Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Czytali temat:
Mirek Biłek Dariusz Figarski Kuba Buba Dawid Mituła Radosław Porożyński anna klimczewska Grzegorz Olszewski łukasz Nieznane Magda lena radek smich zbigniew lachowicz Eugeniusz Mocny marek1821 (3584 niezalogowanych)
25 Postów
Mirek Biłek
(mirecque)
Wiking
Oczywiscie kazdy przypadek jest inny.
Pracuje w Norwegii od 6 lat i caly czas jestem pendlerem. Obecnie mam umowe na czas nieokreslony z frima Aker Solutions a staly numner mam od 2009 roku. Poniewaz moja zona mieszka w Polsce na stale (ja tez mam zameldowanie w Polsce) to pomimo iz posiadam tutaj staly numer i umowe na stale jestem caly czas pendlerem. Uzywam sobie samochodu na polskich blachach (czesto weryfikuja moj status na granicy).
Dlatego nie rozumiem czemu nie chca Ci dac stalego numeru. Moze jakies przepisy sie zmienily. Ja nie mialem problemu ale to bylo 5 lat temu.
Staly numer nie stanowi tez problemu dla statusu "pendler", gdyz znam Norwegow, ktorzy sa pendlerami. To znaczy mieszkaja w Tromsø a pracuja ze mna niedaleko Oslo. A tutaj podobnie jak ja wynajmuja mieszkanie.
Jesli jestes pendlerem to mozesz dostac z HELFO druk E106 i zaniesc do naszego NFZ-u i dostaniesz wtedy prawo do swiadczen leczniczych w Polsce (ja tak zrobilem i mam nieograniczony zakres swiadczen leczniczych w Polsce).
Nie wiem czemu Cie ta kobieta tak potraktowala, ale moze jak ktos napisal powyzej powinienes sie udac do UDI zamiast Skatteetaten? Nie wiem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
mirecque napisał:
Oczywiscie kazdy przypadek jest inny.
Pracuje w Norwegii od 6 lat i caly czas jestem pendlerem. Obecnie mam umowe na czas nieokreslony z frima Aker Solutions a staly numner mam od 2009 roku. Uzywam sobie samochodu na polskich blachach (czesto weryfikuja moj status na granicy).

Polaku
dałeś radę napisać od kiedy masz stały numer, a nie dałeś rady od kiedy masz umowę na czas nieograniczony
kto i co sprawdzał jak weryfikował twoje używanie samochodu na polskich blachach
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
przychodząc do pani w okienku i prosząc o stały numer trzeba trzymać w zębach kwit upoważniający do pobytu w Królestwie na okres ponad 6 miesięcy
.....
Jeśli zamierzasz przebywać w Norwegii przez ponad 6 miesięcy, musisz złożyć wniosek o numer personalny poprzez zgłoszenie przeprowadzki do Norwegii. Po otrzymaniu stałego numeru personalnego powinieneś zaprzestać używania D-numeru, jeśli taki miałeś, i zawsze używać tylko numeru personalnego.
www.skatteetaten.no/pl/International-Pol...er-identyfikacyjny1/
....
zrozum raz na zawsze hołoto i przekaż innym
masz mieć kwit, że od tera do trochę więcej niż 6 miesięcy masz prawo tu być
a nie ileś buł u tech norków do tej pory
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Mirek Biłek
(mirecque)
Wiking
jasta102 napisał:
mirecque napisał:
Oczywiscie kazdy przypadek jest inny.
Pracuje w Norwegii od 6 lat i caly czas jestem pendlerem. Obecnie mam umowe na czas nieokreslony z frima Aker Solutions a staly numner mam od 2009 roku. Uzywam sobie samochodu na polskich blachach (czesto weryfikuja moj status na granicy).

Polaku
dałeś radę napisać od kiedy masz stały numer, a nie dałeś rady od kiedy masz umowę na czas nieograniczony
kto i co sprawdzał jak weryfikował twoje używanie samochodu na polskich blachach


Piszac "Polaku" co chcesz podkreslic? Przeciez tu pisza chyba sami Polacy, wiec po co to podkreslenie narodowosci?

Pracuje w obecnej firmie od dwoch lat.
Dla statusu "pendler" nie ma znaczenia ile lat jestes w Norwegii, lecz to, ze Twoja rodzina mieszka na stale w Polsce i Ty tez masz tam stale zameldowanie. Musisz rowniez regularnie (przynajmniej kilka razy w roku) odwiedzac rodzine w Polsce. Musisz miec stale przy sobie (w samochodzie) wszystkie dokumenty poswiadczajace powyzsze aby moc jezdzic samochodem na polskich "blachach".
Staly numer uzyskalem w 2009 roku majac umowe na czas okreslony, pracujac w systemie rotacyjnym i mieszkajac w hotelu Staoila.
Najsmieszniejszym bylo to, ze NRK przyslalo mi licencje do zaplacenia na adres hotelu Statoila. Ale udalo mi sie ich przekonac do jej wycofania.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Polaku
tematem jest nie pendler status, tylko fødselnummer
na polskich blachach pendler ma prawo jeździć, jeśli odwiedza Polszę średnio raz w miesiącu
a Polack to najgorsze wyzwisko jakim można określić w USA człowieka rasy białej
sygnalizuje mu się, że jest bardzo głupi
coś jak biały powie czarnemu - nigga, albo nigger
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Mirek Biłek
(mirecque)
Wiking
Aha jeszcze dodam, ze napisalem maila do TOLL, wysylajac dokumenty pendlerowskie i otrzymalem od nich odpowiedz, ze w moim przypadku moge sobie uzywac samochodu na polskich "blachach". Wiec jesli celnikom sie chce sprawdzac to mam zawsze przy sobie caly segregator z dokumentami zaswiadczajacymi status pendler oraz odpowiedz z TOLL.

Ale tak jak napisalem powyzej kazdy przypadek jest inny i warto osobiscie spytac przez maila albo listownie urzad celny (wysylajac im skany dokumentow poswiadczajacych status pendler) i miec przy sobie ich odpowiedz.

Jesli ktos sobie zyczy zobaczyc jak ja to mam zrobione i mieszka niedaleko Drammen to moge sie spotkac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Mirek Biłek
(mirecque)
Wiking
jasta102 napisał:
Polaku
tematem jest nie pendler status, tylko fødselnummer
na polskich blachach pendler ma prawo jeździć, jeśli odwiedza Polszę średnio raz w miesiącu
a Polack to najgorsze wyzwisko jakim można określić w USA człowieka rasy białej
sygnalizuje mu się, że jest bardzo głupi
coś jak biały powie czarnemu - nigga, albo nigger


No wiec tak jak napisalem powyzej staly numer mam od 2009 roku i dostalem go mieszkajac w hotelu Statoila.

A wracajac do "Polaku" i Twojego wyjasnienia, to dalej nie rozumiem Twoich intencji, jakimi sie kierujesz piszac to. Zgodnie z Twoim wyjasnieniem masz zamiar mnie obrazic? Chyba nie, bo napisalbys "Polacku".
A jesli masz zamiar mnie obrazac, to nie bede z Toba dyskutowac dluzej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Kuba Buba
(ElMagiko)
Wiking
mirecque napisał:
Oczywiscie kazdy przypadek jest inny.
Pracuje w Norwegii od 6 lat i caly czas jestem pendlerem. Obecnie mam umowe na czas nieokreslony z frima Aker Solutions a staly numner mam od 2009 roku. Poniewaz moja zona mieszka w Polsce na stale (ja tez mam zameldowanie w Polsce) to pomimo iz posiadam tutaj staly numer i umowe na stale jestem caly czas pendlerem. Uzywam sobie samochodu na polskich blachach (czesto weryfikuja moj status na granicy).
Dlatego nie rozumiem czemu nie chca Ci dac stalego numeru. Moze jakies przepisy sie zmienily. Ja nie mialem problemu ale to bylo 5 lat temu.
Staly numer nie stanowi tez problemu dla statusu "pendler", gdyz znam Norwegow, ktorzy sa pendlerami. To znaczy mieszkaja w Tromsø a pracuja ze mna niedaleko Oslo. A tutaj podobnie jak ja wynajmuja mieszkanie. ?
Jesli jestes pendlerem to mozesz dostac z HELFO druk E106 i zaniesc do naszego NFZ-u i dostaniesz wtedy prawo do swiadczen leczniczych w Polsce (ja tak zrobilem i mam nieograniczony zakres swiadczen leczniczych w Polsce).
Nie wiem czemu Cie ta kobieta tak potraktowala, ale moze jak ktos napisal powyzej powinienes sie udac do UDI zamiast Skatteetaten? Nie wiem.


Dokładnie, ludzie, z którymi rozmawiałem byli zdziwieni, bo wśród znajomych jest wielu pendlerów ze stałym numerem.

Co do Skatte, tak, przyniosłem w zębach registeringsbevis, kontrakt na mieszkanie i 6 miesięczny na pracę, ale Pani z okienka dwóch pozostałych nawet nie wzięła do ręki poza registeringsbevis. O to akurat nikt nie zapytał.Wyraziłą się, że "taka jest zasada. Jesteś dojeżdżającym-zostajesz z Dnummerem. Sprowadzisz tu żonę i zarejestrujesz-dostajesz Fnumer"
Z Helfo otrzymałem wcześniej w.w. druk i jest ważny do listopada ze względu na krótki wówczas kontrakt, ale to inna historia. I skończmy już z tym UDI, rola UDI na obecnym etapie się skończyła. Chodzi o to, że z Dnumerem nie dostanę głupiej pożyczki na samochód chociażby, ani nie zagram nawet w Lotto

PS jakie "dokumenty pendlerowskie" masz na myśli? I jak często jeżdziłeś do domu wysyłając maila do Toll? Dzięki także za odpowiedzi utrzymane w temacie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
ponimajesz co w tem języku

Foreigners who come to work in Norway for less than six months will not be given a national ID number. Instead, they will be allocated a D number.
If you intend to stay in Norway for more than six months, you must apply for a national ID number by reporting a move to Norway. If you have previously been allocated a D number, you must subsequently only use your national ID number.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
jasta102 napisał:
przychodząc do pani w okienku i prosząc o stały numer trzeba trzymać w zębach kwit upoważniający do pobytu w Królestwie na okres ponad 6 miesięcy
.....
Jeśli zamierzasz przebywać w Norwegii przez ponad 6 miesięcy, musisz złożyć wniosek o numer personalny poprzez zgłoszenie przeprowadzki do Norwegii. Po otrzymaniu stałego numeru personalnego powinieneś zaprzestać używania D-numeru, jeśli taki miałeś, i zawsze używać tylko numeru personalnego.
www.skatteetaten.no/pl/International-Pol...er-identyfikacyjny1/
....
zrozum raz na zawsze hołoto i przekaż innym
masz mieć kwit, że od tera do trochę więcej niż 6 miesięcy masz prawo tu być
a nie ileś buł u tech norków do tej pory

Polaki potrafita to przeczytać i zrozumieć
wienksiejsze litery wam wstawiem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok