Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

problem z podatkiem 2013 r jak to wypelnic elektro - Norwegia

Czytali temat:
(645 niezalogowanych)
4 Posty
krzysztof koko
(patkoko828)
Wiking
zostal naliczony mi za duzy 2013 roku bylem pierwszy raz w norwegii pracowalem od kwietnia do maja i potem od wrzesnia do grudnia 2013 bylem w urzedzie skatt babka powiedziala ze podatek zostal naiczony za 2 miesiace pracy w norwegii ale ja pracowalem 5 miesiecy powiedziala ze cos tam musze jeszcze napisac niewiem co mam w pisac w tym elektronicznym zeznaniu dalem tam ta znizke 10 procentowa ale dalej sie nic nie zmienilo jest tez cos w 5 punkcie niewiem jakie dokumenty musze przedstawic moze ktos pomoze to tabele gdzie mam cos wpisac

1.3/1.5 Informacja o sprawach osobistych, etc.
1.6/1.7 Dochody od firm Patrz wyjaśnienia postu
2.1 Wynagrodzenia i podobne świadczenia
2.2 Emerytury, renty zatrudnienia
2.6 Składki, renty, zasiłku rodzinnego itp..
2.7 Przychody firm Patrz wyjaśnienia p
2.8/4.3 Obudowa i innych nieruchomości
Stawki 3.1/4.1/4.5, lokaty, papiery wartościowe, inne dochody z inwestycji, itp..
3.2 Odliczenia od dochodu z pracy, itp..
3.3/4.8 procentowe, dłużne, inne wydatki kapitałowe i potrąceń
3.5 Dodatki specjalne Patrz wyjaśnienia postu Zmiana
4.2 Meble Lokale / osobiste, samochód, motocykl, łódź, itp..
5.0 Dodatkowe informacje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
patkoko828 napisał:
bylem w urzedzie skatt babka (...) powiedziala ze cos tam musze jeszcze napisac niewiem co mam w pisac w tym elektronicznym zeznaniu dalem tam ta znizke 10 procentowa ale dalej sie nic nie zmienilo jest tez cos w 5 punkcie niewiem jakie dokumenty musze przedstawic moze ktos pomoze to tabele gdzie mam cos wpisac
To byles w podatkowym I osobiscie pytales sie... dostales odpowiedz I nie potrafiles powiedziec ze nadal nie rozumiesz? Bedziesz mial odwage przyznac sie na forum ze nadal nie rozumiesz? Po co zajmowac swoj czas jesli I tak nie zalapiesz?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
krzysztof koko
(patkoko828)
Wiking
powiem czy ktos wie anie ze czy zalapalem czy nie zalapalem a przyznaje sie ze niewiem co mam zrobic a tu jakis prokurator odrazu wyrok wystawia to tak jak w polskich firmach myslalem ze tu ktos cos pomaga ale widac jak polacy pomagaja poprostu tyle w tym temacie )
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
patkoko828 napisał:
powiem czy ktos wie anie ze czy zalapalem czy nie zalapalem a przyznaje sie ze niewiem co mam zrobic a tu jakis prokurator odrazu wyrok wystawia to tak jak w polskich firmach myslalem ze tu ktos cos pomaga ale widac jak polacy pomagaja poprostu tyle w tym temacie )
ja za swoja wiedze, tak jak wiekszosc tutaj, zaplacilem swoimi pieniedzimi i swoim prywatnym czasem!!!! i teraz Ty chcesz zeby ktos ot tak Ci wszystko dal jak na tacy??
posiwec pol godzinki czasu na swoje sprawy... wszystko masz dostpene w jezyku polskim....
www.skatteetaten.no/pl
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1235 Postów
robert taki
(gargamello)
Maniak
patkoko828 napisał:
powiem czy ktos wie anie ze czy zalapalem czy nie zalapalem a przyznaje sie ze niewiem co mam zrobic a tu jakis prokurator odrazu wyrok wystawia to tak jak w polskich firmach myslalem ze tu ktos cos pomaga ale widac jak polacy pomagaja poprostu tyle w tym temacie )
napisz do przyjaciolki i nie zawracaj gitary na forum ,albo do biura rachunkowego...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów
Ewa Emka
(ewaem)
Nowicjusz
@patkoko czy ta praca w dwoch terminach byla u jednego pracodawcy ? a jesli tak to dostales od pracodawcy 2 szt lønns og trekkoppgave for 2013 czy wszsytko na jednym ? musisz przede wszystkim sprawdzic czy wszystko z lønns jest na Selvangivelse, jesli nie ma to popraw.

Odliczenie standardfradrag 10 % wpisujesz w pozycji 3.3.7 i jest to 10 % od kwoty z poz. 2.1
W poz. 5.0 wpisujesz Standardfradrag fra 01.04.2013 til 31.12.2013 (daty podalam przykladowe) nie potrzeba zalaczac zadnych dokumentow. Podatek po uzupelnieniu pozycji nie przeliczy sie automatycznie wiec jesli chcesz sprawdzic zwrot badz doplate musisz wjesc na kalkultaor na stronie skatt.

P.S. Gdybys kiedykolwiek jeszcze potrzebowal pomocy, porady itp to te forum omijaj szerokim lukiem ! tu ci moga co najwyzej dokopac Sa inne, normalne fora zrzeszajace Polakow przebywajacych w Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok