Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Praca 1,5 tygodnia i wyjazd. - Norwegia

Czytali temat:
Mariusz 27 (986 niezalogowanych)
2 Posty
maciej casss
(casssius)
Wiking
Sprawa wygląda następująco:

- pracowałem przez półtora tygodnia
- dostałem umowę od pracodawcy z którą udałem się do skatt i wypełniłem wniosek o wydanie karty podatkowej (mam czekac dwa tygodnie)
- w internecie sprawdziłem termin wizyty na policji i niestety pierwszy wolny wypada 28 sierpnia..

Problem polega na tym że 27 lipca musze wrócić do Polski narazie na czas nieokreślony.
Pytanie tutaj co musze zrobić by pracodawca wypłacił mi wynagrodzenie:

- czy musze miec swoje konto bankowe czy moge podac kogos z rodziny tutaj w Oslo ?
- czy jezeli musi byc to moje konto to czy d-number potrzebny do jego zalozenia otrzymam razem z karta podatkowa czy wypelniam jakich osobny formularz ?
- czy potrzbuje pozwolenia z policji jezeli tak naprawde ani pobyt ani praca nie przekroczyła 3 miesiecy ?


W skrócie co musze dostarczyc pracodawcy ?


Z góry dziękuje za odpowiedzi i pomoc. Szukałem conieco w internecie ale przyznaje sam gubie w tym wszystkim.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
mozesz spokojnie podac konto kogos innego gdyz u mnie w pracy tez tak ludzie robili wiec mysle ze u Ciebie nie bedzie problemu

Co do podatku to pracodawca odciagnie Ci 50 % podatku od sumy brutto co zarobiles gdyz nie ma zadnej informacji z urzedu skarbowego jaki podatek ma Ci zabrac a jak przyjdzie do rozliczenia podatkowego to skatt odda Ci ten podatek w nastepnym rozliczeniu podatkowym czyli za rok w czerwcu. Jezeli ta suma nie przekroczyla chyba 40 tys kr to dostaniesz zwrot 100 % podatku czyli te 50 proc co pracodawca zabiera.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
506 Postów
xxxxxxx. xxxxxxx.
(gagatek)
Wyjadacz
maciejko napisał:
mozesz spokojnie podac konto kogos innego gdyz u mnie w pracy tez tak ludzie robili wiec mysle ze u Ciebie nie bedzie problemu

Co do podatku to pracodawca odciagnie Ci 50 % podatku od sumy brutto co zarobiles gdyz nie ma zadnej informacji z urzedu skarbowego jaki podatek ma Ci zabrac a jak przyjdzie do rozliczenia podatkowego to skatt odda Ci ten podatek w nastepnym rozliczeniu podatkowym czyli za rok w czerwcu. Jezeli ta suma nie przekroczyla chyba 40 tys kr to dostaniesz zwrot 100 % podatku czyli te 50 proc co pracodawca zabiera.

Jeżeli zaliczka zostanie pobrana w 50% a zarobek nie przekroczy 35 - 42 tys.nok to i tak nie dostanie całego zwrotu.
Ponieważ w tej zaliczce jest też ujęte ubezpieczenie w kwocie ~ 8% zarobku brutto.
A mało prawdopodobne jest to, że gość przy rejestracji czasowej przedstawił zaświadczenie z polskiego ZUS iż jest ubezpieczony i rezygnuje z norweskiego systemu ubezpieczeniowego.

Dlatego, proszę tak autorytatywnie nie wypowiadać się w tej materii i robić ludziom wodę z mózgownicy .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
jak nie dostanie..sam tak mialem w 2012 roku podatkowym ze dostalem calkowity zwrot podatku gdyz nie zrobilem 40 tys kr nie pomniejszony o 8 % ubezpieczenie wiec kolego gagatek prosilbym sie bardziej doedukowac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
maciej casss
(casssius)
Wiking
Dziękuje za odpowiedzi, pytanie tylko może wie ktos jak wygląda sprawa z tym pozwoleniem ? Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
648 Postów
Jabin Hazo
(Jabin z Hazo)
Wyjadacz
sebastian34 napisał:
a ja mam pytanie ma duże doświadczenie w wykończeniach wnętrz hydraulice w prowadzeniu pojazdów do 3,5 tony i bardzo dużo chęci do pracy i poszukuje pracy w norwegi czy znajdzie się ktoś o dobrym sercu i by mi pomógł znaleść prace może być na produkcji co kolwiek chce wyjechać w połowie września i zabrać żonę z dziećmi (2) dajcie znać na wykmax@gmail.com



"Jednego serca! tak mało! tak mało,
Jednego serca trzeba mi na ziemi!
...
A byłbym cichym pomiędzy cichemi..."

A.Asnyk



Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Maciej B
(Messiah)
Wiking
Skattekort otrzymana razem z D number. Pytanie teraz czy mogę podac konto starszego aby na nie zostala przelana wypłata ? Nie przekroczy ona 5 tysięcy koron i tutaj pytanie czy starszy nie będzie miał problemów z tego tytułu. Obecnie jest na zasiłku. Z tego co wiem chyba innej mozliwosci niz wypłata na konto nie ma ? Z góry dziekuje za podpowiedzi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Maciej B
(Messiah)
Wiking
Nikt nie pomoże ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
186 Postów
darek krajewski
(dario123448)
Stały Bywalec
podaj numer konta kogo chcesz,nie będzie miał żadnych problemów z tego tytułu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
186 Postów
darek krajewski
(dario123448)
Stały Bywalec
jeżeli pracowałeś krócej jak trzy miesiące nie potrzebujesz pozwolenia z policji
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok