Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

wniosek o zasiłek opiekuńczy 2014 - Norwegia

1 Post
Wiking
Witam.
Zamierzam ubiegać się o zasiłek opiekuńczy.
Żona z rocznym synkiem mieszkają w Polsce.
Skompletowałem następujące dokumenty:
-Akt Urodzenia (Unijny)
-Akt Ślubu(Unijny)
-Pozwolenie z policji na pobyt i prace
-Kontrakt o prace
-Karta podatkowa
-zaświadczenie o wspólnym meldunku w Polsce (tłumacz przysięgły)
Jakie dokumenty są mi jeszcze ewentualnie potrzebne?
Jakie wnioski muszę wypełnić i jak?
Gdzie mam to wysłać?do Nav-u w Oslo czy może tu gdzie mieszkam czyli Eidsvoll.
Z góry wszystkim dziękuje za pomoc pozdrawiam.
xmilex.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
wypełnić wniosek który jest na stronie NAV i złóżyć w twoim lokalnym oddziale
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów

(ninusza)
Wiking
Musisz jeszcze miec dokument z mops, ze nie pobierasz zasilku w Polsce ma dziecko, idziesz do nav, prosisz o formularz, wypelniasz, dolaczasz zgromadzone dokumenty i czekasz na list z odpowiedzia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Rafał Cepielik
(RafalCepielik)
Wiking
witam.
podpinam się pod wątek.
dokumenty też mam skompletowane ale w nav. nie wydają wniosków odsyłają twierdząc żę na ich stronie jest wszystko do pobrania.
Może i jest ale które to druki i jak je pobrać , może ktoś wie ?
A i czy one nie muszą być z pieczątką nav.( tak coś słyszałem ale tu się różne rzeczy słyszy ) ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów

(ninusza)
Wiking
nav.no w wyszukiwarke wpisz skjema barnetrygd i tam powinno byc, tu sa informacje www.nav.no/English/English/Zasilek+rodzi...tte%29.805383895.cms na bank wyrownaja Ci pieniazki. Ja skladalam w kwietniu rok temu i dostalam formularz w nav w jezyku angielskim, powiedzialam, ze nie mam dostepu do neta i poprosilam czy nie mogliby mi dac i dali, brakowalo mi pisma z mops o nie pobieraniu zasiłku w Pl, dosłałam przetłumaczony przeze mnie i pieniazki dostalam z wyrownaniem po 2 miesiącach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Rafał Cepielik
(RafalCepielik)
Wiking
witam.
pomocy co wpisać w punkcie ;
2.3 "czy jesteś rezydentem norwegii"
jak również punkty;
4.1 'czy pracujesz za granicą" - ? właśnie co wpisać
4.2 " czy otrzymujesz pensje z za granicy ?
chodzi mi o to iż pracuje tutaj ale wspólne zameldowanie mam w Polsce i jak pod tym kontem patrzyć na te pytania
pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Liliana Kauza
(KarolinaKauza)
Wiking
równo tydzień temu dostałam zasiłek rodzinny i opiekuńczy z NAV. Powiem tak, żadne zaświadczenie z MOPSU nie jest Ci do niczego potrzebne ! Tym zajmuje sie urząd marszałkowski, pod który podlegasz w Polsce.
Zatem, krok po kroku...
1. wypełniasz papiery z Navu
2. musisz do nich dołączyć: pozwolenie z policji, karte podatkową, wszystkie umowy o pracę, za lata za które sie ubiegasz (rodzinne mozesz 3 lata wstecz, zasiłek opiekuńczy 3 miesiace wstecz),
ZAŚWIADCZENIE Z WYDZIAŁU OŚWIATY W TWOIM MIEŚCIE W POLSCE, ŻE TWOJE DZIECKO NIE UCZĘSZCZA DO PRZEDSZKOLA (to jest cholernie ważne, bo jeśli tego nie masz to teraz Ci odmówią opiekuńczego zasiłku), oczywiście akt urodzenia, ślubu i ZAŚWIADCZENIE O WSPÓLNYM MELDUNKU Z DZIECKIEM. no i 3 ostatnie odcinki z wynagrodzenia norweskiego.
3. w momencie, gdy otrzymają te papiery, Nav wysyła do Twojego urzędu marszałkowskiego papier, na który ten musi odpowiedzieć w ciągu miesiaca. Jeśli informacje przez Ciebie podane sie zgadzają i potwierdzi to Urząd to odsyła do nich papier, na którego podstawie NAV wydaje decyzję.
Dopiero teraz jest mozliwe, ze Urząd Marszałkowski nie ma pełnych informacji o Tobie i to on może poprosić Cie o dostarczenie zaświadczenia z MOPSU.
4 To by było na Tyle. W razie problemów, dzwoń do NAVu i poproś o połączenie z Przemysławem Rusieckim, który pracuje w MOSS. To fantastyczny i pomocny człowiek. No i co najważniejsze- POLAK ))
Życzę powodzenia w załatwianiu zasiłków
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
280 Postów
NO NOK
(NOREK)
Stały Bywalec
Miłosz a ty jesteś pewny, że to twoje?..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 11  
Odpowiedz   Cytuj
52 Posty

(Boomi)
Nowicjusz
Przelatywalem 15 lat temu nad USA. Czy ktos moze wie jak wyciagnac od amerykanskiego urzedu socjalnego zapomoge na dziecko ? Zona mieszka w Polsce i ma za malo pieniedzy a z czegos przeciez trzeba zyc. Potrzebujemy na nowe meble.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1235 Postów
robert taki
(gargamello)
Maniak
Boomi napisał:
Przelatywalem 15 lat temu nad USA. Czy ktos moze wie jak wyciagnac od amerykanskiego urzedu socjalnego zapomoge na dziecko ? Zona mieszka w Polsce i ma za malo pieniedzy a z czegos przeciez trzeba zyc. Potrzebujemy na nowe meble.
jasta spod slomnik wie bo ponoc byl w ham eryce...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok