Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Potrzebny prawnik z Kristiandsand - Norwegia

Czytali temat:
(381 niezalogowanych)
3 Posty
Ania F
(krs)
Wiking
Witam.
Jestem tu nowa... mam nadzieję że dobrze trafiłam .Potrzebuje prawwnika w Kristiandsand który poprowadzi sprawę o odzyskanie należnego feriepenge i zaległe pieniądze .Szukam prawnika który mówi po polsku lub angielsku.
Proszę o pomoc...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
82 Posty
Liljan Andersen
(Liljan)
Początkujący
W Kristiansand nie ma takiego,ale nie trzeba Pani prawnika aby otrzymac nalezne pieniadze.
Ja pracowalam wiele lat w konfederacji Zwiazkow zawodowych i wiem ze mozna to samemu zalatwic.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
krs napisał:
Witam.
Jestem tu nowa... mam nadzieję że dobrze trafiłam .Potrzebuje prawwnika w Kristiandsand który poprowadzi sprawę o odzyskanie należnego feriepenge i zaległe pieniądze .Szukam prawnika który mówi po polsku lub angielsku.
Proszę o pomoc...


Wystarczy na początek wysłać do pracodawcy oficjalne wezwanie do zapłaty na piśmie (kravbrev). Jeśli to nie przyniesie rezultatu, można skierować sprawę do rady rozjemczej (forliksrådet), która szybko rozpatruje tego typu sprawy.

Więcej informacji: www.multinor.no
Zgłoś wpis
3 Posty
Ania F
(krs)
Wiking
Dziekuje bardo za odpowiedz - Sami mamy problem jak to zrobic ponieważ mąż miał płacone mniej za godzine niz sie należalo. Pracodawca płacił 90 koron za 1h pracy w budowlance.Trudny temat ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
krs napisał:
Dziekuje bardo za odpowiedz - Sami mamy problem jak to zrobic ponieważ mąż miał płacone mniej za godzine niz sie należalo. Pracodawca płacił 90 koron za 1h pracy w budowlance.Trudny temat ...

To jeszcze dodatkowo powinni Państwo zgłosić ten fakt do Inspekcji Pracy. Branża budowlana jest objęta upowszechnioną umową zbiorową i obowiązują w niej stawki minimalne za godzinę pracy. Aktualne (od kwietnia 2013) stawki godzinowe brutto wyglądają następująco:

- pracownicy poniżej 18 roku życia: 105,10 kr
- pracownicy niewykwalifikowani bez doświadczenia branżowego: 156,60 kr
- pracownicy niewykwalifikowani z przynajmniej rocznym doświadczeniem w branży: 163,20 kr
- pracownicy wykwalifikowani: 174,10 kr

Powinni Państwo również dążyć do odzyskania zaległego wynagrodzenia godzinowego.

Więcej informacji: www.multinor.no
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok