Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czy pracodawca płaci za mnie podatek ?? - Norwegia

Czytali temat:
Izabela Kurcz Bińczycka Jakub Goleniewski Agata Dymna Przemyslaw Piskorz Rafał O Bartek Boike Krzysztof Milczanowski maggy lobuz krzysztof trygar Ooozzi Grzegorz1982 (2617 niezalogowanych)
27 Postów
rengjøring oslo
(RengjoringOslo)
Wiking
Witam, czy mogę gdzieś sprawdzić czy pracodawca odprowadza za mnie podatek ?
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
88 Postów
Pawel x
(MikeP)
Początkujący
Nie ufasz swojemu szefowi? Nå sile cie zatrudniono?" dostajesz jakiekolwiek kwity? Pewnie szefu bawi sie na wakacjach za podatek
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
rengjøring oslo
(RengjoringOslo)
Wiking
Człowieczku jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia to nie komentuj, nie po to zadałam pytanie by czytać twoje bzdety
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
88 Postów
Pawel x
(MikeP)
Początkujący
Zapytalem czy dostajesz kwity, lønnslipy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
883 Posty
full casco
(fullcasco)
Maniak
a wez go spytaj ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
biedronka11560 napisał:
Człowieczku jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia to nie komentuj, nie po to zadałam pytanie by czytać twoje bzdety
Zadając pytanie trzeba najpierw napisać logicznie we trzemże rzeczpospolita .
O.
Ty jednak napisałaś jak napisałaś, dlatego też otrzymałaś podobną głupkowatą odpowiedź, chociaż bardziej logiczną niźli twoje pytające wypociny.
O.
Teraz zaś do rzeczy.
Nie !.
W zwykłym postępowaniu, nie można sprawdzić żadnego pracodawcy, podczas bieżącego roku podatkowego, od wpłacanych przezeń zaliczek podatkowych w imieniu pracobiorcy.

Pracodawca, powinien wystawiać co miesiąc rozliczenie bieżącego zarobku pracobiorcy, chociaż i to nie jest obowiązkowe.
Ponieważ przyjęła się ogólnie zasada iż jeżeli na konto pracownika, wpływa legalne bieżące wynagrodzenie z adnotacją >wynagrodzenie< - lønn- to jest to równoznaczne z odprowadzeniem stosownych zaliczek podatkowych.

TYLE mówi teoria, której z reguły, trzymają się legalne norweskie firmy.
Jak jest natomiast w pseudo polskich firmach tego nawet Putin, pewnie nie wie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
rengjøring oslo
(RengjoringOslo)
Wiking
Tak, dostaję kwity ale jak mogę srawdzić ich wiarygodność?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
88 Postów
Pawel x
(MikeP)
Początkujący
biedronka11560 napisał:
Tak, dostaję kwity ale jak mogę srawdzić ich wiarygodność?

hmmm pewnie urzad podatkowy skattetaten robi walki razem z szefem

nie wypowiadam juz wiecej, powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
Twoj pracodawca nie placi co miesiac podatku za ciebie tylko rocznie, jedynie odciaga Ci ZALICZKE na podatek z tego co widzisz na lønnsslipp-ach, mozesz sie o tym dowiedziec w kazdym KEMNERKONTOR od 1 marca nastepnego roku podatkowego. Czyli za ten rok podatkowy mozesz takiej informacji zasiegnac 01.03.2015

Zobacz sobie na lønnsslippie...masz cos takiego jak FORSKUDDSTREKK czyli tzw. podatek wstepny lub zaliczka na podatek, to jest podatek ktory odtraca pracodawca na podstawie karty podatkowej ktorą otrzymałes z urzędu podatkowego

Czyli idz sobie do Kemnerkontor w swojej miejscowosci, okregu w nastepnym roku i sprawdz, jezeli bedzie cos nie tak to tam są panie ktore bardzo chetnie Ci pomogą i doprowadzą Twojego pracodawce bardzo szybko do pionu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
maciejko napisał:
Twoj pracodawca nie placi co miesiac podatku za ciebie tylko rocznie.

Drobna poprawka: forskuddstrekk (podobnie jak i arbeidsgiveravgift) pracodawca placi co drugi miesiac, czyli od poczatku roku placil juz 3 razy.

Jezeli tego nie robi ( w co watpie), a odciagal ci zaliczke, to nie jest twoje zmartwienie tylko sprawa pomiedzy nim a urzedem. Zawsze dobrze, na wszelki wypadek przechowywac dowody wyplat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok