Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
Robert Niemiec Agata Dymna Kasia Lech Mateusz Walkowiak Radi Radi AGATA POLAK (4974 niezalogowanych)
815 Postów
mariusz mario
(Marius13)
Maniak
Kamil Norwegia jest sterylnym rynkiem nie handluje się z "obcymi" np. Polskie tanie firmy branzy budowlanej maja zlecenia i sa firmowane przez Norwegow ......Chyba ze drobne prace u inwidualnych klientów, ale to już pod stolem i za polowe stawki, Można sprobowac w turystyce ale te 250 tys to za mało .....sporo Naiemcow,Szwedow,Dunczykow, zainwestowalo w Hotele Pensionaty i Cempingi to pewny i staly dochod, zwłaszcza ze nie bazuje się tylko na "Laskawosci" Norwegow, kryzys i moda na niewydawanie dotarla i tu jak cos to mogę podpowiedzieć ale to nie jest czas na robienie dużych pieniędzy ,zlote czasy z lat 2003-2007 już raczej się nie wroca.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
generalnie trudno jest żeby norwegowie kupowali nasze produkty gdyz tak jak przedmówca napisał to sterylny narod, nie chcą za bardzo kupowac produktów od producentów zagranicznych, dla nich najbardziej liczy się żeby produkt był norweski, jakbys pojezdził troche po norwegii to nawet sprzedawcy truskawek piszą na swoich budkach że one są norweskie...nie polskie,litwinskie itp. Norki chcą norweskiego produktu wiec dla nich raczej tylko norweskie produkty, musialbys miec pozatym norweski akcent itp żeby im cos sprzedawac..to jest dobre bo chronią swój rynek pracy. Kiedys było tutaj cos takiego że Lidl chciał wejsc na rynek z dumpingowymi cenami miesa i co..rzad ich wygonił z norwegii a rema 1000 przejeła ich sklepy...no i tez dobrze bo jakby cena miesa by poszły w doł to koniec konców pracownicy by zarabiali mniej przez co by mniej wydawali i ucierpiała by na tym cała gospodarka...przypomnij sobie kryzys co sie zaczał polsce w 2008

Piszesz że masz te 200-300 tys zł..to 600 tys kr...szczerze to naprawde malutko, człowiek zarabia tyle w 2 lata pracy przy przecietniej pracy sprzataczki czy pomocnika na budowie

za 600 tys kr nie kupisz domu a co dopiero hotelu żeby go jeszcze wyposazyc, musiałbys miec ok 8 mln koron a tyle kosztuje domy w oslo z dzialką...lepiej zostan w Polsce..naprawde nie warto..nie te pieniadze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
815 Postów
mariusz mario
(Marius13)
Maniak
Norwedzy i ich podejście do tzw. "lokalnego patryjotyzmu" widać wszędzie np. nawet wakacje spedzac "należy" w Norwegii to i inne swiadome konsumenckie wybory Norwegow stanowi o sile i rozwija ich gospodarke to ,ze na niektóre produkty naklada się spore cla chroni pewne dzialy gospodarki ,handel detaliczny w calosci jest w rekach firm Norweskich, i dotowanie exportu np. branrza ryb i owocow morza, chronią swój rynek w Pl. jest zupełnie inaczej dlatego tzw.klasa srednia jest już na emigracji lub dogorywa ......
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Marius13 napisał:
Pl. jest zupełnie inaczej dlatego tzw.klasa srednia jest już na emigracji lub dogorywa ......
a kiedy to w Polszy egzystowała tzw klasa średnia?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
815 Postów
mariusz mario
(Marius13)
Maniak
Klase srednia tworzyli ludzie ,którzy prowadzili male rodzinne firmy to one placily podatki i napedzaly gospodarke Polska od przemiam ustrojowych 1989 r" .............po wstąpieniu do UE w 2004 r male firemki pozamykaly się albo ledwo zipia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
no tak ale dzieki tej UE mozemy tu egzystwac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów

(kamson2805)
Wiking
To moze inaczej... Moze warto "uderzyć" w Polaków ? są tam jakieś sklepy z polskimi produktami? Ale takimi z całego kraju jak oscypki z zakopaca , sękacz z Podlasia i inne cuda. W UK jest takich sklepów od cholery , w Niemczech tez. Byłem kilka razy w Oslo i Trondheim i nie widziałem nic takiego.
Co do poparcia kogoś z Norge to w sumie mam ale pewnie nic to nie da. Przez dwa lata dostarczyłem owoce i warzywa do sieci sklepów Rimi. Bez problemu mogę ich poparcie dostać ale co mi to da...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
815 Postów
mariusz mario
(Marius13)
Maniak
Już nie jeden na Polskim sklepie i knajpie utopil sporo kasy Pakistancy i Turasy opanowali te biznesiki maja jako uchodzcy preferencyjne ulgi na prowadzenie tych przybytkow .......... "Polskim przedciebiorcom" to tylko monopol na przemyt pozosal "POLSKIE MOBILNE BIEDRONKI" z Mallboro i Tyskim Naszych ziomali zaopatruja
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
a ja radzę wyluzować. Embargo potrwa rok. Po tym okresie wszystko wróci do normy bo Rosjanie i gospodarka rosyjska dłużej nie wytrzyma obecnej sytuacji.
Putin dał tobie szansę. Wyluzuj, odpocznij, wyjedź na roczne wakacje, daj sobie czas. Jestem przekonany, że po tym będziesz miał masę pomysłów na których zarobisz znacznie więcej aniżeli pakując te śmieszne pieniądze tutaj w Norwegii.
Ot takie Indie - 1,2 miliarda ludności. A ty się chcesz pchać do Norwegii ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Mateusz Nowak
(veiens_ridder)
Wiking
Jeśli rzeczywiście chcesz odpocząć to proponuję Tajlandię, tam bardzo tanio wynajmiesz mieszkanie i za kilka tys. zł wyżyjesz cały rok i przeczekasz embargo.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok