Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Pytanko moze ktos sie zna czy tak mozna - Norwegia

4 Posty
Marcin1122 Wspaniale
(Marcin1122)
Wiking
Wczoraj pracodawca w norwegi zwolnil mnie z pracy i kazal jechac do polski nawet kupil bilet. Powod dziwny bo przyszlem po pieniadze. Praca trwala prawie 3 miesiace pensja miala byc na 10 kazdego miesiaca ale zawsze byly zaliczki nigdy nic normalnego chodzi o pensje. Jak poszlem po pieniadze to zostalem nazwanym mony narkoman ze ciagle chce kase. No ale to chyba normalne bo przepracowalem swoje. Mozna cos z takim pracodawca zrobic
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
65 Postów
Katarzyna ...
(Midnight)
Początkujący
Zgłosić do inspekcji pracy, ew związków zawodowych i znaleźć adwokata
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
guldur
(guldur)
Wiking
Moderatora to tu nie ma, ze takie cos sie odwala mimo zglaszania wpisow?
Szczegolnie, ze temat powazny...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
oslok
(oslok)
Wiking
Czytając pobieżnie to forum, to tutejszy moderator, robi to co mu wygodnie i kasuje, tylko to co szkodzi firmie, natomiast takie posty jak wyżej, nabijają tylko statystykę oglądalności a to jest zgodne z wytycznymi właściciela forum.
Dlatego nie ma co liczyć iż takie śmiecie szybko znikną z tego forum.

Co zaś do podstawowego pytania " czy tak można".
Odpowiedź jest bardzo prosta.
- Jeżeli to jest "polski pracodawca i firma krzak" to szef może wszystko, a już zwłaszcza jak idzie o rzetelność wypłat za wykonaną pracę.
- Jeżeli jest to Norweska firma i zarazem pracodawca, to takie postępowanie jest niedopuszczalne, a już wypłacanie zaliczek w nieskończoność zwłaszcza.

Cóż nie napisałeś u kogo pracowałeś i dlaczego wypłacano tobie przez trzy miesiące tylko same zaliczki i to pewnie "do ręki pod stołem" a nie legalnie na konto bankowe.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -9  
Odpowiedz   Cytuj
44 Posty
icek1
(icek1)
Nowicjusz
oslok napisał:
Czytając pobieżnie to forum, to tutejszy moderator, robi to co mu wygodnie i kasuje, tylko to co szkodzi firmie, natomiast takie posty jak wyżej, nabijają tylko statystykę oglądalności a to jest zgodne z wytycznymi właściciela forum.
Dlatego nie ma co liczyć iż takie śmiecie szybko znikną z tego forum.

Co zaś do podstawowego pytania \" czy tak można\".
Odpowiedź jest bardzo prosta.
- Jeżeli to jest \"polski pracodawca i firma krzak\" to szef może wszystko, a już zwłaszcza jak idzie o rzetelność wypłat za wykonaną pracę.
- Jeżeli jest to Norweska firma i zarazem pracodawca, to takie postępowanie jest niedopuszczalne, a już wypłacanie zaliczek w nieskończoność zwłaszcza.

Cóż nie napisałeś u kogo pracowałeś i dlaczego wypłacano tobie przez trzy miesiące tylko same zaliczki i to pewnie \"do ręki pod stołem\" a nie legalnie na konto bankowe.


gabriel przylaz i sie mundruje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Michał K
(Dejavu)
Wiking
Nie jesteś pierwszy i nie ostatni. Znam kilku co dali się tak wydymać. Najpierw zrobili co im kazano, a potem się jeszcze o pieniądze musieli prosić. Koniec końców jakoś udało im się odzyskać "ich" pieniądze. Ja od początku robiłem na legalu, więc z kasą nie było żadnych problemów. Moja rada jest taka, żebyś na spokojnie z norkiem pogadał, że tak czy tak się ugadywaliście, zrobiłeś swoją robotę i chcesz kasę. Najlepiej będzie jak weźmiesz rozpiszesz takiemu norasowi wszystko na kartce, tak żeby było czarno na białym, punkt po punkcie co robiłeś, w jakim czasie itd i wszystko podliczył. W ostateczności możesz go postraszyć jakimiś urzędnikami, ale to w ostateczności.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3258 Postów
boj fra oszlo
(bojfraoszlo)
Maniak
i kazal jechac do polski nawet kupil bilet


...zabawne...
...probuje cie oszukać,ale z dobrej łaski kupil bilet do POLSKI...
...ma gest troll...
...wwwynajmij adwokata,jeżeli patafian dalej prowadzi firmę ,to odzyskasz kasę...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Ronaldo
(Ronaldo)
Wiking
icek1 napisał:
oslok napisał:
Czytając pobieżnie to forum, to tutejszy moderator, robi to co mu wygodnie i kasuje, tylko to co szkodzi firmie, natomiast takie posty jak wyżej, nabijają tylko statystykę oglądalności a to jest zgodne z wytycznymi właściciela forum.
Dlatego nie ma co liczyć iż takie śmiecie szybko znikną z tego forum.

Co zaś do podstawowego pytania \\\" czy tak można\\\".
Odpowiedź jest bardzo prosta.
- Jeżeli to jest \\\"polski pracodawca i firma krzak\\\" to szef może wszystko, a już zwłaszcza jak idzie o rzetelność wypłat za wykonaną pracę.
- Jeżeli jest to Norweska firma i zarazem pracodawca, to takie postępowanie jest niedopuszczalne, a już wypłacanie zaliczek w nieskończoność zwłaszcza.

Cóż nie napisałeś u kogo pracowałeś i dlaczego wypłacano tobie przez trzy miesiące tylko same zaliczki i to pewnie \\\"do ręki pod stołem\\\" a nie legalnie na konto bankowe.


gabriel przylaz i sie mundruje

------------
Cysiek!! Dupku pierzasty ! Jeszcze Cię nie zbanowali???? Jak się uchroniłeś? Zaczales PISać hymny pochwalne o PISdzielcach???? Zgodnie z wytycznymi ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Ronaldo
(Ronaldo)
Wiking
Dejavu napisał:
Nie jesteś pierwszy i nie ostatni. Znam kilku co dali się tak wydymać. Najpierw zrobili co im kazano, a potem się jeszcze o pieniądze musieli prosić. Koniec końców jakoś udało im się odzyskać \"ich\" pieniądze. Ja od początku robiłem na legalu, więc z kasą nie było żadnych problemów. Moja rada jest taka, żebyś na spokojnie z norkiem pogadał, że tak czy tak się ugadywaliście, zrobiłeś swoją robotę i chcesz kasę. Najlepiej będzie jak weźmiesz rozpiszesz takiemu norasowi wszystko na kartce, tak żeby było czarno na białym, punkt po punkcie co robiłeś, w jakim czasie itd i wszystko podliczył. W ostateczności możesz go postraszyć jakimiś urzędnikami, ale to w ostateczności.
-----------
Michasiu,Ty po seminarium duchownym,a? Do takiego typa idzie sie z kupionym przyjacielem rosyjsko-jezycznym i daje sie typowi pol godziny na regulacje finansow.Dziala perfekcyjnie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok