Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
Rafał Gadomski Piotr Wodz Marcin H Tlumacz Norweskiego darek d Marzena Bok baska krzyś Przemyslaw Piskorz elwira duda kinga12 Pejseklorek Jacek Śliwka (6003 niezalogowanych)
352 Posty
Katarzyna Jakubowska
(Katarzyna)
Stały Bywalec
Ewo, a ile pkt dostalas jako godkjent z NOKUT? Ile lat trwaly Twoje studia?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Kasia Tłumacz
(kasiatlumacz)
Wiking
Jeśli szukacie pracy w Norwegii potrzebujesz dobrego CV. Proponuję Ci wykonanie tłumaczenia i korekty CV, która pozwoli na dostosowanie go do standardów norweskiego rynku pracy. Zachęcam do kontaktu!

Kontakt tel.:
z Polski + 48 58 743 07 53
z Norwegii + 47 21 999 409
lub mailowy tlumacz@multinor.no
Zgłoś wpis
17 Postów

(EwaBeate)
Wiking
Mam napisane na godkjenningu 300 punktów, tyle ile się należy za 5-letnie studia magisterskie, które ukończyłam. Bardzo bym chciała wreszcie dostawać wynagrodzenie odpowiednie względem moich kwalifikacji, ale jakoś do tej pory mi nie wychodzi :-/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
EwaBeate napisał:
Słuchajcie, fajna, rzeczowa dyskusja w większości ale powiedzcie jeśli jest faktycznie tak pięknie, jak przeskoczyć na takie stanowisko "med krav om mastergrad"? Ja mam wykształcenie pedagogiczne-artystyczne, doświadczenie, nokut, bergenstest, przeszłam przez przedszkola norweskie, sfo i asystenta nauczyciela .... ale do tego wszystkiego nie potrzeba magistra i nie płacą za tego magistra i w dodatku nie rzucają się na Ciebie jak na ciepłe bułeczki, tylko wszystko jakby z łachy, bo nie jesteś norkiem
Więc jak?


Zloz wymagane papiery w Udir o uznanie wyksztalcenia (prawa wykonywania zawodu).
Jakie to dokladnie wyksztalcenie pedagogiczno-artystyczne ? Moze zupelnie nie przydatne w Norwegii ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów

(EwaBeate)
Wiking
Lindemans dzięki za przypomnienie o Utdanningsdirektoratet! Rzeczywiście kiedyś przeszukiwałam tę stronę, ale postanowiłam poczekać do czasu aż będę mieć papiery z "Bergenstesten", aby się starać od razu o "godkjenning som morsmålslærer i Norge".

Tylko pytanie, czy te wszystkie papiery pomogą? Oby! A tak przy okazji, ten søknad jest za free, tak jak NOKUT?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Skad mam wiedziec czy uznanie z Udir Ci cos pomoze, jak nadal nie napisalas jakie masz wyksztalcenie. Pedagogiczno-artystyczne ? Prawo wykonywania jakiego zawodu ma uznac Udir ?
Procedura jest bezplatna. Do dokumentacji (to samo co wymaga NOKUT) musisz dolaczyc zaswiadczenie o niekaralnosci z Polski i Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów

(EwaBeate)
Wiking
Chciałabym żeby Udir przyznał mi prawo do wykonywania zawodu nauczyciela w zakresie edukacji artystycznej.

Na dokumencie z NOKUT jest napisane: Utdanningen er en offentlig godkjent lærerutdanning som gir undervisningskompetanse i Polen.

Więc teraz chciałabym żeby mi uznali te undervisningskompetanse i Norge :-p
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
nauczyciel budowy zamkow z piasku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17 Postów

(EwaBeate)
Wiking
Lindemans napisał:
Tak jak podejrzewasz , znajomosc norweskiego bedzie konieczna. Jesli sie dobrze przylozysz, to po roku nauki bedzie ok Ja przed wyjazdem uczylam sie niecaly rok norweskiego w Polsce i jeszcze z Polski "ogarnelam" swoja pierwsza prace w zawodzie. Co prawda przez pierwsze pol roku jako asystent (w miedzyczasie zrobilam uznanie wyksztalcenia i przygotowalam wszystko konieczne do uznania doswiadeczenia w zawodzie). Pozniej poszlo bardzo gladko

Z Twoim wyksztalceniam i doswiadczeniem zawodowym, bedziesz mogla przebierac w ofertach, jak tylko opanujesz norweski na odpowiednim poziomie.

Co do plac, to jest calkiem ok Twoja wyjsciowa stawka, z uznamym przez NOKUT wyksztalceniem,bedzie okolo 420 000 rocznie. Jesli przetlumaczysz swoje swiadectwa pracy z Polski, to staz w zawodzie przeskakuje co 4 lata, a po 10 sie zatrzymuje ( z malymi wyjatkami). Krotko mowiac - jesli zrobisz uznanie dyplomu, zbierzesz swiadectwa do stazu pracy, to w momencie rozpoczecia mozesz dostaniesz ok. 500 000 kr. rocznie. Plus duzo innych "bonusow", ktore czynia zycie przyjemnym i daja poczucie bezpieczenstwa

Naprawde warto



Lindemans oraz wszyscy uczestnicy tego wątku,

Dziś otrzymałam uznanie zawodu nauczyciela w grunnskole i videregående, plus morsmållærer, mam Nokut, bergenstest i Udir....i co dalej? Gdzie są te oferty, w których mogłabym przebierać? Naprawdę to co opisałeś powyżej jest bardzo kuszące. Czy pedagodzy pracujący w Norwegii w zawodzie mogliby się ze mną podzielić doświadczeniami, w jaki sposób zdobyli swoją pierwszą pracę jako nauczyciel? Przeglądam strony komuny i finna, ale jak to było z Wami? Szliście bezpośrednio do szkół, czy możecie coś podpowiedzieć?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów
Ania ANIA
(ANIAa)
Wiking
Wydaje mi sie, ze oferty na nauczyciela pojawiaja sie jakos w okolicach wakacji, moze troche przed. Wiekszosc nauczycieli pracuje do konca roku i dopiero szkola zatrudniaja nowych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
W "okolicach wakacji", to juz wiekszosc wolnych etatow bedzie obsadzona. Niedlugo zacznie sie wysyp ofert.

@EwaBeate, chodzenie po szkolach na niewiele sie zda, bo wszystkie podania o prace, w szkolach i placowkach podleglych gminom, przechodza wlasnie przez gmine. Nie wiem, czy uda Ci sie dostac caly etat w jednej szkole/placowce. Sprobuj wyluskac placowki, ktore maja rozszerzony program edukacji artstycznej, albo szkoly srednie o profilu artystycznym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok