Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Sektor Metalowy w Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
damian wójcik Rafal_ R6 Jan Maryjan Asia P. Mateusz Grochocki boj fra oszlo mateusz911 Pawel Kocjan Ole_Nordmann Zbigniew HAZB Monika Nowak pufff Kondrad Fu (715 niezalogowanych)
1 Post
Kondrad Fu
(Kondrad Fu)
Wiking
Witam,

Zapewne macie już dość takich zapytań lecz nie mam gdzie się poradzić to pytam tutaj...
Mam zamiar przenieść się do NO z NL interesuje Mnie jak ma się w NO branża metalurgiczna ??? Precyzyjniej mówiąc Odlewnie żeliwa bądź ogólnie rzecz biorąc odlewnie komponentów np. części do farm wiatrowych, ciężkiego sprzętu kopalnianego, ramy traktorów itp. Czy istnieje zapotrzebowanie na Szlifierzy konwencjonalnych ( nie mylić z CNC ) ??? Czy istnieje może w NO jakiś konkretny region wokół którego skupia się metalurgia ( coś na styl Zagłębie Ruhry w Niemczech) ??? W jaki sposób najlepiej udokumentować doświadczenie zawodowe z zagranicy , tak aby po przyjeździe nie napotkać problemów ??? Pytanie odnośnie języka Ang czy dalej jest on uznawany przez pracodawców ??? Może ktoś polecić agencje pracy specjalizującą się w rekrutacji osób do branży Hutniczej/Odlewni/Metalurgii ??? Ostatnie pytanie o uznania EU cert. na wózek widłowy przedni klasyfikacja (IIWJO) posiadam Eu cert. i zastanawiam się czy będzie honorowany w NO ???

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje.
Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
114 Posty

()
Początkujący
Mosjoen duza fabryka aluminium ,pozatym duza chuta znajduje sie w Mo i Rana ,angielski to podstawa ,ale najlepiej norweski ze wgledu na BHP.ale jak maja miejsca wolne to biora nowicjuszy ,z polnocy duzo ludzi mlodych wyjezdza takze rosnie deficyt na nowych pracownikow . Dank je wel
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
359 Postów
high octane
(high_octane)
Stały Bywalec
Nie dziwota. Kto normalny poza swietym Mikolajem, chcialby miaszkac za kolem polarnym.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok