Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

wysoki podatek dla pracowników sezonowych w 2016r - Norwegia

10 Postów
etr
(etr)
Wiking
witajcie, pracuję w Norwegii jako pracownik sezonowy, zarejestrowany jako pracownik 'ogrodowy'. W tym roku podatek przy wypłacie miesięcznej wynosi 34%, słyszałem że jest to spowodowane napływem imigrantów na których ktoś musi pracować i podobno jest nakaz dawania dużego podatku obywatelom Norwegii zarejestrowanym i pracującym legalnie. Ale czy to dotyczy również pracowników sezonowych? Nie powinien być tu niższy podatek? Wiadomo, że część tych % zostanie oddana ale to i tak duży ten podatek będzie. Czy ktoś coś slyszał więcej na ten temat?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

(sloka)
Stały Bywalec
etr napisał:
witajcie, pracuję w Norwegii jako pracownik sezonowy, zarejestrowany jako pracownik \'ogrodowy\'. W tym roku podatek przy wypłacie miesięcznej wynosi 34%, słyszałem że jest to spowodowane napływem imigrantów na których ktoś musi pracować i podobno jest nakaz dawania dużego podatku obywatelom Norwegii zarejestrowanym i pracującym legalnie. Ale czy to dotyczy również pracowników sezonowych? Nie powinien być tu niższy podatek? Wiadomo, że część tych % zostanie oddana ale to i tak duży ten podatek będzie. Czy ktoś coś slyszał więcej na ten temat? To ile ty zarabiasz miesięcznie na tym sezonowym zajęciu?
Z twojej rewelacji wychodzi iż zarabiasz po >50 tys. nok. brutto!.
Ogólnie to zaliczkę na podatek i ubezpieczenie, możesz sam sobie obliczyć co do korony, korzystając z norweskiego kalkulatora skarbowego.
Wystarczy znać swój numer podatkowy >np. Trekktabell 7100 - Skatteetaten<
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
10 Postów
etr
(etr)
Wiking
sloka napisał:
etr napisał:
witajcie, pracuję w Norwegii jako pracownik sezonowy, zarejestrowany jako pracownik \\\'ogrodowy\\\'. W tym roku podatek przy wypłacie miesięcznej wynosi 34%, słyszałem że jest to spowodowane napływem imigrantów na których ktoś musi pracować i podobno jest nakaz dawania dużego podatku obywatelom Norwegii zarejestrowanym i pracującym legalnie. Ale czy to dotyczy również pracowników sezonowych? Nie powinien być tu niższy podatek? Wiadomo, że część tych % zostanie oddana ale to i tak duży ten podatek będzie. Czy ktoś coś slyszał więcej na ten temat? To ile ty zarabiasz miesięcznie na tym sezonowym zajęciu?
Z twojej rewelacji wychodzi iż zarabiasz po >50 tys. nok. brutto!.
Ogólnie to zaliczkę na podatek i ubezpieczenie, możesz sam sobie obliczyć co do korony, korzystając z norweskiego kalkulatora skarbowego.
Wystarczy znać swój numer podatkowy >np. Trekktabell 7100 - Skatteetaten<


w ciągu 2 miesięcy zarobiłem 84 tys NOK i zabrano mi 30 tys NOK na pocztek tego podatku, co stanowi jakies 33%, rok temu ten sam zarobek w tym samym czasie - zabrano 18 tys NOK, praca w tym samym miejscu
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
158 Postów

(sloka)
Stały Bywalec
etr napisał:
sloka napisał:

Wystarczy znać swój numer podatkowy >np. Trekktabell 7100 - Skatteetaten<


w ciągu 2 miesięcy zarobiłem 84 tys NOK i zabrano mi 30 tys NOK na pocztek tego podatku, co stanowi jakies 33%, rok temu ten sam zarobek w tym samym czasie - zabrano 18 tys NOK, praca w tym samym miejscu
To ładna ta wypłata, pewnie łącznie z nadgodzinami.
Jeżeli firma wystawia lønslip, to tam masz wszystko jasno opisane, na jakiej podstawie i jakie kwoty pobrano.
Tam jest również zapisany numer twojej karty podatkowej, przykład podałem w poprzednim wpisie.
Nie karm się bzdurami, opowiadanymi przy kawie lub trunkach, dla zabicia nadmiernie wolnego czasu.
Kwota zaliczki wzrasta corocznie o jakiś procent.
Możliwe jest również iż w tym roku, zmienili tobie nr karty podatkowej.
Jednak bez żadnych sensacji, sam to sobie możesz sprawdzić porównując numery i kwoty, na podanej stronie z tabelami podatkowymi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok