Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Jak szukać pracy w Norwegii - Norwegia

12 Posty
Mariola Banasik
(MariolaB12)
Wiking
Hej, chciałabym się dowiedzieć czy kobiecie ciężko jest znaleźć pracę w Norwegii znając tylko angielski na dobrym poziomie? Mówię o Oslo i okolicach? Jak szukać pracy? Bardzo proszę o przydatne informacje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
9 Postów
Zbigniew HAZB
(hazb)
Wiking
Teraz masz LUZzzz.
Jednak w kafejkach i fudach możesz szybko się odnaleźć, jako kelnerka-obsługa.
Rób coś a będzi efekt - potem zajmij sie szukaniem dla "SIEBIE".
Powodzenie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Mariola Banasik
(MariolaB12)
Wiking
A jak myślisz lepiej do NAV się zaresjestrowac czy bezpośrednio chodzić od drzwi do drzwi?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
43 Posty
Georg M.
(nieznajomy30)
Nowicjusz
nav hehe nie liczył bym na nich
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Prosciej by bylo napisac w czym masz doswiadczenie. Wtedy ktos moglby ci cos doradzic. Pisanie o szukaniu jakiejkolwiek pracy mija sie z celem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Mariola Banasik
(MariolaB12)
Wiking
Jestem co dopiero po studiach inż i nie mam udokumentowanego doświadczenia za to wiele potrafię (mogłabym być kelnerką, pomagać w kuchni, sprzątać, no nie wiem co jeszcze, szybko się uczę także nie boję sie pracy). To do nav-u nie ma sensu iść? Lepiej jest na finn sie rozejrzeć gdzie kogoś potrzebują i osobiście pogadać?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
MariolaB12 napisał:
Jestem co dopiero po studiach inż i nie mam udokumentowanego doświadczenia za to wiele potrafię (mogłabym być kelnerką, pomagać w kuchni, sprzątać, no nie wiem co jeszcze, szybko się uczę także nie boję sie pracy).
To do nav-u nie ma sensu iść?
Lepiej jest na finn sie rozejrzeć gdzie kogoś potrzebują i osobiście pogadać?
Norweski NAV to nie Polski pośredniak, tu nikt ci pracy nie da, również jako bezrobotna poszukująca pracy, nie dostanoiesz żadnego wsparcia ani też ubezpieczenia.
Moim zdaniem zamiast marnować się jako podrzędna kelnerka lub sprzątaczka w szarej strefie, zacznij szukać pracy w swoim zawodzie.
Jako inżynier z angielskim tak w mowie jak i piśmie masz duże szanse na znalezienie pracy chociażby na staż.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Lukasz kucharski
(Lukasz kucharski)
Wiking
To zależy jesli już to tylko oslo duże miasto i mozliwosci znajdziesz napewno bergen też może być 300 tysiecy miasto
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
12 Posty
Mariola Banasik
(MariolaB12)
Wiking
Tylko że ja mam inż z biotechnologii więc ciężko było by się chyba załapać na coś takiego, musiałabym angielski mieć na zaawansowanym poziomie i norweski podstawy chociaż...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
212 Posty
Ja Gabriel
(Ja Gabriel)
Stały Bywalec
Lukasz kucharski napisał:
To zależy jesli już to tylko oslo duże miasto i mozliwosci znajdziesz napewno bergen też może być 300 tysiecy miastoUważam to powyższe stwierdzenie za "bzdurę" i to w całości napisanego tekstu.
Początkujący stażysta, o ile nie ma na początku zaczepienia w rodzinie, lub innych znajomych w danym mieście, to powinien szukać pracy wszędzie tam, gdzie akurat jest, nawet w małej wiosce na obrzeżach bezdroży.
I najważniejsze jako Inżynier, powinnaś mieć prawko, nawet zwykłe B , nie wspomnę już o E.
Ponieważ Norwegia jak napisałem wyżej, to nie Polska tu są odległości takie, że 50, 100, km to pestka.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok