Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

14
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Agencja Pracy - Norwegia

4 Posty
Karol Karol
(luz4ever)
Wiking
Witam,
Chcielibysmy wspólnie z narzeczoną wyjechac do Norwegii. Przeczytalismy sporo artykułów o szukaniu pracy w norwegi i wiekszośc poleca odwiedzenie agencji pracy na miejscu, jednak nie chcielibysmy jechac w ciemno (zreszta równiez na tym forum osoby tu obecne nie polecaja tego) dlatego staramy sie wysyłac aplikacje z Polski szukajac ogłoszen o prace, i tu sie pojawia moja prośba czy ktos zna polskie agencje pracy ktore oferuja prace w Norwegii? Udało nam sie znalezc tylko 2 takie agencje które na bieżąco kontrolujemy jednak mysle, ze jest wiecej ale mi umkneły.
Podsumowując nie prosimy nikogo o znalezienie nam pracy, za to bedziemy wdzieczni za informacje o Polskich agencjach oferujących prace w Norwegii.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Karol Karol
(luz4ever)
Wiking
Czyżbym jednak żadnej nie pominął i faktycznie były tylko 2 takie agencje?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
dla sprostowania, Polskich agencji pracy w Norwegii nie ma, są jedynie Norweskie takie np jak Rett Bemanning,Clockwork czy Jobzone ktore zatrudniają polskich konsultantow ktorzy juz opanowali w jakims stopniu jezyk norweski i mają kontakt z norweskimi klientami. Tacy konsultanci zajmuja sie obsluga polskich pracownikow.

Jezeli znajdziesz juz jakies "polskie' agencje to na 99 % zostaniesz oszukany czyli ktos policzy Ci wiecej niz powinien za mieszkanie, nie zaplaci Ci wszystkich godzin itp

Lepiej napisz co umiesz i jakim to doswiadczeniem jest podparte to Ci chyba kazdy napisze co mozesz z tym zrobic

ps. jak pracowales jako pomocnik, nie masz żadnego konkretnego doswiadczenia w pracy lub masz jakies doswiadczenie a nie znasz jezyka(dobrze !!) angielskiego lub skandynawskiego,dunskiego bo inne sie nie licza to lepiej sobie daj spokoj bo stracisz pieniadze i nerwy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Karol Karol
(luz4ever)
Wiking
Maciejko Bardzo dziekujemy ci za nazwy agencji z polskimi konsultantami, to bardzo ułatwi nam zadania i jeszcze dzisiaj zarejestrujemy nasze CV i przejrzymy baze ogłoszeń.
Co do polskich agencji to faktycznie nie do końca precyzyjnie sie wyraziłem. Pisząc polskie agencje miałem na mysli agencje w Polsce które oferuja pracę w Norwegii.

Jesli ktoś zna jeszcze jakieś agencje z polskimi konsultantami bedziemy bardzo wdzieczni za informacje.

Co do naszego doświadczenia, ja w Polsce pracowałem w finansach (banki i firmy pozyczkowe) natomiast moja narzeczona w hotelu i salonie odzieżowym. Przez jakis czas mieszkalismy w Anglii gdzie pracowalismy na produkcji więc rownież ta praca nie jest nam obca. Oboje komunikatywnie posługujemy sie jezykiem angielskim

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Daniel Walczak
(DanielWalczak)
Wiking
najlepiej jak juz byś siedział tu na miejscu
ja prace dostałe w 3 dni z czego 2 to weekend ..ale nie zawsze jest tak kolorowo
w drammen masz np mork
a lier jobselect
takie firmy maja taki wylew chętnych ze nawet nie czytają maili z cv tym bardziej jak zaczniesz od zdania ze jestes w Polsce

ja sobie radze znając angielski na poziomie to be or not to be kur...a ,jak z dnia świra
tu praca może być z dnia nadzień i tak samo łatwo jej nie mieć
polecam miec własne autko bo może sie okazać ze mieszkając np w drammen musisz zasówać do svelviku to akurat blisko .....
wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ....

jak gdzies na czarnucha chcesz to max z tygodnia na tydzien bierz kase i nie dawaj się przeciągać bo inaczej bedziesz miał problem z kasą na powrót do pl

a co do twojej znajomości w księgowości to na nic tu bez norweskiego ...a po za tym zebyś sie wdrożył to z pół roku nauki tutejszego systemu podatkowego
tu podatek jest indywidualny bym powiedział
2 osoby z ta sama godzinówką maja 2 różne podatki bo jedna to matka z dzieckiem a druga to na przykład taki robol jak ja.

no nic powodzenia bo można by tak pisać i pisać
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Karol Karol
(luz4ever)
Wiking
Zdaje sobie sprawe, że najlepiej byc na miejscu jednak nie mamy w Norwegii zadnej rodziny ani znajomych a jak wiadomo koszty w Norwegii sa dosc wysokie i nie chcielibysmy ryzykowac jadac kompletnie w ciemno bez zadnego punktu zaczepienia.

Co do pracy to oczywiscie zdaje sobie sprawe ze nie dostane pracy w aktualnym zawodzie i zupelnie na to nie licze. Interesuje nas jakakolwiek praca np na produkcji.

Także dziekujemy za kolejna nazwe agencji gdzie mozemy sprobowac i bedziemy wdzieczni za kazda kolejna informacje która przybliży nas do wyjazdu.

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Marcin Medwid
(Vulkano)
Wiking
Podepnę się do wątku. Czy którykolwiek z forumowiczów załapał się do pracy przez któregokolwiek z tych pośredników (wymienionych np. pod tym adresem lub poprzez te liczne ogłoszenia związane na ogół z produkcją?

Mam wieloletnie doświadczenie m.in. w budowlance, prawo jazdy kat. B, BE, C, CE, uprawnienia operatora koparko-ładowarki, od 2 lat robię za nianię/sprzątaczkę/kucharkę (mam 2 letnią obecnie córkę ), znam angielski na poziomie umożliwiającym w miarę swobodną komunikację, po norwesku pojedyncze słowa (dopiero zacząłem się uczyć), mogę spakować się z dnia na dzień, nie mam żadnych nałogów, jestem zdrowy i silny. Tyle, że w Polsce (a nie jestem już kawalerem, żeby ryzykować jadąc w ciemno, choć rzecz jasna zdaję sobie sprawę, że najlepiej szukać na miejscu).

Nie zliczę maili z CV, które powysyłałem i...kompletnie nic. Nie mam żadnych oczekiwań poza legalną pracą dla norweskiego pracodawcy, choćby jako śmieciarz (poważnie), a za cholerę nie mogę się z tej Polski wyrwać. Właśnie zacząłem wątpić w sens szukania pracy przez pośredników, stąd moje pytanie z pierwszego akapitu...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok