Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

10% zwrot podatku - Norwegia

4 Posty
Patrycja Kurdziel
(Patrycja8)
Wiking
Cześć wszystkim!
Mam pytanie i prośbę o pomoc. W roku 2016 pracowałam w Norwegii od kwietnia. Dochód brutto wyniósł 241000 nok. W zeznaniu podatkowym wyszło z tytułu 10% ulgi zwrot 24100nok. Na konto przelano mi jedynie 6100nok. Czy tak to powinno wyglądać? Spotkałam się już z przeróżnymi opiniami i sama nie wiem czy się od tego jakoś odwoływać. Powiedziano mi na początku że powinnam dostać te 24100. Bardzo proszę i informację jak to jest u Was.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
ja ja
(szefno)
Początkujący
Tak to nie dziala ze dostaleje sie 10% zwrotu od kwoty brutto. Jest to tylko ulga
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
42 Posty
Stefan Skogmann
(Skogmann)
Nowicjusz
Ulga 10% jest od podatku naliczonego do zapłacenia w danym roku rozliczeniowym. Skatt na podstawie przydzielonej tobie karty podatkowej oblicza podatek do zaplacenia. I to od tego podatku przysluguje tobie ulge w pierwszych dwoch latach. Skoro dostalas 6100nok, bedzie to ulga od 61000 nok zaplaconego podatku. Sprawdz na rozliczeniu ile podatku zaplacilas. Kwota powinna sie mniej lub wiecej zgadzac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty

(togreen)
Wiking
Zarobiłas 241 tys z tej sumy zapłaciłaś pewnie ok 62 tyś nok samego podatku i od tych 62 tyś jest ulga dziesięć procent
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty

(togreen)
Wiking
Ale najlepiej zapytać kogoś kto rozlicza podatek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
l.u.k
(l.u.k)
Wiking
ulga 10% polega na tym że o 10% pomniejsza sie podstawę opodatkowania tak działają wszystkie ulgi w tej kwestii
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Patrycja Kurdziel
(Patrycja8)
Wiking
Bardzo wszystkim dziękuję za odpowiedzi dużo mi rozjaśniliście w tej kwestii Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok