Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Jakas praca dla Hydraulika - Norwegia

23 Posty

(smialy123)
Wiking
W Czerwcu po 12 latach mieszkania w Uk mam zamiar przesiedlic sie do Norway tylko czy znajde jakas prace w moim zawodzie?? (Hydraulik)jezyk Angielski dobry wlasny transport I narzedzia. Co myslicie jakies podpowiedzi dziekuje I Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty

(smialy123)
Wiking
Nic?? cisza tak myslalem
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Szczerze? Z samym angielskim to szanse nikle.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(6e6)
Maniak
po 12 latach bycia w Uk masz dobry angielski i nie mozesz sobie pracy znalesc??..jak tam nie mozesz sie odnalesc to tutaj tym bardziej, norwegia jest duzo bardziej wymagajacym rynkiem pracy, pozatym sa inne standardy niz w uk
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty

(smialy123)
Wiking
Odnalesc ? ja odlalazlem sie w Uk po paru miesiacach ,a opuszczam ten kraj tylko dlatego ze pracujac po 10 godz dziennie w moim zawodzie (hydraulik )nie jestem w stanie zarobic na rodzine ,przyklad 50 godz tygodniowo do wyplaty po podatku £350 -£60 paliwo -gas+electric bill £50 +tv license +insurance za auto £30 +council tax £23 +£10 internet + tel £10 + dom rent £85 zostalo £82 moja zona przynosi do domu ok £150 tygodniowo razem daje okolo £230 na 4 osoby dzieci dorastaja to I wydatki rosna ,10 lat temu zarabialem £600 na tydzien ale czsy sie zmienily ,ciekawe czy ty pracujesz za 100 ko x godz pewnie nie wiec ,sprawa prosta trzeba spiepr..lac z Uk a odnalesc to moge sie nawet Japan o ile bede mial tam godne zycie,Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(6e6)
Maniak
sam pracowalem w anglii 2 lata w 2002 jak jeszcze trzbea bylo kombinowac na granicy zeby przejsc na bramki na stansted, mialem wize turystyczna a placilem podatki, zaczynalem tam od 150 funtów(pomocnik na budowie) na tydzien a skonczyem na 460 funtach(odwierty) tylko ze wtedy cala kase ladowalem w balety, wode, imprezy. W piatek wyplata w poniedzialek pusto na koncie ale to bylo zycie

Adamie a myslisz ze w norwegii bedzie innaczej jak hcesz miec godny standard zycia, te bajki wszytskie polakow mozesz sobie darowac jak tu jest cudnie. Zobacz..liczymy zarabiasz po podatku 22 tys kr, odejmujesz oplaty za bramki ok 2000 kr, jedzenie na rodzine ok 5000, oplaty za samochod ok 2,3 tys kr, internet ok 400 kr, komorka drugie tyle, mieszkanie ok 10 tys kr plus rachunki itd

Taki wyjazd z dzieciakami ma jedynie sens jak 2 osoby tutaj pracuja bo chyba nie bedziesz kupowal dziciom najtanszego zarcia i odmawial wyjscia ze znajomymi gdziekolwiek bo pusto w portfelu. Jedna pensja czyli zalozmy te 22 tys ida na koszty zcia a druga na jakies przyjemnosci ale realnie moge Ci powiedziec ze kobiety naprawde rzadko maja stale prace, najczesciej pracuja w opozach pracy sprzajacej u polek na czarno lub moze trafisie jakas praca w markecie ale to i tak sa mizerne pensje bo nie chronii ich zadna umowa zbiorowa
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty

(smialy123)
Wiking
Dzisiaj wyslalem Cv do 3 firm w Norway ,Firm olejowych no I mam oferte od Czerwca zaczynam zostaly tylko formalnosci 210 nok za godz ,mozna ?pewnie ze mozna ! Ewa bardzo dziekuje ci za link xxx Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów

(KrissLE)
Wiking
I tak trzymaj,rzadko kto zaczynał tutaj od Bóg wie jakich stawek,po kilku latach wszyscy nagle "MYLJONERY" niech moc będzie z Tobą i całą rodziną.Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
23 Posty

(smialy123)
Wiking
Jak bym dostal 250 nok to bys napisal tak samo ze £300 placa w Olejowych Pewnie sam zapierdzielasz za 170 nok 'a co do posrednika to go nie ma Dzwonil gosc prosto z firmy gdzie wyslalem Cv Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
345 Postów
P. H.
(Lomo)
Stały Bywalec
Tam gdzie są miejsca pracy w branży olejowej to są drogie wynajmy mieszkań. Tak suma sumarum jak zabulisz za mieszkanie które jeszcze z łaską wynajmują , to z jednej pensji i tak będziesz na styk jak w UK. A o pracę dla kobiet nawet za skromne wynagrodzenie jest w Norwegii bez porównania trudniej niż w UK . I dodatkowo będą ci kazali zaraz wziąć się za rycie języka norweskiego. To się tak wszędzie szuka szczęścia, też już szukałem w 4 krajach i jak podliczyłem że za granicą muszę wybulić pół i więcej pensji za wynajem , a Polsce mam puste domy, że w sklepie bulę za ogórki i inne pomidory ciężkie pieniądze , a w Polsce muszę je wywozić taczkami do lasu dla zwierzyny bo kto to przeje. To po prostu rachunek ekonomiczny nie kłamie. Może weż uderz na Canadę czy Australię, tam jest tanie jedzenie, tanie duże auta, tanie paliwo , i wysokie zarobki. Tam jak jesteś taki fachman to sobie pozwolisz na dużą chałupę i częste wycieczki . A jak zobaczysz norweskie ceny to ci mina trochę zrzednie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok