Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

6
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

rena norweska a pobyt w polsce w polsce - Norwegia

7 Postów
Leszek Klowan
(LeszekKlowan)
Wiking
witam drodzy forumowicze. zaczne od poczatku po 6 latach pracy w norwegii w sytemie rotacyjnym przebywajac w polsce na premiteringu doznalem udaru mozgu w wieku 34 lat przez 1rok od incydentu bylem na zwolieniu lekarskimza ktore placil mi nav po roku przeszedlem vezposrednio na zasilek app recabilitacyjny ktory wlasnie mi sie skonczyl nav na moj wniosek odpowiedzial mi ze o rente mam sie starac w polsce a w polsce niestety iespelniam wymogow i wlsnie zostalem bez srodkow do zycia i bez rehabilitacji ktora byla najwazniejsza i to prywatna bo niestety na nasz nfz nie ma co liczyc lacznie 6lat pracy skladkowej w norge plus 4lata od incydentu czyli 10 lat uwazam ze nav powinien mnie na takie cos przygotowac ze odetnie mnie od zrodla utrzymania od rehabilitacji 4lata od czasu udaru bylo wszystko podporzadkowane rehabilitacji bo wszyscy mowili mlody silny wysportowany szybko dojdzie do siebie ze niedowlad pusci a to tak niedziala niestety. ciagle wyjazdy pierw praca pozniej rehabilitacja nawet kosztem rodziny bo rok temu rozwiodlem sie. dodam jeszcze ze moj pracodawca wystawil w tym roku zwolnienie z pracy z data wstecz gdy przebywalem na zwolnieniu lekarskim platnym z nav 3 lata przebywalem na tym zasilku ktory wlasnie konczy mi sie z koncem miesiaca nav moglby mi przedluzyc go jeszcze o rok jezeli bym rokowal na powrot tam do pracy ale skoro mnie zwolnili to nie ma szans ztego co mi wiadomo jestem w kropce niewiem co robic prosze o jaka kolwielk pomoc podpowiedzi.pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Sprawa jest przykra
Niemniej
Stworzyłem tu onegdaj posta
Polak nigdy i pod żadnym pozorem nie powinien do Polski jechać na permiteringu czy akurat przed utratą zatrudnienia
Wtedy spadają na niego wszelkie plagi
Złamania
Kontuzje
I reszta na co polskie doktory znajdą wytłumaczenie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
LeszekKlowan napisał:
witam drodzy forumowicze. zaczne od poczatku po 6 latach pracy w norwegii w sytemie rotacyjnym przebywajac w polsce na premiteringu doznalem udaru mozgu w wieku 34 lat przez 1rok od incydentu bylem na zwolieniu lekarskimza ktore placil mi nav po roku przeszedlem vezposrednio na zasilek app recabilitacyjny ktory wlasnie mi sie skonczyl navna moj wniosek odpowiedzial mi ze o rente mam sie starac w polsce a w polsce niestety iespelniam wymogow i wlsnie zostalem bez srodkow do zycia i bez rehabilitacji ktora byla najwazniejsza i to prywatna bo niestety na nasz nfz nie ma co liczyc lacznie 6lat pracy skladkowej w norge plus 4lata od incydentu czyli 10 lat uwazam ze nav powinien mnie na takie cos przygotowac ze odetnie mnie od zrodla utrzymania od rehabilitacji 4lata od czasu udaru bylo wszystko podporzadkowane rehabilitacji bo wszyscy mowili mlody silny wysportowany szybko dojdzie do siebie ze niedowlad pusci a to tak niedziala niestety. ciagle wyjazdy pierw praca pozniej rehabilitacja nawet kosztem rodziny bo rok temu rozwiodlem sie. dodam jeszcze ze moj pracodawca wystawil w tym roku zwolnienie z pracy z data wstecz gdy przebywalem na zwolnieniu lekarskim platnym z nav 3 lata przebywalem na tym zasilku ktory wlasnie konczy mi sie z koncem miesiaca nav moglby mi przedluzyc go jeszcze o rok jezeli bym rokowal na powrot tam do pracy ale skoro mnie zwolnili to nie ma szans ztego co mi wiadomo jestem w kropce niewiem co robic prosze o jaka kolwielk pomoc podpowiedzi.pozdrawiam
Cóż to wszystko co tutaj opisujesz, wskazuje jednoznacznie iż to nie wina NAV i pracodawcy, a jedynie twoja, że znalazłeś się właśnie w takiej a nie innej sytuacji.
Tak zwana "ręka w nocniku".
Pracodawca miał prawo zwolnić ciebie, ponieważ nie rokowałeś powrotu do pracy,
a tym samym, blokowałeś stanowisko pracy, na które nie mógł przyjąć innego pracownika.
To też twoja wina, ponieważ przez ten okres przebywania na AAP, nie kontaktowałeś się z pracodawcą by stworzył tobie alternatywne stanowisko do pracy w firmie.
Z opisu twojego, wynika jednoznacznie iż do dzisiaj, nie masz nawet bladego pojęcia, jakie prawa ale i obowiązki, ciąża na beneficjencie tegoż świadczenia.
Cóż, byłeś w Polsce i szastałeś forsą na płatne "rehabilitacje", zamiast korzystać z darmowych świadczeń ZUS, lub tu na miejscu z norweskiego ubezpieczenia.
Byłeś po prostu "PANISKO".
Dlatego też, to wszystko, to nie wina NAV, tylko twoja i nikogo innego.

Znam parę osób będących na AAP, które cały czas, mają bezpośredni kontakt z firmami w których są zatrudnieni.
Jedna nawet, chodzi o dwóch kulach.
Idą do firmy na godzinę dwie i robią to co mogą z swoimi schorzeniami, raz, lub dwa razy w tygodniu, a przecież, codziennie,też chodzą na rehabilitacje i dają radę.
Są przydatne firmie i to jest dostrzegane.

A jak było z tobą i kontaktami z firmą?.

Tak jak się starałeś i dbałeś, to i tak, teraz masz.

Niemniej jesteś młody i dasz sobie radę nawet i w Polsce, z opisu wynika iż masz gdzie mieszkać to i pewnie, jakąś tam pracę sobie znajdziesz, by z głodu nie zemrzeć, przed wyleczeniem schorzenia.
Powodzenia.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Leszek Klowan
(LeszekKlowan)
Wiking
akurat prcowalem w systemie rotacyjnym 2 tyg na platformie i do domu do polski
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
7 Postów
Leszek Klowan
(LeszekKlowan)
Wiking
cjakie czlowieku panisko jakie szastanie pieniedzmi pomysl polaczku co ty wypisujesz na szczescie anonimowo dla ciebie to odwazny jestes tak typowe dla polaczka na obczyznie co ty mozesz wiedziec o rehabilitacji wogole prywatnej czy darmowej na ktorej stan sie moze pogorszyc i fizyczny i psychiczny mysl nasteopnym razem za powodzenia dziekuje pewnie ze se poradze.pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
LeszekKlowan napisał:
cjakie czlowieku panisko jakie szastanie pieniedzmi pomysl polaczku co ty wypisujesz na szczescie anonimowo dla ciebie to odwazny jestes tak typowe dla polaczka na obczyznie co ty mozesz wiedziec o rehabilitacji wogole prywatnej czy darmowej na ktorej stan sie moze pogorszyc i fizyczny i psychiczny mysl nasteopnym razem za powodzenia dziekuje pewnie ze se poradze.pozdrawiam
- Polaczkiem to ty jesteś, właśnie poprzez używanie takiego określenia względem innych uczestników dyskusji.
- Czyżby opisana prawda, aż tak zabolała iż zamiast konkretów, używasz inwektyw?
- Na tym forum, nie jestem wcale osobą anonimową, a w moim awatarze,
jest MÓJ oryginalny portret z podpisem osoby trzeciej, wystarczy wejść na mój profil i zobaczyć kopię.
- W sprawach rehabilitacyjnych, tak w Polsce jak i w Norwegi, wiem akurat BARDZO dużo,
jednak to nie ten temat.
- Ja akurat myślę i to cały czas, niestety ty nadal nosisz "dupę" wyżej zwojów.

- To, że pracowałeś na platformach, niczego nie zmienia w tym co opisałem wyżej.
Pojechałeś do Polski i olałeś firmę i tyle.

- Radzę zajrzeć znowu na stronę > nav.no < i wejść w zakładkę AAP i poczytać dokładnie co tam pisze o obowiązkach jakie są z tym związane.

- W pierwszym poście, napisałeś iż nie masz środków na życie, teraz piszesz iż pracowałeś na platformie.
Tym samym, przehulałeś to co dostawałeś, lub oszukujesz nie tylko siebie.
- Myślisz iż pracownicy w NAV, odpowiedzialni za takich jak ty, to przygłupy i nie umieją liczyć.
Zanim znowu zaczniesz coś bazgrać, to się dokładnie zastanów i sprawdź zanim wyślesz.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
SENTEX napisał:
Gabrel rece opadaja jak sie czyta to gowno co wypisujesz to ze siedzisz po uszy w gownie i ci to nie przeskadza to nie znaczy ze inni mieli w nim tkwic.. co do kolegi to sumy ktore sie odprowadzal w formie skattu pracujac offshore sa duzo wieksze niz tobie ofiro losu sie wydaje ...sam bedac na platformie w zatoce perskiej potrafilem wyciagnac do 18tys ale nie nok tylko USD ...Wiec nie dziwie sie ze ze kolega odprowadzajac przez 6 lat po 0.5mln skatu rocznie jest poirytowany olewactwem ze strony urzedu ........

Następny z rodziny mundrych inakszy.
Sam właśnie, zamieściłeś gówniany tekst, który nijak ma się z opisanym problemem.

Co ma wspólnego twój durny chwalebny opis podatkowy, do tego, że gość będąc na rencie chorobowej, olał swoje podstawowe obowiązki względem firmy, a teraz z ręką w nocniku płacze i złorzeczy na NAV i firmę która go słusznie zwolniła.

Widać iż tak on, jak i ty, myślicie iż norweska renta chorobowa, to to samo co w Polsce, tylko dlatego iż odprowadzaliście miliony na podatki.
Tobie też, proponuję zajrzeć na ww. stronę i poczytać ze zrozumieniem,
może wtedy nie będziesz się z tym swoim gównem, wpieprzał gdzie nie proszą.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
berys
(berys)
Wiking
SENTEX szkoda czasu na komentowanie tego debila
gabriel zlodziej i damski bokser
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
berys napisał:
SENTEX szkoda czasu na komentowanie tego debila
gabriel zlodziej i damski bokser

Tomaszu Jerzy Ogonowski z Eidsvoll, męska forumowa szmato i nieudolny konfidencie.
Dlaczego wypisujesz bzdurne teksty, zamiast napisać chłopu jak ma postępować?
Przecież ty masz osobiste doświadczenie z AAP i wiesz jak kantować pracodawcę.

Zajmij się czymś pożytecznym na forum, a nie łazisz jak smród w gaciach i pierdzisz tymi wpisami.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
197 Postów
XXX moja sprawa
(kamilio)
Stały Bywalec
Skoro placil podatki w NO to powinien tu siedziec i tu sie leczyc a nie liczyc na to ze NAV zaplaci za prywatne kliniki w PL czy czemu nie na ibizie ?? Zrozumiale placil to sie mu nalezy ale ma 34 lata wiec jesli pracuje od 18 roku zycia to kolo 16 lat pracy ma z czego 4 w NO bo reszta to zailik itp .. a reszta w PL zapewne to czemu norwegia za kilka lat pracy ma wypalcac zasilek, terapie itp osobie ktora nawet tu nie mieszka i mozna powiedziec ze pracowala sezonowo w NO ?? Co innego Polak ktory tu mieszka i pracuje ma dom, staly pobyt placi pelen skatt bez pendlerkowania itp bo zapewnie jeszcze pendlerkowal na zasilkach i w pracy wiec zapewne tego taxu duzo nie oddal i ma taki problem jak on a co innego pracownik sezonowy ktory dorywczo pracowal w NO.
Naprawde nie zebym byl zlosliwy ale jak NFZ powiedzial nie albo to nie mozliwe to wtedy za ryj Norwegie ??? masz ponad 10 lat pracy w PL i obywatelstwo czemu to NO ma placic w tym wypadku skoro w NO masz co najwyzej pare sezonow faktycznej pracy z czego po pendlerku skatu moze z 13 % a reszta poszla na zasilek + numer personalny i konto ?? Ja popieram decyzje navu. Przyjedz osiedl sie zobacz ile kosztuje prawdziwe zycie ile skatu trzeba wyrzygac jak sie ulg nie ma i wtedy domagaj sie by Norwegia cie ratowala. Jaka roznica jest miedzy toba a zbieraczem truskawek sezonowym ?? im tez ma NO wyplacac zasilek, rente itp bo zbierali truskawki 2 miesiace w roku prze 6 lat ??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok