Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Wpychanie sie w kolejkę. - Norwegia

3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Jak obiecałem Prezydentowi elektowi vel Markowi Antoniuszowi zakładam temat. Zaczynajmy! Niejaki Edwara Hall, amerykański etnolog i antropolog zajmował sie badaniem kultur. Swego czasu popełnił on książkę pt. Ukryty wymiar. Opisał w niej rodzaje dystansów społecznych. Jednak najciekawsze było to, co napisał o nas, o Polakach. Zbadał dlaczego Polacy lubią sie wpychać w kolejki! Odpowiedział, twierdząco, po prostu lubimy bałagan. Bądź jak to napisl, Polacy lubią rozruszać to stado baranów stojących w kolejce (to taka mała parafraza oryginalej wypowiedzi).
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Jak zwykle pieprzysz magistrze
Kraj wiecznego bałaganu
Tak się tłumaczy nazwa POLSKA na język chiński w zależności od akcentu
Od kilku wieków już tak mają
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
jasta102 napisał:
Jak zwykle pieprzysz magistrze
Kraj wiecznego bałaganu
Tak się tłumaczy nazwa POLSKA na język chiński w zależności od akcentu
Od kilku wieków już tak mają


Nie pieprze, a przytaczam to co antropolog/etnolog prezz samo H napisal!
A ty gdzie nauki obrales? Skonczyles na chederze, czy do jesziwy sie dostales?
Pewnie zdanie halachy ci sie marzy...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1209 Postów
Makaryna kowalska
(Makaryna)
Maniak
Karol.Ky napisał:
Jak obiecałem Prezydentowi elektowi vel Markowi Antoniuszowi zakładam temat. Zaczynajmy! Niejaki Edwara Hall, amerykański etnolog i antropolog zajmował sie badaniem kultur. Swego czasu popełnił on książkę pt. Ukryty wymiar. Opisał w niej rodzaje dystansów społecznych. Jednak najciekawsze było to, co napisał o nas, o Polakach. Zbadał dlaczego Polacy lubią sie wpychać w kolejki! Odpowiedział, twierdząco, po prostu lubimy bałagan. Bądź jak to napisl, Polacy lubią rozruszać to stado baranów stojących w kolejce (to taka mała parafraza oryginalej wypowiedzi).
Ja mam troche inna opinie akurat w tej kwestii. Wydaje mi sie, ze polacy sa w miare zdyscyplinowanymi kolejkowiczami. Moze lata list kolejkowych, odhaczanie sie na tych listach o roznych porach dnia i nocy wyrobily w polakach porzadek kolejkowy.
Jakies 2 lata temu w warzywniaku na Grønland stalam w kolejce wielonarodowosciowej. Ciapaci wkrecali sie jak mogli z roznych stron, dopiero polacy ich zdyscyplinowali.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Makaryna napisał:
Karol.Ky napisał:
Jak obiecałem Prezydentowi elektowi vel Markowi Antoniuszowi zakładam temat. Zaczynajmy! Niejaki Edwara Hall, amerykański etnolog i antropolog zajmował sie badaniem kultur. Swego czasu popełnił on książkę pt. Ukryty wymiar. Opisał w niej rodzaje dystansów społecznych. Jednak najciekawsze było to, co napisał o nas, o Polakach. Zbadał dlaczego Polacy lubią sie wpychać w kolejki! Odpowiedział, twierdząco, po prostu lubimy bałagan. Bądź jak to napisl, Polacy lubią rozruszać to stado baranów stojących w kolejce (to taka mała parafraza oryginalej wypowiedzi).
Ja mam troche inna opinie akurat w tej kwestii. Wydaje mi sie, ze polacy sa w miare zdyscyplinowanymi kolejkowiczami. Moze lata list kolejkowych, odhaczanie sie na tych listach o roznych porach dnia i nocy wyrobily w polakach porzadek kolejkowy.
Jakies 2 lata temu w warzywniaku na Grønland stalam w kolejce wielonarodowosciowej. Ciapaci wkrecali sie jak mogli z roznych stron, dopiero polacy ich zdyscyplinowali.


Marek antoniusz poprosil to napisalem. E.Hall napisal o zachowniu ludzi tzw. krajow zachodnich.

PS
Ksiazka jest z roku 1978. Moze tu lezy problem?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
983 Posty
Dorota Hansen
(HotLips)
Maniak
Karol.Ky napisał:
Opisał w niej rodzaje dystansów społecznych. Jednak najciekawsze było to, co napisał o nas, o Polakach. Zbadał dlaczego Polacy lubią sie wpychać w kolejki! Odpowiedział, twierdząco, po prostu lubimy bałagan. Bądź jak to napisl, Polacy lubią rozruszać to stado baranów stojących w kolejce (to taka mała parafraza oryginalej wypowiedzi).

Polacy nie lubia ani sie wpychac do kolejek, ani tez w nich stac. Polacy lubia sobie zalatwiac wszystko po znajomosci i bez stressu.
Widziales kiedys rodakow w kolejce do Systembolaget lub Vinmonopolet przed jakimis swietami? Absolutnie nie - przeciez bezstresssowo u Zenka mozna sie zaopatrzyc.

Mozna sie na to patrzyc na to zjawisko jako 1. zaburzenie ogolnie przyjetego ladu spolecznego, albo 2. jako przejaw inicjatywy polaczonej z zapobiegliwoscia ekonomiczna.
Wydaje mi sie, ze wiekszosc uroczych pijacych jest za alternatywa nr. 2
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
DorHan napisał:
Karol.Ky napisał:
Opisał w niej rodzaje dystansów społecznych. Jednak najciekawsze było to, co napisał o nas, o Polakach. Zbadał dlaczego Polacy lubią sie wpychać w kolejki! Odpowiedział, twierdząco, po prostu lubimy bałagan. Bądź jak to napisl, Polacy lubią rozruszać to stado baranów stojących w kolejce (to taka mała parafraza oryginalej wypowiedzi).

Polacy nie lubia ani sie wpychac do kolejek, ani tez w nich stac. Polacy lubia sobie zalatwiac wszystko po znajomosci i bez stressu.
Widziales kiedys rodakow w kolejce do Systembolaget lub Vinmonopolet przed jakimis swietami? Absolutnie nie - przeciez bezstresssowo u Zenka mozna sie zaopatrzyc.

Mozna sie na to patrzyc na to zjawisko jako 1. zaburzenie ogolnie przyjetego ladu spolecznego, albo 2. jako przejaw inicjatywy polaczonej z zapobiegliwoscia ekonomiczna.
Wydaje mi sie, ze wiekszosc uroczych pijacych jest za alternatywa nr. 2


Moze nalezy rozroznic warstwy spoleczne wsrod Polakow na emigracji?
W nawiazaniu do ladu i skladu moge przytoczyc pewna wypowiedz internauty z Polski mieszkajacego w okolicach Stavanger przy okazji rozmowy nt kontorli drogowych: "Uwaga bo zaraz sie ktos odezwie, ze mieszkamy w Norwegii i musimy dostosowac sie do obowiazujacych przepisow i ich przestrzegac, a jak nie to wynocha do kraju". Mozna tu dostrzec niechec do przyjetego porzadku spolecznego.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
Karol.Ky napisał:
jasta102 napisał:
Jak zwykle pieprzysz magistrze
Kraj wiecznego bałaganu
Tak się tłumaczy nazwa POLSKA na język chiński w zależności od akcentu
Od kilku wieków już tak mają


Nie pieprze, a przytaczam to co antropolog/etnolog prezz samo H napisal!
A ty gdzie nauki obrales? Skonczyles na chederze, czy do jesziwy sie dostales?
Pewnie zdanie halachy ci sie marzy...


on ma tylko Bar micwae
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
wrzeszczot napisał:
Karol.Ky napisał:
jasta102 napisał:
Jak zwykle pieprzysz magistrze
Kraj wiecznego bałaganu
Tak się tłumaczy nazwa POLSKA na język chiński w zależności od akcentu
Od kilku wieków już tak mają


Nie pieprze, a przytaczam to co antropolog/etnolog prezz samo H napisal!
A ty gdzie nauki obrales? Skonczyles na chederze, czy do jesziwy sie dostales?
Pewnie zdanie halachy ci sie marzy...


on ma tylko Bar micwae


No to wiele wyjasnia...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
DorHan napisał:
Karol.Ky napisał:
Opisał w niej rodzaje dystansów społecznych. Jednak najciekawsze było to, co napisał o nas, o Polakach. Zbadał dlaczego Polacy lubią sie wpychać w kolejki! Odpowiedział, twierdząco, po prostu lubimy bałagan. Bądź jak to napisl, Polacy lubią rozruszać to stado baranów stojących w kolejce (to taka mała parafraza oryginalej wypowiedzi).

Polacy nie lubia ani sie wpychac do kolejek, ani tez w nich stac. Polacy lubia sobie zalatwiac wszystko po znajomosci i bez stressu.
Widziales kiedys rodakow w kolejce do Systembolaget lub Vinmonopolet przed jakimis swietami? Absolutnie nie - przeciez bezstresssowo u Zenka mozna sie zaopatrzyc.

Mozna sie na to patrzyc na to zjawisko jako 1. zaburzenie ogolnie przyjetego ladu spolecznego, albo 2. jako przejaw inicjatywy polaczonej z zapobiegliwoscia ekonomiczna.
Wydaje mi sie, ze wiekszosc uroczych pijacych jest za alternatywa nr. 2


ta jak zawsze nie na temat

Norwedzy nie przemycaja alkocholu i nie kupuja od przemytow

i grzecznie stoja w kolejce do Systembolaget

gfx.nrk.no//y8Yl6t5yrHvpXVnRwF4L6AsUEeVFYbI7gIH7z71gzDlg
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok