Forum Norwegia
Witamy, Gość
Zaloguj się albo Zarejestruj.    Zapomniałeś hasło?
(1 wejść) (1) Gość
TEMAT:  

ile czeka się na otrzymanie zasiłku rodzinnego - Norwegia

Andrzej Darol
(Andre16550)
(Użytkownik)
Wiking
Użytkownik jest onlineKliknij, aby zobaczyć profil tego użytkownika
ile czeka się na otrzymanie zasiłku rodzinnego 4 Lat, 1 Miesiąc temu Oklaski: 1  
Witam, pod koniec czerwca minie rok czasu od złozenia przezemnie wniosku o zasiłek rodzinny,jak do tej pory nie otrzymałem żadnej informacji z Nav złożone zostały wszystkie potrzebne dokumenty,wniosek składałem w komunie Vindafjord obecnie pracuję w innej komunie tj.Ulsteinvik w miejscowym Nav powiedziano mi że nie mają możliwości sprawdzić co sie stało,czy może ktoś podpowiedzieć co dalej mam robić?

Loguj się Loguj się  
  Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
Grzegorz K
(Grzes203)
(Użytkownik)
Wyjadacz
Odp.:ile czeka się na otrzymanie zasiłku rodzinnego 4 Lat, 1 Miesiąc temu Oklaski: 471  
Masz dwie opcje do wyboru:
1. Iść do NAV tam gdzie składałeś papiery i zapytać o co chodzi
2. Siedzieć w domu kolejny rok i zastanawiać się o co chodzi

Loguj się Loguj się  
  Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
kasia f.
(kafar)
(Użytkownik)
Początkujący
Odp.:ile czeka się na otrzymanie zasiłku rodzinnego 4 Lat, 1 Miesiąc temu Oklaski: 0  
Dokladnie , tez proponowalabym isc do nav dowiedziec sie co sie dzieje! sa przypadki ze dokumenty gina i od nowa trzeba skladac . pozatym Norwegowie znani sa z tego ze im sie nie spieszy maja czas na sprawdzenie itp. a mozna nawet i rok czekac na info. Ale druga strona medalu jak wszystko bedzie ok to wyrownaja Ci odkad masz pozwolenie ! w moim przypadku tak bylo. A co do tego ze w Navie ci powiedzieli ze nie moga sprawdzic to bzdura, dzwonia do centralnego nav i wszystko powiedza co i jak, nie daj sie zbyc

Loguj się Loguj się  

Wpis sponsorowany (Ogłoszenie promowane)
Marta F
(Marta F)
(Użytkownik)
Wiking

Odszkodowanie za wypadek przy pracy w Norwegii

Miałeś(aś) wypadek w pracy w Norwegii? Sprawdź, czy masz prawo do odszkodowania. Skorzystaj z bezpłatnej porady prawnika! Jeśli doznałeś urazu podczas pracy, nie ma znaczenia, na jakich warunkach byłeś lub jesteś zatrudniony. Jeśli przez wypadek masz problemy zdrowotne, nie możesz znaleźć pracy lub trafiłeś na nieuczciwego pracodawcę, który uznał, że nic Ci się nie należy, skorzystaj z porady prawnej. Wystarczy, że wypełnisz krótki formularz i poinformujesz nas o wypadku, a Twoją sprawę oceni norweski prawnik. Kancelaria prawnicza Unneland AS, z którą ...
Zobacz więcej

Kontakt

Strona www: mojanorwegia.pl/prawnik...

+Kup wpis sponsorowany

(bad harry)
(Gość)
Wiking
Odp.:ile czeka się na otrzymanie zasiłku rodzinnego 4 Lat, 1 Miesiąc temu Oklaski: 0  
ja złożyłem dokumenty o zasiłek w Lier koło drammen a po jakimś czasie przeniosłem się w całkiem inną część norge .
w moim przypadku poszedłem do miejscowego nav i poprosiłem o adres maila do nav lier .
wysłałem zapytanie mailem o moją sprawę i nav z lier przesłał mi decyzje pod aktualny adres i przelał wszystkie pieniądze a całą dokumentacje wysłał do mojego obecnego oddziału nav i po sprawie

Loguj się Loguj się  
BiZi Z Wlochaczewa
(BiZi)
(Użytkownik)
Maniak
Odp.:ile czeka się na otrzymanie zasiłku rodzinnego 4 Lat, 1 Miesiąc temu Oklaski: 41  
z doswiadczenia powiem Ci, ze dokumenty zaginely. Zawsze musisz miec kopie z pieczatka.
Od momentu zlozenia minie max 2 miesiace i powinienes dostac poczta powiadomienie, ze dokumenty zostaly przyjete i o ewentualne brakujace dokumenty zostaniesz poproszony listownie. Jezeli dzieci maja noreweski numer personalny dobrze jest dolaczyc zaswiadczenie z poslkiego MOPSU ze nie pobierasz zasilku w PL albo ze pobierasz. U mnie zajelo to ok 4 miesiecy. Natomiast kolega ma dzieci w PL i czeka juz 7 miesiecy. Tyle, ze przyslali mu w Wroclawia ( on mieszka w okolicy ) liste dokumentow do dostarczenia i te dokumenty zostana wyslane do Warszawy a z Warszawy do Oslo.
Taka procedura powinna trwac nie dluzej niz 2 lata - tak dla pocieszenia. Zazwyczaj ludzie dostaja po roku. Ale jezeli nie otrzynales zadnego listu z navu to oznacza, ze twoje papiery poszly do smietnika :/

Loguj się Loguj się  

(Hilton)
(Gość)
Wiking
Niestety....
własciwie to powiadomienie ze wniosek został przyjeety przychodzi do 3 tygodni. Ale roznie bywa. Jesli nie dostales nic, to znaczy ze sie zgubiło, w Norwegii to nic nowego. Moje listy do NAV ( bardzo wazne ) zgineły dwa razy.

Loguj się Loguj się  
BiZi Z Wlochaczewa
(BiZi)
(Użytkownik)
Maniak
Odp.:ile czeka się na otrzymanie zasiłku rodzinnego 4 Lat, 1 Miesiąc temu Oklaski: 41  
Hilton napisał:
Niestety....
własciwie to powiadomienie ze wniosek został przyjeety przychodzi do 3 tygodni. Ale roznie bywa. Jesli nie dostales nic, to znaczy ze sie zgubiło, w Norwegii to nic nowego. Moje listy do NAV ( bardzo wazne ) zgineły dwa razy.

3 tyg? no to niezle, u mnie trwalo to chyba z 5 tygodni

Loguj się Loguj się  

(bad harry)
(Gość)
Wiking
niekoniecznie zginęły .
w moim przypadku nav wysyłał dokumenty na adres który był na wniosku , czyli nieaktualny .
po mailach do nich przysłali wszystko jak trzeba .

Loguj się Loguj się  

(Hilton)
(Gość)
Wiking
hary, ja znam adres NAVu, wysłałam, po czym oni twierdzili ze nic nie doszlo. Teraz sle im mailem i poczta i dzwoonie o potwierdzenie, inaczej ta sprawa o alimenty by mnie wykonczyła juz pol roku temu, a jesze poł przede mną.

Loguj się Loguj się  

(bad harry)
(Gość)
Wiking
pisząc że niekoniecznie zginęły miałem na myśli autora tematu .
twój nav ma przechlapane hilton

Loguj się Loguj się  
Idź na dółUlubione: 0
Idź do góry

Nowe zdjęcia użytkowników

Zdjęcia naszych użytkowników
Zobacz więcej ...

Szukaj znajomych!

Zdjęcia naszych użytkowników
Zobacz więcej ...
wiek od 18 do 45 lat
Szukaj znajomych
Ogłoszenia promowane

Wspólna podróż