Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

Zwiedzanie Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
Kate ZzzZ Natalia. Lewandowska (3053 niezalogowanych)
18 Postów
Wiking
W dniach 6-11 maja wybieram się z żoną do zwiedzenia Norwegii. (jesteśmy z Wrocławia, tu mieszkamy i pracujemy) Plan jest taki że lądujemy w Oslo Rygge (godz 21.45) a następnie jedziemy do Bergen i przez trzy dni zwiedzamy. Moje pytanie do Was Kochani jako społeczności Polaków jest takie:
- czy najlepszym rozwiązaniem jest wynaająć auto, jeśli tak to jaką firme i sposób najmu polecacie (moze ktoś z Polaków chce wynająć auto w tych dniach?)
- jak jest odległość z Oslo Rygge do Bergen?
- noclegi jak rezerwować, czy może najlepiej na miejscu w prywatnych kwaterach? Jaki koszt jest wynajęcia takiego pokoju dla dwóch osób? .

Nigdy nie byłem w Norwegii więc bedę wdzięczny na parę rad. Pozdrowienia dla Wszystkich ze słonecznego Wrocławia.
Jarek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
nie wiem czy łatwo jest wynająć auto ale dlaczego rygge ?
można polecieć do sandefjord ( torp ) potem pociągiem do drammen i przesiąść się w pociąg do bergen .
jest piękna trasa widokowa , pociąg wjeżdża w góry ponad 1200 mnp . podróż około 7-8 godzin .
a w bergen jest co zwiedzać przez kilka dni . to jest propzycja .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(Grzes203)
Wiking
Masz tutaj orientacyjne ceny wynajmu samochodu:
www.avis.no/Fleet.aspx

Ceny pociągów z Oslo do Bergen:
www.nsb.no/category2734.html?purchase_fo...type_departure=later

Jak pisał bad harry, lepszym pomysłem jest jechać pociągiem a samochód ewentualnie wynająć na miejscu.

Jeszcze hotele:
www.finn.no/finn/travel/hotel/result?areaId=20220

Powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
Wiking
Dzięki za pomysł. Dlatego do Rygge ponieważ samolot właśnie tylko tam z Wrocławia ląduje. Czyjest jakiś problem z dojazdem? z Rygge?
pozdrawiam
Jarek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
Wiking
W zasadzie przekonaliście mnie aby pojechać pociągiem i w Bergen wynajć auto. Dzięki za użyteczne linki. Pozdrownia z Wrocławia.
Jarek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
a to co nie chcesz nic więcej ?
bo mam stancję na celowniku
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
Wiking
Parę naiwnych pytań:
- dlaczego proponujesz podróż przez Dremmen a nie bezpośrednio z Oslo? Czy ze względu na widoki?
- Czy pociąg również odjeżdza z Rygge czy muszę dojechać do Oslo? Jak nadmieniłem wcześniej samolot ląduje w Rygge.

Z góry dziękuję
Jarek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1416 Postów

(Zuzu)
Maniak
jarsta napisał:
W dniach 6-11 maja wybieram się z żoną do zwiedzenia Norwegii. (jesteśmy z Wrocławia, tu mieszkamy i pracujemy) Plan jest taki że lądujemy w Oslo Rygge (godz 21.45) a następnie jedziemy do Bergen i przez trzy dni zwiedzamy. Moje pytanie do Was Kochani jako społeczności Polaków jest takie:
- czy najlepszym rozwiązaniem jest wynaająć auto, jeśli tak to jaką firme i sposób najmu polecacie (moze ktoś z Polaków chce wynająć auto w tych dniach?)
- jak jest odległość z Oslo Rygge do Bergen?
- noclegi jak rezerwować, czy może najlepiej na miejscu w prywatnych kwaterach? Jaki koszt jest wynajęcia takiego pokoju dla dwóch osób? .

Nigdy nie byłem w Norwegii więc bedę wdzięczny na parę rad. Pozdrowienia dla Wszystkich ze słonecznego Wrocławia.
Jarek


Kurcze jakimi wy liniami lecicie bo wizzair lata z Wrocławia ale NA TORP (Sandefjord)
book.wizzair.com/timetable/?from=TRF

Też polecam Pociąg bo widoczki są fajne z okna, a jazda samochodem to jakieś 50km/h i jedna osoba zamiast podziwiać widoki, walczy z zakrętami

www.nsb.no/?lang=en_US
pociąg jedzie ok 7h i ceny przystępne (jak na norwegie oczywiście)

Grześ dopiero teraz zobaczyłem że link prawie taki sam podałem jak ty (mój lepszy chyba bo pa angielsku )
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
a dlatego że zobacz na mapę gdzie jest rygge , oslo , sandefjord , drammen i bergen .
jak wylądujesz w rygge to do oslo stracisz kilka godzin jazdy a pociąg z oslo jedzie przez drammen do bergen .
jak spędzisz około 12 g w pociągu to nie wiem czy jeszcze będziesz miał ochotę coś zwiedzać .
koszt podróży z rygge ( z żoną ) będzie około 800 nok więcej . to taniej będzie ci przejechać z wrocławia np do warszawy i wylądować w torp . tak to musisz dostać się z rygge do oslo a i tak musisz przejechać przez drammen bo innych torów nie ma .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post

(bad harry)
Wiking
Zuzu ja to też skołowany jestem po paru browarach
przecież wizzair lata na torp nie trzeba wrszawy
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok