Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

zwolnienie z pracy - Norwegia

Czytali temat:
SŁAWOMIR TELICKI leszek marek konieczny robert len Paweł Borkowski Jano31 jano31 Simon B. Tomek Szy Dawid Zakowicz Andrzej Wolski Arek Klimek (2654 niezalogowanych)
28 Postów
janusz sowa
(januszk)
Wiking
Witam.
Opiszę mój problem: jestem zatrudniony na stałe w firmie która nie ma dla mnie pracy,zwolnić mnie nie chcą,wysłali na perrmitering który na nic mi nie starcza( zarobki sprzed dwóch lat).Wiem ,że jak oni mnie zwolnią to muszą mi zapłacić miesięczną pensję,a co w przypadku jak ja muszę się zwolnić żeby przeżyć??????
Z góry dzięki za info...pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Kasia Tłumacz
(kasiatlumacz)
Wiking
Witam.
Oferuję tłumaczenia dokumentacji z j. polskiego na norweski i odwrotnie. Zachęcam do kontaktu mailowego na tlumacz@multinor.no . Wykonuję również tłumaczenia i korektę CV by dostosować je do wymagań norweskiego rynku pracy.

Kontakt tel.:
z Polski + 48 58 743 07 53
z Norwegii + 47 21 999 409
Zgłoś wpis
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Zawsze mozesz sie zwolnic jezeli znalazles sobie nowa prace. Jezeli jednak nie masz innej pracy to chyba nie ma sie co zwalniac. Jezeli pieniadze z permiteringu sa niskie, to na bezrobotnym nie bedzia wyzsze. No i jak sie zwolnisz, to nie dostaniesz dagpenger przez pierwsze 2 miesiace.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
28 Postów
janusz sowa
(januszk)
Wiking
...dzięki bardzo ,ale mnie liczy NAV z zarobków za 2008 i pewnie byłoby więcej gdyby liczyli średnią z ostatniego roku...mam rację?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Moze idz do NAV i sie spytaj czy moga zmienic podstawe naliczania pieniedzy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
28 Postów
janusz sowa
(januszk)
Wiking
...byłem,pytałem i nie zmienią ,zmienią wtedy jeżeli firma da mi pracę i wyśle mnie ponownie na permitering...ogólnie lipa...pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
pi//c na wodę


podstawą obliczenia zasiłku dla osób na permiteringu czy dagpenger jest średnia zarobków z ostatnich 3 lat albo ostatni najwyższy dochód z poprzedniego roku


od razu widać że jest coś nie tak


jeżeli dostałeś decyzję z nav o przyznaniu ci pieniędzy na permiteringu to powinno być wyszczególnione takie coś jak zarobki z lat poprzednich i podstawa do naliczenia tych pieniędzy które otrzymujesz

i nie może być to suma tylko z 2008 roku -- no chyba że dochody z 2009, 2010 , 2011 nie zostały udokumentowane

znam takie przypadki == wystarczy że pracodawca nie odprowadził podatku itd...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
28 Postów
janusz sowa
(januszk)
Wiking
...wszysto jest niby ok ,bo ja mam zarobki za 2008 i tylko na ich podstawie obliczyli mi kasę,zarobki za 2011 ni wchodzą w to rozliczenie ,bo musiałbym iść na permitering w 2012...tak wyjaśnia NAV
...dzięki za odp
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1319 Postów
zdzicho dobry
(powiatowy myśliciel)
Maniak
dobra a za 2009 9 za 2010 ?? dochody to gdzie są ??


masz tu poczytaj sobie : www.arbeidstilsynet.no/fakta.html?tid=101120
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
powiatowy ...przecież janusz daje ci do zrozumienia że nie miał dochodu w 2009 i 2010 .
teraz wyjścia są dwa albo żeby cię zwolnili ( NAV naliczy dagpenger już za tamten rok ) albo musisz wrócić do firmy choćby na dwa tygodnie i wyrejestrować się z permiteringu . po następnej rejestracji na permitering też naliczą już kwotę z zeszłego roku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
28 Postów
janusz sowa
(januszk)
Wiking
dzięki bardzo za info,to chyba jedyne wyjście...pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok