Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Zasiłek chorobowy - Norwegia

50 Postów
Piotr piotr
(water999)
Nowicjusz
Mam pytanie może ktoś mi pomoże. Od marca jestem na zwolnieniu chorobowym i w czerwcu pisałem w Navie prośbę o wyjazd na 4 dni.Stan mojej choroby pogorszył się po przyjeździe do Polski . Chodzę do lekarza w Polsce który zabronił mi podróżować na razie .Zwolnienie ostatnie z Norwegii miałem od 7 czerwca do 7 lipca za które nie otrzymałem pieniędzy dlaczego? Jestem w PL ponad miesiąc wysyłam zwolnienia lekarskie Polskie przez ZUS do Norwegii .Chodzę co 2 tygodnie na konrole i po ostatniej lekarz chciał mnie posłać do szpitala. Problem jest z kręgosłupem przepuklina. Co muszę zrobić? Mało co chodzę ból jest okropny .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg)
Stały Bywalec
Przypomnij sobie co podpisywales jak wypelniales wniosek o wyjazd(wyjazd nie spowoduje pogorszenia mojego stanu zdrowia)jest to nielogiczne bo zdrowie zawsze moze sie pogorszyc ale podejrzewam ze z tego powodu nie ma pieniedzy.Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
nie dziwię się,że Nav cię tak potraktował
czy myślisz ,żę polski Zus pozwolił by komuś na chorobowym na wyjazd na Białoruś?
a to niby dlaczego nie chcesz leczyc się w Norwegii
miałbys lepszą opiekę
a i Nav nie żałował by grosza na twoje leczenie tutaj
i,, piniądze,,byś dostał szybciej
O zawrót głowy doprowadza Nav już owiane legendą(niechlubną niestety)
przenoszenie leczenia(tzn.pobierania chorobowego) do Polski
czy też zasiłku dla bezrobotnych na 3 miesiące do Polski
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
250 Postów
noregg
(noregg)
Stały Bywalec
Troche typowo polska zazdroscia powialo w Twojej wypowiedzi.Nie wiem czy wiesz ale przepisy unijne ktore norwegia podpisala dotyczace obywateli EU mowia wyraznie obywatel strefy EU ma prawo przebywac na zwolnieniu w domu a jesli nie przeniusl sie na stale do norwegii to jego domem jest dom w polsce.To co robi NAV jest zlosliwoscia bo wymog pozostawania w norwegii dotyczy norwegow i nacji spoza unii.Nav internasjonal wie dobrze o tych przepisach i ich nie kwestionuje a lokalne nav-y robia to zlosliwie.Trudno jednak przenosic sie specjalnie do NAV internasjonal za kazdym razem gdy sie jest na zwolnieniu lekarskim.Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(grzegorzklimowski)
Stały Bywalec
Wcale to nie prawda NAV może uznać pobyt poza Norwegią za urlop i nic nie zapłacić. Przed wyjazdem lekarz musi wydać zgodę na wyjazd a NAV ją zatwierdzić. Na kasę jak się jest w Polsce trzeba trochę poczekać , zanim ZUS wyśle druk e115 to trochę potrwa a Norwegia musi go otrzymać i zatwierdzić. Często lekarze popełniają błędy wpisując błędny kod choroby . Zadzwoń do NAV International i zapytaj czy twoje zwolnienia do nich trafiają i czy je zatwierdzili .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
150 Postów

(grzegorzklimowski)
Stały Bywalec
A jeszcze jedno jakimś trafem często naszym rodakom stan zdrowia pogarsza się w okresie wakacyjnym będąc poza granicami Norwegii i niestety NAV na to też pewno zwraca uwagę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
50 Postów
Piotr piotr
(water999)
Nowicjusz
Skrajne opinie ale dzięki za wpisy . Może ktoś poleci firmę co zajmuje się takimi sprawami . Ja już mam dosyć dzwonienia i rozmowy z ludźmi z Navu . Dla mnie to jest łamanie praw .
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
432 Posty

(6e6)
Wyjadacz
jak masz dosyc dzwonienia to napisz do nich zeby zadzwonili do ciebie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
205 Postów

(morss.)
Stały Bywalec
water999 napisał:
Skrajne opinie ale dzięki za wpisy . Może ktoś poleci firmę co zajmuje się takimi sprawami . Ja już mam dosyć dzwonienia i rozmowy z ludźmi z Navu . Dla mnie to jest łamanie praw .
Moja ciekawość sięga zenitu w związku z waszymi wypowiedziami.
Mianowicie,
- dlaczego to dzwonicie do NAV,
- nachodzicie ich w siedzibach biur,
- szukacie informacji na przypadkowych forach.
ZAMIAST!
Właśnie, zamiast zalogować się do NAV na własną indywidualną stronę i tam
w odpowiednich zakładkach,
prowadzić poważny i konstruktywny dialog z kompetentnymi pracownikami.
Przecież od tego jest ta strona i zakładka, związana ze zdrowiem - chorobami,
oraz pochodnymi z tym stanem związanymi.
Ludzie, przecież samo zadzwonienie, NIC nie daje, poza zdawkowymi uprzejmościami.
TYLKO i wyłącznie pismo, PISMO i jeszcze raz pismo i to z własnej indywidualnej strony >nav.no<.
Czy to tak bardzo trudna i awykonalna administracyjna czynność?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
432 Posty

(6e6)
Wyjadacz
mors masz racje, ja tam tylko pisze, przez telefon to jeden pacnie jedno a drugie drugie a tutaj sie juz nie wymigaja
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok