Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

szukam pracy w Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
(12213 niezalogowanych)
3 Posty
Jakub Drzazga
(morix)
Wiking
No ja siedzę w Polsce znam język ale angielski... Czy w Norwegii większość zna angielski czy mam już zacząć się uczyć Norweskiego???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Kasia Tłumacz
(kasiatlumacz)
Wiking
Witam, jeśli szukasz pracy w Norwegii to wykonuję tłumaczenia i korektę CV dostosowując je do standardów norweskiego rynku pracy. Zachęcam do kontaktu.

Kontakt tel.:
z Polski + 48 58 743 07 53
z Norwegii + 47 21 999 409
lub mailowy tlumacz@multinor.no
Zgłoś wpis
1 Post

(katie)
Wiking
morix napisał:
No ja siedzę w Polsce znam język ale angielski... Czy w Norwegii większość zna angielski czy mam już zacząć się uczyć Norweskiego???

Norwegia to nie jest kraj anglojezyczny. Ludzie moga znac angielski, ale wcale nie musza sie nim poslugiwac. Postawcie sie na ich miejscu... Sa u siebie, a my przyjezdzamy ot tak i jeszcze wymagamy zeby mowili po angielsku (niektorzy nawet glupio pytaja "eee mowisz po polsku?"
Ogloszenia o pracy sa prawie zawsze napisane po norwesku, i czesto zawieraja wymog znajomosci tego jezyka (nawet w sprzataniu).

Polecam samodzielne wkuwanie slowek, chocby z pomoca jakiegos slownika online. Zawsze to daje jakies pojecie i zauwazylam ze lepiej kaleczyc, ale sie starac, niz wogole sie poddac i mowic po angielsku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Andrzej witz
(Spike)
Wiking
Krzysiek napisał:
Ne rozumiem ludzi którzy chcą znaleźć jakąkolwiek pracę bez jakiejkolwiek znajomości języka... Ludzie, nie dość że sami siebie kompromitujecie to jeszcze pozostawiacie opinie o wszystkich Polakach. Jakim cudem będziecie później egzekwować jakiekolwiek prawo skoro nie znacie języka... Ehhh szkoda gadać!!
P.s. NIE ZNASZ JĘZYKA TO SIEDŹ W DOMU W POLSCE!!!!


Bez przesady,pracuje w firmie (umowa o prace) gdzie wiekszosc to pracownicy PL ,rowniez kierownictwo
Pewnie co nie zmienia faktu ze obcy jezyk to dodatkowy atut,ale nie zawsze..
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(hania656)
Wiking
Niestety muszę zgodzić sie z Krzysztofem ( bo sama z tego powodu nie pracuję )- bez języka ludzie godzą sie na "dziwne" warunki co psuje opinie o polakach a nie wszyscy wpadają tu na pół roku by trochę grosza uciułać. Dla tych co zdecydowali sie tu zyc czesto jest to powód do wstydu. Przyjechałam tu bez jezyka ale do czau za nim sie go nie nauczę nawet nie próbuję , by nie robić z siebie pośmiewiska - gdyż nie fajnie jest gdy ktoś za twoimi plecami smieje sie z Ciebie a ty możesz sie tylko uśmiechac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
J J
(fokus)
Wiking
a Ja się nie zgadzam z Krzysztofem i Hanią. Uważam , że osoby które przyjechały tu bez znajomości języka i dostały pracę to tylko chwała im za to!!! Zdaję sobie sprawę, że brak znajomości języka norweskiego rodzi pewne problemy, ale gdyby nie Kolumb... Nie uważam też , że jest to powód do wstydu, takie czasy... Norwedzy wiedzą, że ich język do łatwych nie należy, a osoby które się próbują z nimi dogadywać nawet go kalecząc zasługują też na pochwałę nie robią z siebie pośmiewiska, tylko wręcz przeciwnie. Hania, skoro nie znasz języka to po co tu jesteś....
PS. skąd wiesz że się śmieją za plecami skoro ich nie rozumiesz....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(hania656)
Wiking
odpowiem - dlaczego tu jestem - dołaczyłam do rodziny - nie mniej w Polsce nie byłam sprzątaczką i tu także nie bedę jak większość która nie zna języka ( mówię o kobietach ). Po mimo że nie jestem tu długo kontakt z Norwegią mam długi i wiem ze do zamierzchłych należą czasy gdy pracę tu znajdowało się bez języka teraz tylko w sytuacjach gdy jest się fachowcem lub gdy żaden Norweg tej pracy nie chce ( ale na takie prace mają azylantów ). Oczywiście wszystko zależy co kto chce tu osiągnąć czy chowa dyplom i chce zamiatać czy też szanuje siebie i nie pozwala wykorzystywać - odpowiedzieć musi sobie każdy sam. Ale podtrzymuję swoje zdanie ze bez języka nie znajdzie sie tu w dzisiejszej dobie pracy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
J J
(fokus)
Wiking
zgadzam się, co do tych czasów, niemniej jednak , nie uważam że to wstyd , iż osoby z wykształceniem posiadające dyplom , który jest schowany głęboko w szufladzie pracują fizycznie.. Znam wielu mężczyzn , którzy pomimo tytułów naukowych zapieprzają fizycznie na budowach myślisz że to im nie uwłacza , i dobrze wszyscy wiemy, że kobiety które sprzątają też nie mają tylko podstawowego wykształcenia ponieważ takie siedzą w domach w Polsce . Hania, dołączyłaś do rodziny , więc sądzę, że masz męża i dzieci. Mąż jak rozumiem pracuje , a ty w domu jesteś i zajmujesz się dziećmi. Na mapie miejscowość , w której mieszkasz jest niewielka , więc sądzę , że perspektyw na otrzymanie pracy , która by nie uwłaczała Twojemu wykształceniu nie znasz języka jest zerowa. Wiele rodzin jest tu z powodów finansowych , ponieważ państwo Polskie nie potrafiło ich zatrzymać. chyba lepie,j że pracują lub sprzątają w Norwegii, za dość przyzwoitą kasę, aniżeli w Polsce mieli by głodować, ponieważ tzw. budżetówka daje jałmużną, a nie godną wypłatę ludziom, których Polska wykształciła. Ludzie, którzy nie mają przerostu formy nad treścią wiedzą, że to nie będzie tak zawsze, ponieważ z czasem nauczą się języka nie ważne w jaki sposób i będą naprawdę doskonałym materiałem na pracownika, będą konkurencyjni i oddani pracy. Takich ludzi trzeba szanować i podziwiać , bo tacy ludzie w niedługiej przyszłości się dorobią!!!! wiem po sobie. Przez pierwsze prawie 3 lata, brało się co w ręce podeszło... zamiatanie, odśnieżanie, mycie okien, pielęgnacja ogródków , nauka języka była samodzielna ...a teraz ... własna działalność gospodarcza język norweski opanowany teraz zaczynam uczyć się angielskiego. Teraz ja zatrudniam i szanuję ludzi z innych państw i ich oddanie pracy i chęci nauki. Morał jest taki, że na jakiś czas dyplom , został schowany w szafie , a teraz wisi w gabinecie , a patrząc na niego, wiem że było warto!!! Pozdrawiam wszystkich, którzy to przeczytali, mądrym życzę spełnienia marzeń i wiary w siebie , a niedowiarkom i malkontentom co to tylko narzekać potrafią , a nie iść przez życie z uśmiechem ...trochę optymizmu!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(hania656)
Wiking
Moja droga(drogi) trudno okreśić jak duża jest miejscowość w której mieszkasz bo jestes anonimowy(a) nie mniej jesli jest to prawdą - gratuluję. Ja mam inne plany, mnie bylejakość nie zadowala, jestem w trakcie załatwiania działalności i nie jest tak ze nie ma pracy po prostu wielu nie chce się uczyć wystarcza im minimum. Ja mówię po norwesku ale uważam ze nie na tyle dobrze by piastowac tu stanowiska urzędowe ale na tyle by sobie radzić nie sprzątając ( choc żadna praca nie hańbi ). Dlatego może i 3 lata temu mozna było robic karierę - teraz już nie. Ale to jest moje zdanie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(hania656)
Wiking
...a no i jestem optymistką - inaczej mnie by tu nie było, nie płaczę tylko radzę sobie a i uśmiechu nie brakuje na mojej buzi. Pozdrawiam Cię i życzę sukcesów.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(hania656)
Wiking
słuchaj ale skoro masz firmę i zatrudniasz ludzi to może pomóż dziewczynom bo jak widać jest im wszystko jedno gdzie będą pracowały ( chodzi o miejscowość ) bo są jeszcze w Polsce. Jak sama piszesz teraz Ty możesz pomagać. Zyczę dziewczynom szczęscia w znalezieniu a nie obietnicach.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok