Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Avspasering. - Norwegia

740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
Mam problem.
Do tej pory nie pracowałem w takim systemie i dlatego nie wiem jak to interpretować.
Majster dał nam grafik urlopów na Sierpień, a tam jestem też zaznaczony z urlopem 10 dni w nawiasie /avspasering/.
W tej firmie pracuję od niedawna, a z poprzedniej, wybrałem cały urlop przed zwolnieniem.
Umowę mam na pełny etat,do końca Grudnia tego roku. Zdarzają się nieraz prace w nadgodzinach i wszystko było w porządku + 40%.
Jednak tego avspaseringu nie łapię. Myślę iść do kierownika z interwencją, ponieważ jak już coś muszę wybrać to chciałbym to wybrać w Grudniu, a nie teraz kiedy mogę zarobić trochę więcej kasy.
Natomiast 10 dni bez pracy to dość znaczna strata na wynagrodzeniu.

Jak ten problem rozwiązać, by nie wyjść na głupka przed norwegiem ?.

Poczytałem trochę o tym, jednak tam są jedynie suche przepisy prawne i nic więcej.
Czy ktoś ma na co dzień z tym do czynienia ?.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
Marta Marcinkowska
(marteczka100)
Wiking
Avspasering czyli czas wolny. Nie jest to ani urlop płatny ani bezpłatny. Wypracowuje się go w nadgodzinach lub w ramach DUGNAD, jeśli takie akcje są u was organizowane. Szef nie ma prawa nakazać Tobie brać avspasere, jeśli nie chcesz. Pewnie z racji tego, że pracujesz tam od niedawna i nie przysługuje Ci urlop płatny, to dał możliwość wzięcia avspasere w razie potrzeby.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
marteczka100 napisał:
Avspasering czyli czas wolny. Nie jest to ani urlop płatny ani bezpłatny. Wypracowuje się go w nadgodzinach lub w ramach DUGNAD, jeśli takie akcje są u was organizowane.
Szef nie ma prawa nakazać Tobie brać avspasere, jeśli nie chcesz.
Pewnie z racji tego, że pracujesz tam od niedawna i nie przysługuje Ci urlop płatny, to dał możliwość wzięcia avspasere w razie potrzeby.

W norwegi urlopy wypoczynkowe nie są płatne.
Grafik urlopów był ustalony bez mojej wiedzy, inaczej nie było by problemu który tu opisałem.
Jeżeli avspasering nie jest przymusowy, to jutro poproszę o anulowanie tego urlopu, ponieważ chcę wybrać wszystkie dni wolne w Grudniu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a przepisy przypadkiem nie mówią, że
avspasering to można wybrać w zgodzie z przełożonym,
a nie kiedy się zechce
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
88 Postów
Pawel x
(MikeP)
Początkujący
moze facet chcial Ci przysluge wyswiadczyc zebys troche dychnal od tej roboty. Moze duzo nadgodzin miales. Na pewno da sie dojsc do porozumienia, aczkolwiek to wcale nie oznacza ze musisz miec mozliwosc zasuwania ile sie tobie zywcem podoba, jesli to miales na mysli
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
jasta102 napisał:
a przepisy przypadkiem nie mówią, że

avspasering to można wybrać w zgodzie z przełożonym,

a nie kiedy się zechce

Jeżeli tak jest, to powinno to również działać i w drugą stronę.
Inna sprawa to taka, że gdyby nie akcja kierownika z tym urlopem to wcale bym nie wiedział iż w ten sposób są realizowane nadgodziny w tej obecnej firmie.
W poprzedniej było mało nadgodzin a i te były traktowane jedynie jako praca dodatkowa, bez żadnych dodatków finansowych, a już tym bardziej do jakiegoś skumulowanego wybierania.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
działa w obie strony
możesz i z pół roku, albo i dłużej to trzymać
nie zgódź się na ten termin i zaproponuj inny, aż dojdziecie do zgody
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
jasta102 napisał:
działa w obie strony
możesz i z pół roku, albo i dłużej to trzymać
nie zgódź się na ten termin i zaproponuj inny, aż dojdziecie do zgody

Tak zrobię, jednak bez zbytniego nacisku.
Firma jest w porządku a i może dadzą dalszą umowę od Stycznia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
Marta Marcinkowska
(marteczka100)
Wiking
Remigrant napisał:
marteczka100 napisał:
Avspasering czyli czas wolny. Nie jest to ani urlop płatny ani bezpłatny. Wypracowuje się go w nadgodzinach lub w ramach DUGNAD, jeśli takie akcje są u was organizowane.
Szef nie ma prawa nakazać Tobie brać avspasere, jeśli nie chcesz.
Pewnie z racji tego, że pracujesz tam od niedawna i nie przysługuje Ci urlop płatny, to dał możliwość wzięcia avspasere w razie potrzeby.



W norwegi urlopy wypoczynkowe nie są płatne.
Grafik urlopów był ustalony bez mojej wiedzy, inaczej nie było by problemu który tu opisałem.
Jeżeli avspasering nie jest przymusowy, to jutro poproszę o anulowanie tego urlopu, ponieważ chcę wybrać wszystkie dni wolne w Grudniu.



W Norwegii urlopy wypoczynkowe są płatne, jeśli są "wypracowane".
Szef dał Ci możliwość wzięcia avspasere, bo urlop jeszcze się nie należał. Napisał to, bo albo zakład będzie w sierpniu nieczynny albo masz dużo nadgodzin.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
Remigrant napisał:
Mam problem.
Do tej pory nie pracowałem w takim systemie i dlatego nie wiem jak to interpretować.
Majster dał nam grafik urlopów na Sierpień, a tam jestem też zaznaczony z urlopem 10 dni w nawiasie /avspasering/.
W tej firmie pracuję od niedawna, a z poprzedniej, wybrałem cały urlop przed zwolnieniem.
Umowę mam na pełny etat,do końca Grudnia tego roku. Zdarzają się nieraz prace w nadgodzinach i wszystko było w porządku + 40%.
Jednak tego avspaseringu nie łapię. Myślę iść do kierownika z interwencją, ponieważ jak już coś muszę wybrać to chciałbym to wybrać w Grudniu, a nie teraz kiedy mogę zarobić trochę więcej kasy.
Natomiast 10 dni bez pracy to dość znaczna strata na wynagrodzeniu.

Jak ten problem rozwiązać, by nie wyjść na głupka przed norwegiem ?.

Poczytałem trochę o tym, jednak tam są jedynie suche przepisy prawne i nic więcej.
Czy ktoś ma na co dzień z tym do czynienia ?.


Avspasering, to sa godziny ktore odbierasz sobie w postaci czasu wolnego.
Jezeli w kontrakcie masz 7,5 godz. dziennie, a pracujesz np. 10 godz., to masz nadgodzin 2,5 . Jezeli np. 3 dni tak pracujesz, to masz do odebrania jeden dzien wolny. To nie jest tak, ze nie chcesz sobie tego odebrac i chcesz pracowac w dalszym ciagu. W kodeksie pracy jest ograniczenie ile mozna miec nadgodzin. Oczywiscie mozesz powiedziec szefowi, ze nie chcesz avspasering ale wtedy prawdopodobnie nie bedziesz mogl pracowac wiecej niz 7,5 godz. dziennie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok