Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

ile czeka się na otrzymanie zasiłku rodzinnego - Norwegia

2 Posty
Andrzej Darol
(Andre16550)
Wiking
Witam, pod koniec czerwca minie rok czasu od złozenia przezemnie wniosku o zasiłek rodzinny,jak do tej pory nie otrzymałem żadnej informacji z Nav złożone zostały wszystkie potrzebne dokumenty,wniosek składałem w komunie Vindafjord obecnie pracuję w innej komunie tj.Ulsteinvik w miejscowym Nav powiedziano mi że nie mają możliwości sprawdzić co sie stało,czy może ktoś podpowiedzieć co dalej mam robić?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
549 Postów
Grzegorz K
(Grzes203)
Wyjadacz
Masz dwie opcje do wyboru:
1. Iść do NAV tam gdzie składałeś papiery i zapytać o co chodzi
2. Siedzieć w domu kolejny rok i zastanawiać się o co chodzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
74 Posty
kasia f.
(kasiula77)
Początkujący
Dokladnie , tez proponowalabym isc do nav dowiedziec sie co sie dzieje! sa przypadki ze dokumenty gina i od nowa trzeba skladac . pozatym Norwegowie znani sa z tego ze im sie nie spieszy maja czas na sprawdzenie itp. a mozna nawet i rok czekac na info. Ale druga strona medalu jak wszystko bedzie ok to wyrownaja Ci odkad masz pozwolenie ! w moim przypadku tak bylo. A co do tego ze w Navie ci powiedzieli ze nie moga sprawdzic to bzdura, dzwonia do centralnego nav i wszystko powiedza co i jak, nie daj sie zbyc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
ja złożyłem dokumenty o zasiłek w Lier koło drammen a po jakimś czasie przeniosłem się w całkiem inną część norge .
w moim przypadku poszedłem do miejscowego nav i poprosiłem o adres maila do nav lier .
wysłałem zapytanie mailem o moją sprawę i nav z lier przesłał mi decyzje pod aktualny adres i przelał wszystkie pieniądze a całą dokumentacje wysłał do mojego obecnego oddziału nav i po sprawie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
z doswiadczenia powiem Ci, ze dokumenty zaginely. Zawsze musisz miec kopie z pieczatka.
Od momentu zlozenia minie max 2 miesiace i powinienes dostac poczta powiadomienie, ze dokumenty zostaly przyjete i o ewentualne brakujace dokumenty zostaniesz poproszony listownie. Jezeli dzieci maja noreweski numer personalny dobrze jest dolaczyc zaswiadczenie z poslkiego MOPSU ze nie pobierasz zasilku w PL albo ze pobierasz. U mnie zajelo to ok 4 miesiecy. Natomiast kolega ma dzieci w PL i czeka juz 7 miesiecy. Tyle, ze przyslali mu w Wroclawia ( on mieszka w okolicy ) liste dokumentow do dostarczenia i te dokumenty zostana wyslane do Warszawy a z Warszawy do Oslo.
Taka procedura powinna trwac nie dluzej niz 2 lata - tak dla pocieszenia. Zazwyczaj ludzie dostaja po roku. Ale jezeli nie otrzynales zadnego listu z navu to oznacza, ze twoje papiery poszly do smietnika :/
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
Niestety....
własciwie to powiadomienie ze wniosek został przyjeety przychodzi do 3 tygodni. Ale roznie bywa. Jesli nie dostales nic, to znaczy ze sie zgubiło, w Norwegii to nic nowego. Moje listy do NAV ( bardzo wazne ) zgineły dwa razy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1635 Postów
Maniak
Hilton napisał:
Niestety....
własciwie to powiadomienie ze wniosek został przyjeety przychodzi do 3 tygodni. Ale roznie bywa. Jesli nie dostales nic, to znaczy ze sie zgubiło, w Norwegii to nic nowego. Moje listy do NAV ( bardzo wazne ) zgineły dwa razy.


3 tyg? no to niezle, u mnie trwalo to chyba z 5 tygodni
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
niekoniecznie zginęły .
w moim przypadku nav wysyłał dokumenty na adres który był na wniosku , czyli nieaktualny .
po mailach do nich przysłali wszystko jak trzeba .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Hilton)
Wiking
hary, ja znam adres NAVu, wysłałam, po czym oni twierdzili ze nic nie doszlo. Teraz sle im mailem i poczta i dzwoonie o potwierdzenie, inaczej ta sprawa o alimenty by mnie wykonczyła juz pol roku temu, a jesze poł przede mną.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
pisząc że niekoniecznie zginęły miałem na myśli autora tematu .
twój nav ma przechlapane hilton
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok