Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

zasiłek ciążowy - Norwegia

14 Posty
Migotka Kowalska
(migotka30)
Wiking
Hej może któraś z was przerabiała temat i podpowie. Jak wyglada wypłacany zasiłek ciązowy tzn pieniążki które dostaje sie na zwolnieniu podczas ciąży?? Wypłacany jest 100% należnego wynagrodzenia (jak np w Polsce) czy może jakoś procentowo jak na zwykłym zwolnieniu ?? Z góry dziękuję za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
migotka30 napisał:
Hej może któraś z was przerabiała temat i podpowie. Jak wyglada wypłacany zasiłek ciązowy tzn pieniążki które dostaje sie na zwolnieniu podczas ciąży?? Wypłacany jest 100% należnego wynagrodzenia (jak np w Polsce) czy może jakoś procentowo jak na zwykłym zwolnieniu ?? Z góry dziękuję za pomoc

Nic takiego nie ma, jesteś chora to idziesz do lekarza dostajesz zwolnienie i 100% wynagrodzenia. Ciąża to nie choroba, w Norwegii przynajmniej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Migotka Kowalska
(migotka30)
Wiking
Jak jestem chora np. na zapaleni płuc, grype itp to jest wypłacany zasiłek chorobowy - sykepenger i raczej nie w 100%, a jeśli kobieta nie może wykonywać swojej pracy z powodu ciąży, zwolnienie jest wydawane na innych zasadach i otrzymuje svangerskapspenger- zasiłek ciążowy....bo nie jest chora tylko z jakiś powodów nie może pracować.
Więc poproszę o opinię osobę, która temat "przerabiała" na własnej skórze.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
65 Postów
Katarzyna ...
(Midnight)
Początkujący
Nie byłam w ciąży w Norwegii,ale na stronie NAV jest napisane
"For arbeidstakere beregnes svangerskapspenger som hovedregel etter inntekten du har når du starter med svangerskapspenger"

czyli dostajesz taką wysokość jaką miałaś pensji. Inaczej jest trochę w przypadku własnej działalności gospodarczej, bo wtedy chyba liczą średnią z trzech lat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
1557 Postów
Gct Kowalska
(Gct)
Maniak
migotka30 napisał:
Jak jestem chora np. na zapaleni płuc, grype itp to jest wypłacany zasiłek chorobowy - sykepenger i raczej nie w 100%, a jeśli kobieta nie może wykonywać swojej pracy z powodu ciąży, zwolnienie jest wydawane na innych zasadach i otrzymuje svangerskapspenger- zasiłek ciążowy....bo nie jest chora tylko z jakiś powodów nie może pracować.
Więc poproszę o opinię osobę, która temat "przerabiała" na własnej skórze.


Wypłacają 100% wcześniejszego wynagrodzenia, ale svangerskapspenger mozna otrzymać jedyne wtedy, kiedy istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia płodu na skutek wykonywanej pracy , trzeba mieć zaświadczenie od lekarza, ze takie ryzyko istnieje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
1501 Postów
Joanna Kuchnicka
(Asikhb)
Maniak
migotka30 napisał:
[quote] ciązowy tzn pieniążki/quote]
Dlaczego Ty zdrabniasz? Dlaczego " pieniążki" nie pieniądze?
Pytaj konkretnie! Poproszę.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Migotka Kowalska
(migotka30)
Wiking
W między czasie znalazłam to na str NAV-u, ale dziękuję za zaangażowanie i odp zawsze to jakaś konstruktywna pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
14 Posty
Migotka Kowalska
(migotka30)
Wiking
Tak ja wiem, że lekarz musi potwierdzić stan zdrowia. Chciałam tylko wiedzieć jak przeliczają wynagrodzenie i wypłacają PIENIĄDZE. Super i dzięki za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok