Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Samotna matka. - Norwegia

1 Post

(ANNE)
Wiking
Jestem samotna matka,niedlugo przyjezdzam do norwegii. Syn ma 6 lat. Mieszkanie mam prace tymczasowa na poczatek takze. Prosze podpowiedzcie mi od czego mam zaczac jako samotna matka? Jakie dokumenty beda mi potrzebne w norwegii do rejestracji. Czy bedzie nalezal mi sie tu jakis zasilek na dziecko po zarejestrowaniu i poslaniu syna do szkoly? Bede szukala tez jakiejs pracy na legalu. Rozmawiam slabo po angielsku znam tylko pare slowek norweskich. Mysle,ze bedzie mi trudno na poczatku i boje sie troche tego.....niestety nie mam prawa jazdy a slyszalam,ze jest tu pomocne.....na pewno bede musiala zapisac sie na kurs norweskiego.....mam nadzieje,ze znajdzie sie osoba,ktora udzieli mi konkretnych informacji
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(sylwia25)
Wiking
mam rozumiec ze przyjezdzasz tu z synem?jesli nie bedziesz pracowala legalnie to narazie nic Ci sie nie nalezy.a o prace legalna dla kobiet bez jezyka jest truno [file]
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(fazi)
Wiking
anne skoro juz podjelas tak wazna decyzje i przyjezdzasz tutaj z dzieckiem to moze wykorzystaj czas ktory pozostal na nauke wlasnie jezyka. to naprawde wazne i naprawde ulatwi wam zycie. koszt nauki norweskiego tutaj jest nie maly wiec warto zainwestowac w polsce w nauke. ponizej wklejam linki do przydatnych stron,poczytaj sobie.www.nyinorge.no/modules/module_123/proxy...=316&D=1&I=0
www.skatteetaten.no/Templates/International/InternationalGenereltInnhold.aspx?id=75998&epslanguage=PL
na tym forum po lewej stronie w spisie jest tez duzo ciekawych tematow. zycze powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
ANNE napisał:
Jestem samotna matka,niedlugo przyjezdzam do norwegii. Syn ma 6 lat. Mieszkanie mam prace tymczasowa na poczatek takze. Prosze podpowiedzcie mi od czego mam zaczac jako samotna matka? Jakie dokumenty beda mi potrzebne w norwegii do rejestracji. Czy bedzie nalezal mi sie tu jakis zasilek na dziecko po zarejestrowaniu i poslaniu syna do szkoly? Bede szukala tez jakiejs pracy na legalu. Rozmawiam slabo po angielsku znam tylko pare slowek norweskich. Mysle,ze bedzie mi trudno na poczatku i boje sie troche tego.....niestety nie mam prawa jazdy a slyszalam,ze jest tu pomocne.....na pewno bede musiala zapisac sie na kurs norweskiego.....mam nadzieje,ze znajdzie sie osoba,ktora udzieli mi konkretnych informacji
Definicja samotnej matki:
1. Ojciec dziecka jest nieznany, lub
2. Ojciec dziecka nie żyje, lub
3. Powództwo o alimenty na rzecz dziecka zostało oddalone

Twoj syn powinien pojsc tu do szkoly jesli ma 6 lat. Nie wiem jak jest teraz w Polsce, bo mieszali mieszali i byly propozycje wysłania szesciolatkow do 1. klasy. Ale jesli jest po staremu, to szkola sie o niego nie upomni jeszcze przez rok. Jesli chcesz zapisac tu syna do szkoly, to musisz miec legalny pobyt, czyli legalna prace.
Potem z kontraktem trzeba do UDI i musisz złozyc o swoje pozwolenie (arbeidtilatelse) , a na syna oddzielne - łącznie rodzin (Familieinnvandring).
Jak juz to wszystko zalatwisz, to dostaniesz rodzinne na syna 970 koron/miesiąc.
Poza tym niestety nic nie dostaniesz, zadnego dofinansowania d mieszkania, zadnych dodatkowych pieniedzy, bo trzeba byc w Norwegii minimum 3 lata.
Mysle, mysle i moge ci doradzic tak:
jesli ktos z twoich znajomych, kto ci tu załatwił prace na czarno, ma znajomych Norwegów ktorzy mają firme, to odezwij sie do mnie na priv, a ja ci powiem co powinnas zrobic, zeby było dobrze.
Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
Definicja samotnej matki:
1. Ojciec dziecka jest nieznany, lub
2. Ojciec dziecka nie żyje, lub
3. Powództwo o alimenty na rzecz dziecka zostało oddalone

EWENTUALNIE :
-kobieta adaptowała dziecko bo jej sytuacja materialna na taki krok prawny zezwalała....

- kobieta zaszła w ciążę i urodziła przez system ..." IN-VITRO "....

-ojciec dziecka zostawił dziecko matce a sam odszedł w siną dal z INNĄ bo tamta była już nie do zniesienia przez co i tak cierpi dziecko...
jednak matka nadal tego nie rozumie bo jest zapatrzona w swoje racje...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
gabriel napisał:
Definicja samotnej matki:
1. Ojciec dziecka jest nieznany, lub
2. Ojciec dziecka nie żyje, lub
3. Powództwo o alimenty na rzecz dziecka zostało oddalone

EWENTUALNIE :
-kobieta adaptowała dziecko bo jej sytuacja materialna na taki krok prawny zezwalała....

- kobieta zaszła w ciążę i urodziła przez system ..." IN-VITRO "....

-ojciec dziecka zostawił dziecko matce a sam odszedł w siną dal z INNĄ bo tamta była już nie do zniesienia przez co i tak cierpi dziecko...
jednak matka nadal tego nie rozumie bo jest zapatrzona w swoje racje...

- adoptowac moze tylko małzenstwo i nie wzorujmy sie na USA i osobach typu madonna.
- in vitro - nie oznacza ze ojciec jest nieznany, tego zapłodnienia moze dokonac rowniez męzatka
- jesli ojciec odchodzi od rodziny nie czyni to jeszcze kobiety samotna matką.
A to mozna wyczytac w przepisach:
1. Ojciec dziecka jest nieznany, lub
2. Ojciec dziecka nie żyje, lub
3. Powództwo o alimenty na rzecz dziecka zostało oddalone
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(sylwia25)
Wiking
dziewczyna pyta o papiery jakie jej beda potrzebne a nie o to czy jest samotna matka a nie wy tu cytujecie jej jakies przepisy.czytac nie potraficie czy co?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
8929 Postów
Maniak
sylwia25 napisał:
.....czytac nie potraficie czy co?MASZ PROBLEM.....jakiś czy cuś...???
I też jak widać czytać nie potrafisz dokładnie ...bo inaczej nie umoralniała byś tylko konkretnie doradziła Kobiecie co i jak w tym temacie e...e...e...
.TYLKO TO JEST ZA TRUDNE JAK NA TWOJĄ OSOBĘ JAK WIDAĆ....

Łatwiej jest dogadywać....NIEPRAWDAŻ...???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(ANNE)
Wiking
Jakie dokumenty sa mi tu potrzebne? Do rejestracji i poslania dziecka do szkoly? Czy sa wymagane karty szczepien?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
48 Postów
kasia xxxxx
(google)
Nowicjusz
tak karta szczepineń jest potrzebna
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok