Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Potrzebuje Pomocy :-) rejestracja, skatekort - Norwegia

Czytali temat:
Piotr Koterba (462 niezalogowanych)
5 Postów
Dariusz Pochocki
(DarioP)
Wiking
Witam! Mam maly problem poniewaz Jestemw Norwegii od niedawna i dostalem prace w norweskiej agencji zatrudniajacych magazynierow. Umowe mam na 2 tygodnie, jak narazie. Wiec zarejestrowalem sie na stronie UDI i w wyznaczonym terminie poszedlem do Urzedu, a szanowny pan mi powiedzial ze mam zbyt krotka umowe io pobyt moge sie starac jesli umowa bedzie dluzsza niz 3 miesiace na koncu dodal "plac podatki". Co teraz powinienem zrobic??? Dokad sie udac i tak dalej??? Pracodawca bedzie chce skatekort. Potrzebuje konto w banku. Prosze o pomoc...z gory dziekuje!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
DarioP napisał: ... Umowe mam na 2 tygodnie, jak narazie. Wiec zarejestrowalem sie na stronie UDI i w wyznaczonym terminie poszedlem do Urzedu, a szanowny pan mi powiedzial ze mam zbyt krotka umowe io pobyt moge sie starac jesli umowa bedzie dluzsza niz 3 miesiace na koncu dodal "plac podatki". Co teraz powinienem zrobic??? Dokad sie udac i tak dalej??? Pracodawca bedzie chce skatekort. Potrzebuje konto w banku. Prosze o pomoc...z gory dziekuje!
Następny ... aliens ... specjalista ... od dzwonków gazowych ...
Pan na policji miał racje , ponieważ do trzech miesięcy pobytu w Norge nie potrzeba ZGODY POLICJI .
---
TY RÓWNIEŻ MASZ SIĘ UDAĆ DO >SKATTEETATEN< I TAM ZGŁOSIĆ SWOJĄ LEGALNĄ PRACĘ , w zamian otrzymasz kartę podatkową i czasowy numer personalny .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Dariusz Pochocki
(DarioP)
Wiking
Znalazlem adres Swojego Urzedu i ide w przyszlym tygodni...dziekuje i pozdrawiam!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Dariusz Pochocki
(DarioP)
Wiking
Ups...jeszcze jedno pytanko, jesli to zalatwie to bede mogl otworzyc konto w banku???
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Dariusz Pochocki
(DarioP)
Wiking
No i jakie dokumenty bede potrzebowal aby takie konto zalozyc??
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
DarioP napisał:
No i jakie dokumenty bede potrzebowal aby takie konto zalozyc??
Jak pójdziesz do >skatt< to musisz wziąć Umowę o Pracę , Paszport/ Dowód Osobisty , oraz kontrakt na mieszkanie /pokój .
Jeżeli nie masz kontraktu na mieszkanie , to podaj ... DOKŁADNY... adres gdzie mieszkasz .
---
Jak otrzymasz Kartę Podatkową to z tymi wszystkimi dokumentami , idziesz do Banku .
Najlepiej na początek , do tego samego co ma twoja firma .
---
Załatwienie konta to góra pół godziny , Ja tyle załatwiałem , fakt że w tym wszystkim pomagał Mi Mój Szef Firmy . Dobrze było by , gdybyś do pomocy wziął sobie jakiegoś Norga lub Osobę z firmy która biegle włada Norweskim a i z tobą ma dobry kontakt słowny .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Dariusz Pochocki
(DarioP)
Wiking
Ok, tak wiec zaczynam dzialac od przyszlego tygodnia. Mieszkania nie mam bo bede dopiero szukal ale mam staly adres i pomoc tez mam...tak wiec dzieki i tymczasem pozdro!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok