Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Polskie auto pomocy ! - Norwegia

15 Postów
Daniel .
(HejaHo)
Wiking
Jestem w Norwegii ponad rok ,mam pozwolenie na prace , staly kontrakt i takie tam , norweskie auto oraz polskie ktore stoi w garazu i z niego nie kozystam w lipcu chce go wysiesc do pl i nigdy nim nie wrocic , czy bd problemem na dojechanie do promu 30 km i jak mnie bd kontrolowac czy wystarczy ze powiem ze mam norweskie auto pokaze papiery i poprosu chce ten samochod wyprowadzuc do pl bo z niego nie kozystam i nie moge , i nie chce , czy mial ktos do czynienia z takim czyms? poprostu chce go wysiesc i miec spokoj z nim ;c
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
może spal
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
368 Postów

(Prezydent_elekt)
Stały Bywalec
HejaHo napisał:
Jestem w Norwegii ponad rok ,mam pozwolenie na prace , staly kontrakt i takie tam , norweskie auto oraz polskie ktore stoi w garazu i z niego nie kozystam w lipcu chce go wysiesc do pl i nigdy nim nie wrocic , czy bd problemem na dojechanie do promu 30 km i jak mnie bd kontrolowac czy wystarczy ze powiem ze mam norweskie auto pokaze papiery i poprosu chce ten samochod wyprowadzuc do pl bo z niego nie kozystam i nie moge , i nie chce , czy mial ktos do czynienia z takim czyms? poprostu chce go wysiesc i miec spokoj z nim ;c

Jedz chlopie smialo, a jak sie boisz to napisz do Toll, wyjasnij sytuacje i ci wysla zwrotke na meila, ze masz odprowadzic- bedziesz kryty
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
no dobra nie będę chwilę Polak i ci podpowiem
ogłoś się tu
żeby cię za zgrzewkę polskiego napoju z napisem"piwo"
podrzucił do granicy jakiś rodak, co nie ma zameldowania norweskiego, stałej pracy
i jest w Królestwie krócej niż rok czasu
na pewno chętny się znajdzie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Mazury napisał:
Jeżeli wlasciciel auta jest w Norwegii ponad rok, za pozno na wypelnianie formularzy. Kontakt z toll albo vegvesen spowoduje koniecznosc oplacenia cla i oplat. Wg mnie, jedynie pozostaje zaryzykowac, pojechac samemu i liczyc, ze sie uda. Podobno zholowanie auta na lawecie/przyczypie nie spowoduje oplat i podatkow. Tak bynajmniej twierdzi jeden z dealerow aut uzywanych, ktory swiadczy tego typu uslugi oraz oglasza sie sie w dziale 'ogloszenia.motoryzacja'.
powodzenia,
k.

taa
a co jak właściciel auta będzie sobie gazetę czytał na tylnej kanapie
a z przodu będzie kierował amator napoju z napisem "piwo"
który ma prawo jeździć w Królestwie
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
Mazury napisał:
Jeżeli wlasciciel auta jest w Norwegii ponad rok, za pozno na wypelnianie formularzy. Kontakt z toll albo vegvesen spowoduje koniecznosc oplacenia cla i oplat. Wg mnie, jedynie pozostaje zaryzykowac, pojechac samemu i liczyc, ze sie uda. Podobno zholowanie auta na lawecie/przyczypie nie spowoduje oplat i podatkow. Tak bynajmniej twierdzi jeden z dealerow aut uzywanych, ktory swiadczy tego typu uslugi oraz oglasza sie sie w dziale 'ogloszenia.motoryzacja'.
powodzenia,
k.


nawet nie przeczytalej tego formularza

mozna byc 30 lat miec obywatelstwo i przejechac autem na polskich tablicach 2 tygodnie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
636 Postów
Wyjadacz
HejaHo napisał:
Jestem w Norwegii ponad rok ,mam pozwolenie na prace , staly kontrakt i takie tam , norweskie auto oraz polskie ktore stoi w garazu i z niego nie kozystam w lipcu chce go wysiesc do pl i nigdy nim nie wrocic , czy bd problemem na dojechanie do promu 30 km i jak mnie bd kontrolowac czy wystarczy ze powiem ze mam norweskie auto pokaze papiery i poprosu chce ten samochod wyprowadzuc do pl bo z niego nie kozystam i nie moge , i nie chce , czy mial ktos do czynienia z takim czyms? poprostu chce go wysiesc i miec spokoj z nim ;c
Ale jestes posrany, masz rezerwacje na prom? no to jedziesz.
Zawsze mozesz powiedziec ze zjezdzasz ,pierdolisz Norge bo Dudus wygral wybory i wracamy do normalnosci.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
15 Postów
Daniel .
(HejaHo)
Wiking
Osrany to za duzo powiedziane poprostu ludzie gadają tak i inaczej , straszą i wgl , mam kupiony bilet i wgl wezmę ze sobą norweskie papiery od auta norweskiego ze mam i takie tam mam do promu 24 km wiec chyba nie bd problemu ale mówią ze kary i wgl ze poprostu wole widzieć ,no jadę innego wyjścia nie mam chyba nawet jak capna to zrozumieją pisałem do vegvesen to odesłali mnie do tolla Xî kazali niewypełniac kupę papierów i opłat a ja mam tylko 24 km ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
w lipcu to wezmiesz jakiegos studenta bez kasy na bilet do domu i ci sprowadzi auto
oglos sie na wspolna podroz ze szukasz kierowcy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok