Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
W zwiazku z powyzszym, uwazam, ze logicznym bedzie ocenianie obecnego naczelnika za kilka lat. Nowy rzad, jeszcze nie zaczal na dobre, a juz jest uznany za najgorszy z najgorszych (patrz-skowyt w mediach, skowyt agentow, ktorym sie pod nogami grunt pali).
Rzad rzadzi, a prezydent jest aktywny(zamiast bujac sie na zyrandolu) i tego przegrani nie potrafia zaakceptowac.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
194 Posty

(HanslubMosze)
Stały Bywalec
Lindemans napisał:
W zwiazku z powyzszym, uwazam, ze logicznym bedzie ocenianie obecnego naczelnika za kilka lat. Nowy rzad, jeszcze nie zaczal na dobre, a juz jest uznany za najgorszy z najgorszych (patrz-skowyt w mediach, skowyt agentow, ktorym sie pod nogami grunt pali).
Rzad rzadzi, a prezydent jest aktywny(zamiast bujac sie na zyrandolu) i tego przegrani nie potrafia zaakceptowac.


Ja nie musze czekac by wiedziec, ze ludzie sie nie zmieniaja. Decyzje nie beda pochodzily z al. Ujazdowskich czy palacu Namiestnikowskiego a z Nowogrodzkiej.

Dotychczasowa aktywnosc "prezydenta" i "premier" to potwierdza. Mam oczekiwac odmiennych rezultatow od czlowieka, ktory uwaza, ze w 2007r mu przeszkodzono w reformie panstwa. Pamietam te reforme, dlatego stalem w kolejce przed ambasada w Oslo podczas glosowania.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
Lindemans napisał:
W zwiazku z powyzszym, uwazam, ze logicznym bedzie ocenianie obecnego naczelnika za kilka lat. Nowy rzad, jeszcze nie zaczal na dobre, a juz jest uznany za najgorszy z najgorszych (patrz-skowyt w mediach, skowyt agentow, ktorym sie pod nogami grunt pali).
Rzad rzadzi, a prezydent jest aktywny(zamiast bujac sie na zyrandolu) i tego przegrani nie potrafia zaakceptowac.


Anno,
Po pierwsze wladza dzieli sie na wladze ustawodawcza (parlament) wykonawcza (rzad) i sadownicza (sady). Mamy tez prezydenta ktory ma obowiazek byc apolityczny i traktowac rowno wszystkich obywateli (przypominam ze obywatele to ludnosc kraju a nie jakas dziwna figora retoryczna "Narod Polski" - ja na przyklad nie wiem, kto sie do tego grona czystych rasowo i swiatopogladowo grona Prawdziwych Polakow zalicza). Mamy tez resorty silowe i wywiad, oraz czwrta wladze, czyli prase. Istota demokracji jest niezawislosc i niezaleznosc tych organow, ich wzajemne kontrolowanie swych dzialan, aby nie dopuscic do powstania DYKTATURY.

Teraz popatrzmy:
1. Wladze ustawodawcza i wykonawcza naczelnik ma w kieszeni.
2. Wladza sadownicza na razie jakos jeszcze walczy o swoja niezawislosc. na razie.
3. Bezstronnosc Prezydenta to jakas kpina.
4. Resorty silowe naczelnik na w reku. Jedyny organ je nadzorujacy, Sejmowa Komisja Do Spraw Sluzb Specjalnych zostala ostatnio okrojona w taki sposob, aby osoby z poza grona Naczelnika z niej wypadly, zmieniono tez sasady wysnaczania przewodniczacego. Opozycja, jakakolwiek opozycja, utracila mozliwosc jakiegokolwiek wplywu a nawet wgladu w prace komisji.
5. Czwarta wladza walczy i na razie dobrze jej idzie.

Jest jeszcze cos takiego jak opinia publiczna, potocznie mowiac LUDZIE. No i tu pojawia sie semantyka, znana nam nie tylko z czasow z przed paru lat, ale starczym czytelnikom tego forum znana z czasow duzo odleglejszych. W semantyce tej nastapily pewne korekty. Nadal i nie zmiennie kto nie z nami ten przeciwko nam, ten wrog (kiedys bylo wrog ludu) i wichrzyciel (wichrzyciel byl, wycieto odwetowcow z Bonn). Agenci pozostali bez zmian. Dzis roslega sie wsciekly i przerazony skowyt lewakow i zlodziei (kiedyc byl to skowyt zaplutych karlow reakcji deptanych -i slusznie- przez wladze robotniczo chlopska). Zdjeto z pulek dziela zebrane lenina, uzupelniono wolna przestrzen dzielami JPII (skadinad bardzo madrego czlowieka) i Romana Dmowskiego, regularnego idioty (ktorego idealy gdyby wprowadzono w zycie to nie mogla bys droga Anno czytac mojej wypowiedzi, gdyz sztuki pisania i czytania nie posiadla bys - edukacja kobiet jest bowiem sprzeczna z Polska Racja Stanu. Nigdzie za granice sama tez bys sie nie ruszyla, bo w twoim paszporcie byla by adnotacja: "WYLACZNIE PRZY MEZU".
Zydzi pozostali nadal zydami, dolaczyli do nich Europejszcycy. Spisek swiatowego imperializmu pozostal w zasadzie bez zmian, mamy obcy kapital ktory i tak dalej ble, ble, ble...

Do czego zmierzam. Ano nawet nie do tego, ze Jaroslaw zawlaszcza wladze poslugujac sie najlepszymi komunistycznymi wzorcami. Zmierzam do tego, ze sytuacja jaka dzis mamy co zywa zaczyna przypominac Niemcy w latach 30. Nawet kukly zydow juz palimy. A dumna polska mlodziez defiluje w brunatnych koszulach i podkutych butach (ONR) pod czerwonymi sztandarami...

Natomiast byc moze sie myle. Byc moze jestem nieobiektywny i przewrazliwiony, gdyz co prawda z wyksztalcenia jestem prawnikiem i ekomomista, ale z zamilowania historykiem, Posiadam nawet zone z doktoratem z histori. A Historia uczy nas tego, ze nigdy niew wydaza sie nic nowego. Wszystko juz sie kiedys wydarzylo i teraz jedynie powtarza sie w kolko. Historia uczy, ze jeszcze nigdy noikogo niczego nie nauczyla. A w tle slychac chichot towarzysza Stalina i jego slowa: im bardziej wszystko sie zmienia, tym bardziej wszystko pozostaje po staremu...

Nie wiem wiec, czy wroce kiegys do Polski. Moze antropologowie naszego Naczelnika zbadaja mi czaszke i zostany uznany za zyda, co bedzie sie wiazalo z calym szeregiem uciazliwosci? Moze nie zostane uznany za prawdziwego Polaka, czlonka Rasy Panow? Kto wie co sie zdarzy... Ale z cala pewnoscia nie idzie to w kierunku greckiego demokratia, czyli rzady ludu, gdyz lud i to co lud mysli to nasz maly furer ma tam gdzie plecy swa szlachetna nazwe koncza. Furer wie lepiej. Jak i kazdy Furer - kurdupel w dziejach swiata.

Gdyz jak mowila moja babcia: male jest wredne bo ma serce blizej gowna.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Lindemans napisał:
Greg1979 napisał:
Anna Bak - jestes goracym zwolennikiem PISu. Szanuje to - kazdy ma prawo do swoich przekonan. Jestes rowniez zadowolona z zycia w Norwegii i podoba Ci sie tutejszy system panstwowy. Jak myslisz - jak bardzo filozofia PISu, ich retoryka przyjelaby sie w Norwegii?

Wiec jestem klasyfikowana, jako goracy zwolennik, bo tak im prosciej. Jesli jestem goracym zwolennikiem, to jedynie dekomunizacji. Odsuniecia raz na zawsze agentow i czerwonej holoty, ktora dzialala na szkode Polski.Tu akurat z PISem mi po drodze.Poza tym zauwaz, ze w obliczu tego co sie dzieje w Europie, w kolejnych panstwach do wladzy dochodza coraz bardziej radykalne i prawicowe frakcje. Nie widze nic dzwnego w tym, ze i w Polsce wygral w koncu PIS, a ze teraz niejednemu grunt sie pod nogami pali, P


Europa ma doswiadczenia z panstwami totalitarnymi ( od komunizmu, przez faszyzm Benito po narodowysocjalizm ) i najwyzsza pora juz, aby historycy znow mieli o czym ksiazki pisac.
To, ze dla narodu wybranego bedzie to wpadniecie z deszczu pod rynne, jest juz mniej istotne. W rekach natchnionych i pomazanych jest decyzja, co dla narodu wybranego jest najlepsze i w co trzeba wierzyc.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
114 Posty

(Krowa)
Początkujący
Nie ma watpliwosci. Panstwo w ktorym wladza ustawodawcza i wykonawcza i sadownicza skupia sie w jednych rekach jest dyktatura. Jeszcze gorzej jest gdy wladza ta jest w rekach kosciola. Prezydent ma prawo ulaskawic natomiast nie ma zadnego prawa do uniewinnienia. Proste i dosc jasne. W rozumieniu spolecznego pojecia sprawiedliwosci nie jest on rowniez osoba ktora moze roztrzygac czy proces byl polityczny czy nie.
Proces przejecia kontroli na TK toczy sie dalej. Najciekawsza jest w tym argumentacja obecnego rezymu. "Rzad przed nami przejmowal kontrole to teraz jest nasza kolej". Ciekawe Czy to znaczy ze obecny rzad nie ma wiekszych ambicji niz dorownac nieudolnosci poprzedniego? I ze wszystko co poprzedni robil zle to obecny moze juz robic? Nie ufam im
Doskonale znam metody i sposoby dzialania komunistow. I smutne jest to, ze posuniecia glinskiego czy prezydenta niewiele odbiegaja od tych wzorcow Niepokojace jest rowniez to, ze jest tak wielu " Siwakow ", ktorzy widza swoja szanse dla przykrycia wlasnej nieudolnosci i przez slepa sluzbe dla tego ktory ma w reku bat, podnosic poczucie wlasnej wartosci.

Jezeli jest sie zwolennikiem typologi wartosciowania czlowieka w skali od analfabeta, chlop, prostak, dziad i do Prawdziwy Polak jako najwyzszy element skali, to nie powinno sie rzadzic panstwem. Warunkiem pozytywnego i trwalego rezultatu zarzadzania jest to ze trzeba lubiec swoich ludzi. Wszystkich ! Team nigdy nie bedzie lepszy niz najslabszy jego element. I czy naprawde jedyna droga do budawania panstwa i spolecznosci jest rozliczanie i lincz?
Jam prosty chlopina - i to uwazane jest za obelge. Hm .........
Poczekamy, zobaczymy i tak nam dopomoz mahomet i inni tam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
701 Postów
Cortez1 N
(Cortez1)
Wyjadacz
Głupole ! Mozart też zaczynał w wieku 7 lat.....A Salieri tylko czyha....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
810 Postów
defenderr
(defenderr)
Maniak
Krowa napisał:
jasta102 napisał:
może inaczej
moim zdaniem nic się nie dzieje przypadkowo
bez przyczyny i pociągnięcia za odpowiedni sznurek


Racje, sie przychyle Tylko co jest przyczyna pociagniecia? Tu wybieram zatrzymac sie na Popperze i jego demarkacyjnym kryterium. Tu lezy powod. No i w mlotku Maslova Czyli w naszej glupocie


Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
176 Postów
Greg Greg
(Greg1979)
Stały Bywalec
Lindemans napisał:

Glinskiego nie ogladalm, wiec wypowiem sie jak obejrze. Czytalam tylko, ze Lewicka, zadawala pytania i nie byla zainteresowana odpowiedziami Ulaskawienie Kaminskiego : Jak najbardziej! Kazdy wie, ze sprawa byla wylacznie polityczna i dobrze, ze zostala przecieta krotka pilka. Niech oczyszcza sady ze skorumpowanych sedziow, wtedy mozna bedzie ufac sadom. Poki co polskie sadownictwo wymaga glebokich reform. Tak, jak i cale (jak to nazwal pieknie Kukiz ) "minsterstwo niesprawiedliowsci".




Stanisław Tym wspomina, jak jeszcze wiosną ks. Stanisław Małkowski odprawiał egzorcyzmy, by wypędzić zło z Pałacu Prezydenckiego. "Najwidoczniej się udało, bo żadnych nowych egzorcyzmów się nie szykuje. Dobro zalęgło się na dobre. I emanuje" - zauważa w "Polityce".
Dalej publicysta pisze, że od rządu Beaty Szydło zalatuje "nową jakością trzeciej świeżości".
I punktuje: Piotr Bączek, nowy szef kontrwywiadu wojskowego wsławił się kilka lat temu uruchomieniem śledztwa ws. martwej wiewiórki zawieszonej na płocie jego domu. Jerzy Szmidt natomiast dwukrotnie stracił prawo jazdy za wykroczenia drogowe, a i tak został wiceministrem transportu. Tym kwituje, że komendantem głównym policji powinien zostać ktoś, kto zabił teściową.

Wszyscy widza jaka sie tragikomedia dzieje tylko zagorzali PISowcy nie widza, ktorzy maja klapki na oczach i po obudzeniu w srodku nocy krzycza - BALCEROWICZ MUSI ODEJSC!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
- Różne się rzeczy zdarzały w polityce. Kaligula mianował konia konsulem, a ten pan, co stoi przy Macierewiczu trochę wygląda na Chińczyka. Nie wiem, czy to fotomontaż - powiedział Superstacji Stefan Niesiołowski.

W ten sposób Niesiołowski skomentował wybór 20-letniego roku Edmunda Jannigera na stanowisko doradcy w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Co, zdaniem Niesiołowskiego, może doradzić Macierewiczowi nowy doradca?
- Wysłać komandosów i ściągnąć wrak siłą albo sprawę postawić jasno. Może udałoby się porwać Putina na przykład. Nie wiem co... będzie się wzorował na przykładzie Eichmanna


Czytaj więcej na dzikikraj.interia.pl/wyjete-z-sieci/news...;utm_campaign=chrome
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
194 Posty

(HanslubMosze)
Stały Bywalec
jasta102 napisał:
- Różne się rzeczy zdarzały w polityce. Kaligula mianował konia konsulem, a ten pan, co stoi przy Macierewiczu trochę wygląda na Chińczyka. Nie wiem, czy to fotomontaż - powiedział Superstacji Stefan Niesiołowski.

W ten sposób Niesiołowski skomentował wybór 20-letniego roku Edmunda Jannigera na stanowisko doradcy w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Co, zdaniem Niesiołowskiego, może doradzić Macierewiczowi nowy doradca?
- Wysłać komandosów i ściągnąć wrak siłą albo sprawę postawić jasno. Może udałoby się porwać Putina na przykład. Nie wiem co... będzie się wzorował na przykładzie Eichmanna


Czytaj więcej na dzikikraj.interia.pl/wyjete-z-sieci/news...;utm_campaign=chrome


W kwestii formalnej to Incitatus bys senatorem nie konsulem, jednak obecna sytuacja dystansuje Kaligule z jego nominacjami. Bo rodzi sie pytanie, czy lepiej miec jednego konia za senatora, ktory jest fanaberia, czy stado decyzyjnych acz poslusznych oslow.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok