Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

praca w szkole, opiekunka itp - Norwegia

Czytali temat:
Rafał Gadomski Piotr Wodz Marcin H Tlumacz Norweskiego darek d Marzena Bok baska krzyś Przemyslaw Piskorz elwira duda kinga12 Pejseklorek Jacek Śliwka (6000 niezalogowanych)
3 Posty
Katarzyna Makarska
(KatarzynaMakarska)
Wiking
Witam wszystkich, razem z mężem myślimy o wyjeździe do Norwegii. Na razie zbieramy informacje, orientujemy się wśród znajomych co do pracy. Posiadam wykształcenie pedagogiczne, ukończyłam studia magisterskie z pedagogiki opiekuńczo - wychowawczej, podyplomowe z oligofrenopedagogiki, kurs kwalifikacyjny z surdopedagogiki. Obecnie uczęszczam na kurs języka migowego. Posługuję się językiem włoskim w stopniu średniozaawansowanym, angielskim gorzej. Pracowałam przez 5 lat w szkole specjalnej, obecnie mam kilka godzin z uczniami niedosłyszącymi. Po drodze pojawiły się też inne prace "w zawodzie" oraz różne kursy. Czy posiadając takie doświadczenie, mam szansę na zdobycie jakiejkolwiek pracy w zawodzie? Wiem, że podstawą jest język, ale czy to co zdobyłam przez te kilka lat też zostanie wzięte pod uwagę?
Dziękuję za wszelkie informacje.
Katarzyna
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Kasia Tłumacz
(kasiatlumacz)
Wiking
Jeśli szukacie pracy w Norwegii potrzebujesz dobrego CV. Proponuję Ci wykonanie tłumaczenia i korekty CV, która pozwoli na dostosowanie go do standardów norweskiego rynku pracy. Zachęcam do kontaktu!

Kontakt tel.:
z Polski + 48 58 743 07 53
z Norwegii + 47 21 999 409
lub mailowy tlumacz@multinor.no
Zgłoś wpis
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Tak jak podejrzewasz , znajomosc norweskiego bedzie konieczna. Jesli sie dobrze przylozysz, to po roku nauki bedzie ok Ja przed wyjazdem uczylam sie niecaly rok norweskiego w Polsce i jeszcze z Polski "ogarnelam" swoja pierwsza prace w zawodzie. Co prawda przez pierwsze pol roku jako asystent (w miedzyczasie zrobilam uznanie wyksztalcenia i przygotowalam wszystko konieczne do uznania doswiadeczenia w zawodzie). Pozniej poszlo bardzo gladko

Z Twoim wyksztalceniam i doswiadczeniem zawodowym, bedziesz mogla przebierac w ofertach, jak tylko opanujesz norweski na odpowiednim poziomie.

Co do plac, to jest calkiem ok Twoja wyjsciowa stawka, z uznamym przez NOKUT wyksztalceniem,bedzie okolo 420 000 rocznie. Jesli przetlumaczysz swoje swiadectwa pracy z Polski, to staz w zawodzie przeskakuje co 4 lata, a po 10 sie zatrzymuje ( z malymi wyjatkami). Krotko mowiac - jesli zrobisz uznanie dyplomu, zbierzesz swiadectwa do stazu pracy, to w momencie rozpoczecia mozesz dostaniesz ok. 500 000 kr. rocznie. Plus duzo innych "bonusow", ktore czynia zycie przyjemnym i daja poczucie bezpieczenstwa

Naprawde warto
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
20 Postów

(lena003)
Wiking
KatarzynaMakarska napisał:
Witam wszystkich, razem z mężem myślimy o wyjeździe do Norwegii. Na razie zbieramy informacje, orientujemy się wśród znajomych co do pracy. Posiadam wykształcenie pedagogiczne, ukończyłam studia magisterskie z pedagogiki opiekuńczo - wychowawczej, podyplomowe z oligofrenopedagogiki, kurs kwalifikacyjny z surdopedagogiki. Obecnie uczęszczam na kurs języka migowego. Posługuję się językiem włoskim w stopniu średniozaawansowanym, angielskim gorzej. Pracowałam przez 5 lat w szkole specjalnej, obecnie mam kilka godzin z uczniami niedosłyszącymi. Po drodze pojawiły się też inne prace "w zawodzie" oraz różne kursy. Czy posiadając takie doświadczenie, mam szansę na zdobycie jakiejkolwiek pracy w zawodzie? Wiem, że podstawą jest język, ale czy to co zdobyłam przez te kilka lat też zostanie wzięte pod uwagę?
Dziękuję za wszelkie informacje.
Katarzyna





Jezyk włoski zostaw sobie na np.wakacyjny wyjazd do Włoch ....


ucz się norweskiego !!!!!!!

Pedagog wykształcony w Polsce może być w Norwegii „morsmållærer”, cyzli nauczycielem języka ojczystego. Może też pracować w przedszkolu, więzieniu, dla Czerwonego Krzyża.

tu przydatny jest NOKUT, gdzie potwierdzają nasze dyplomy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
69 Postów
baska krzyś
(bk1)
Początkujący
Wszystko pięknie i ładnie opisaliscie. Dziękuje .Wasze inf. mi też sie przydadza. Tylko jak ten język opanować jak słabo wchodzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
472 Posty
lu j
(luj)
Wyjadacz
To proste!

Chetnie przypomne raz jeszcze!
Tylko metoda Vinmonopolet,daje mozliwosc szybkiej,taniej i skutecznej nauki norweskiego belkotu!

Jesli przebywasz obecnie w Polsce,to jeszcze lepiej!
Sprobuj znalezc pol godziny dziennie,na 'konwersacje' z okolicznymi lumpami!
Pijackii belkot,ma ten sam:

- zasob slow
- skladnie
- wymowe

No i koszty znaczaco nizsze!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
472 Posty
lu j
(luj)
Wyjadacz
Te @lindeszajs
Zpomnialas wytlumaczyc Kasi,co trzeba zrobic,zeby 'ogarnac' to wszystko co ty?

Taki drobny szczegol...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Katarzyna Makarska
(KatarzynaMakarska)
Wiking
Dziękuję Aniu za wyczerpującą odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie, odnośnie wyjazdu. Ponieważ przebywam teraz w Pl, chciałabym wiedzieć czy są możliwości wyjazdu do Norwegii, bez znajomości. Wiem, ze wyjazd "w ciemno" nie jest łatwy... Jak rozpocząć w ogóle zdalne szukanie pracy, mieszkania...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
200 Postów
Milka ...
(milka_milka)
Stały Bywalec
z praca ciezko bez znajomosci jezyka (choc cuda sie zadarzaja) a zeby sie nauczyc komunikatywnie to nalezy przebywac w srodowisku... tutaj kolo sie zamyka, szybciej uczysz sie ogladajac tv, sluchajac radia, bedac w Norwegii a nie mozesz byc bo nie masz pracy...

niemniej nalezy probowac
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
Emilia Byla
(Elmirka31)
Wiking
Lindemans napisał:
Tak jak podejrzewasz , znajomosc norweskiego bedzie konieczna. Jesli sie dobrze przylozysz, to po roku nauki bedzie ok Ja przed wyjazdem uczylam sie niecaly rok norweskiego w Polsce i jeszcze z Polski "ogarnelam" swoja pierwsza prace w zawodzie. Co prawda przez pierwsze pol roku jako asystent (w miedzyczasie zrobilam uznanie wyksztalcenia i przygotowalam wszystko konieczne do uznania doswiadeczenia w zawodzie). Pozniej poszlo bardzo gladko

Z Twoim wyksztalceniam i doswiadczeniem zawodowym, bedziesz mogla przebierac w ofertach, jak tylko opanujesz norweski na odpowiednim poziomie.

Co do plac, to jest calkiem ok Twoja wyjsciowa stawka, z uznamym przez NOKUT wyksztalceniem,bedzie okolo 420 000 rocznie. Jesli przetlumaczysz swoje swiadectwa pracy z Polski, to staz w zawodzie przeskakuje co 4 lata, a po 10 sie zatrzymuje ( z malymi wyjatkami). Krotko mowiac - jesli zrobisz uznanie dyplomu, zbierzesz swiadectwa do stazu pracy, to w momencie rozpoczecia mozesz dostaniesz ok. 500 000 kr. rocznie. Plus duzo innych "bonusow", ktore czynia zycie przyjemnym i daja poczucie bezpieczenstwa

Naprawde warto


Anno a do kogo nalezy dostarczysc swiadectwa pracy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
232 Posty
ROBERT SIGØYNER
(dresler81)
Stały Bywalec
Świadectwa pracy to do pracodawcy, bo na tej podstawie naliczają wynagrodzenie (przynajmniej w mojej pracy w szpitalu uwzględniali staż pracy z Polski). Dodatkowo NOKUT będzie wymagać potwierdzenia stażu pracy do nostryfikacji dyplomów i wystawienia autoryzacji.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok