa lepsi i gorsi.

a z wysokością kwoty za studia pani sporo przesadziła
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
102 Posty
iza nowak
(nowa2014)
Początkujący
AWA napisał:
nowa2014 napisał:
Karol.Ky napisał:
nowa2014 napisał:
AWA napisał:
nowa2014 napisał:
AWA napisał:
z tego co juz sie dowiedzialam wystarczy zrobic practical service w Norwegii,a pozniej dostaje sie z automatu miejsce specjalizacyjne,albo sie szuka,nie potrzebne jest doswiadczenie,bo niby jak ma sie je miec skoro jest sie swiezo po stazu (practical service).

co do uczelni prywatnych-nie ma u nas MEDYCZNYCH uczelni prywatnych. sa owszem studia lekarskie platne,ale na panstwowych uczelniach


ok, to powodzenia.

sa platne medyczne studia , i tam nie trzeba miec celujacego z fizyki.
rozumiem,ze broni pani swojego stanowiska, ale mam kilku znajomych co placa za studia medyczne ,a na maturze zdawali historie...
pozdrawiam

prosze nie zrazac, wierze ze bedzie pani swietnym lekarzem.



i mowiac studia medyczne mam na mysli lekarskie,a nie cos w stylu zdrowie publiczne i kosmetologia istnieja lekarskie studia platne,ale sa identyczne z tymi darmowymi




ok, ale w takim razie jaki jest sens placenia 30 tysiecy do 50 tysiecy na semestr jesli sa identyczne , takie same? ja nie mowie o zdrowiu publicznym, kosmetologi bo to pochopne od MEDYKOW (ginekologow, kardiologo, laryngologow itp)


To jest bardzo proste, na medycyne czesto dostaja sie osoby, ktor tam nie powinny byc, bo np. dobrze wkuwaja. A platne sa dla tych co byli pod kreska podcas przyjec, a chca byc lekarzami. No i dla dzieci bogatych rodzicow co chca leczyc z racji na prestiz i kase. W 2005 roku wraz z wprowadzeniem nowych matur w czasie rekrutacji wprowadzono test z predyspozycji na bycie lekarzem, o dziwo czolowe meijsca na listach milay z tego testu zero punktow.

PS
Sam znam chlopaka co niebawem bedzie chirurgiem, a ma problemy z wyobraznia przestrzenna.
Za to podreczniki akademickie zna na pamiec.



dziekuje za konkretne odpowiedz, to wlasnie Pani kolezance chcialam przedstawic. raz o wystapieniu takiej mozliwosci jak platne studia medyczne a dwa ze nie wszysycy sie nadaja do tego.



ale mi nic nie trzeba przedstawiac NIE MA prywatnych uczelni medycznych,ale SĄ płatne kierunki.
i jest dokladnie tak jak kolega wyzej napisal.
jest masa idiotów,którzy sa na bezplatnych wkuwają na pamięć,nie mają za grosz wyobraźni i podejscia do pacjenta,a sa tacy,ktorzy sa na platnych i wydaje mi sie,ze beda 100x lepszymi lekarzami
jak w kazdym zawodzie sa lepsi i gorsi.

a z wysokością kwoty za studia pani sporo przesadziła


szcecin czesne to 25 tysiecy zlotych,
krakow 20 tysiecy zlotych
Lublin 15-20 tys zl, ale juz niewazne, nie o tym pisalismy :byla pani zainteresowana specj w Norge
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a moim zdaniem
płatne kierunki te same, co i bezpłatne są dla osób z honorem
co to po ukończeniu studiów zamierzają opuścić Ojczyznę i lepiej zarabiać gdzieś indziej
bezpłatne są dla tych co chcą leczyć Polaków w Polsce
i
dla jak to mawiał Marszałek Piłsudski
polskich kurew, co to wydrzeć coś za darmo i uciec w sina dal
coś niejasne, bądź urażające kogoś?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Anna Trzebuchowska
(Ameryka)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Paragona Group
(Paragona)
Wiking
Paragona Group oferuje pracę w Norwegii dla lekarzy specjalistów.


Wśród obecnych etatów znajdą Państwo między innymi:

gastroenterologię
oftalmologię
psychiatrię
radiologię

Szczegóły na naszej stronie: www.paragona.com/pl/strona-glowna/

Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok