Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

12
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

standardfradrag 10% - Norwegia

Czytali temat:
Pawel Aaa Marta K-W Emila En (824 niezalogowanych)
14 Posty
Kamila B
(Kamyczek8511)
Wiking
Witam
Z tego co zrozumiałam rozliczając się internetowo w rubrykę 3.3.7 czyli uligii 10% wpisujemy kwotę w wysokości 10% kwoty brutto tak? Czyli jak zarobiłam np 240000 nok w tą rubrykę wpisuję 24000 dobrze rozumiem?
Kolejne pytanie Skat wyliczył mi do zwrotu (Foreløpig beregnet skatt til gode (uten renter) ) 7010 kr czy gdy wpiszę 10% ulgi te kwoty zsumują się? Z góry dzięki za odp
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
Piotr Wdaka
(nyinorge)
Nowicjusz
Hej, wszystko mozesz wyliczyc w kalkulatorze na stronie US:
www.skatteetaten.no/upload/Applikasjoner/Enkel2013_20140226.htm

Z tego co piszesz wychodzi ze przy uwzglednieniu tylko 10% znizki powinnas zaplacic podatku 43000kr w 2012. Zwrot bedzie wynikal z roznicy w podatku jaka zaplaciclas w zeszlym roku a kwota 43000kr.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Kamila B
(Kamyczek8511)
Wiking
tak wiem ta różnica między podatkiem który zapłaciłam, a podatkiem który powinnam zapłacić to właśnie 7tys nok. Chodzi mi o to jaką kwotę wpisuje w rubrykę ulgi 10%. Czy wpisuje 10% kwoty zarobionej w ciągu roku a skat sobie wyliczy czy ja mam to obliczyć i wpisać? i czy do tych pieniędzy które wyliczył mi skat dodadzą tą obliczoną kwotę z 10%? Ma to jakieś znaczenie, że pracowałam od marca?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
Piotr Wdaka
(nyinorge)
Nowicjusz
Wpisujesz 10% swojego przychodu brutto, czyli 24000kr (musi byc dokladnie 10%)
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Kamila B
(Kamyczek8511)
Wiking
o to mi właśnie chodziło, dzięki!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
4104 Posty
Yatsek :)
(Yatsek)
Maniak
Kamyczek8511 napisał:
tak wiem ta różnica między podatkiem który zapłaciłam, a podatkiem który powinnam zapłacić to właśnie 7tys nok. Chodzi mi o to jaką kwotę wpisuje w rubrykę ulgi 10%. Czy wpisuje 10% kwoty zarobionej w ciągu roku a skat sobie wyliczy czy ja mam to obliczyć i wpisać? i czy do tych pieniędzy które wyliczył mi skat dodadzą tą obliczoną kwotę z 10%? Ma to jakieś znaczenie, że pracowałam od marca?
Jak od marca to tylko minstefradrag av egen intekt masz pomniejszony ale to juz wszystko automatycznie masz w selvangivelsen wiec tym sie nie przejmuj....
Wszystkie podstawy do wyliczen zwrotow czy dodatkowego opodatkowania zawsze od pelnej kwoty brutto!! Zawsze!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Yatsek napisał:
Kamyczek8511 napisał:
tak wiem ta różnica między podatkiem który zapłaciłam, a podatkiem który powinnam zapłacić to właśnie 7tys nok. Chodzi mi o to jaką kwotę wpisuje w rubrykę ulgi 10%. Czy wpisuje 10% kwoty zarobionej w ciągu roku a skat sobie wyliczy czy ja mam to obliczyć i wpisać? i czy do tych pieniędzy które wyliczył mi skat dodadzą tą obliczoną kwotę z 10%? Ma to jakieś znaczenie, że pracowałam od marca?
Jak od marca to tylko minstefradrag av egen intekt masz pomniejszony ale to juz wszystko automatycznie masz w selvangivelsen wiec tym sie nie przejmuj....
Wszystkie podstawy do wyliczen zwrotow czy dodatkowego opodatkowania zawsze od pelnej kwoty brutto!! Zawsze!!


Jesli chodzi o minstefradrag przy niepelnym roku podatkowym, jest czesto zle naliczony w selvangivelse. Radzilabym sie jednak przejac i sprawdzic
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Kamila B
(Kamyczek8511)
Wiking
Lindemans napisał:
Yatsek napisał:
Kamyczek8511 napisał:
tak wiem ta różnica między podatkiem który zapłaciłam, a podatkiem który powinnam zapłacić to właśnie 7tys nok. Chodzi mi o to jaką kwotę wpisuje w rubrykę ulgi 10%. Czy wpisuje 10% kwoty zarobionej w ciągu roku a skat sobie wyliczy czy ja mam to obliczyć i wpisać? i czy do tych pieniędzy które wyliczył mi skat dodadzą tą obliczoną kwotę z 10%? Ma to jakieś znaczenie, że pracowałam od marca?
Jak od marca to tylko minstefradrag av egen intekt masz pomniejszony ale to juz wszystko automatycznie masz w selvangivelsen wiec tym sie nie przejmuj....
Wszystkie podstawy do wyliczen zwrotow czy dodatkowego opodatkowania zawsze od pelnej kwoty brutto!! Zawsze!!


Jesli chodzi o minstefradrag przy niepelnym roku podatkowym, jest czesto zle naliczony w selvangivelse. Radzilabym sie jednak przejac i sprawdzic


a gdzie mogę to sprawdzić czy minstefradrag został mi dobrze naliczony?
i jeszcze jedno pytanie... czy jeśli zgadzam się ze skatem odnośnie rozliczenia to wpisuje tylko i wyłącznie tą kwotę 10%? Czy wprowadzam wszystko od nowa z rozliczenia na papierze ze skatu w internet?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok