Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

815 Postów
mariusz mario
(Marius13)
Maniak
Jak ropa bedzie spadac ,zima lagodna gazu Niemcy nie beda tyle brac, to korona do 0,40 albo troszke nizej spadnie dla tych co zyja i wydaja w No. to ani studzi ani ziebi kiedys znowu sie odbije
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
Marius13 napisał:
Jak ropa bedzie spadac ,zima lagodna gazu Niemcy nie beda tyle brac, to korona do 0,40 albo troszke nizej spadnie dla tych co zyja i wydaja w No. to ani studzi ani ziebi kiedys znowu sie odbije
taa
ze 3 lata temu takie niezłe świńskie mięso jak bog kosztowało 39 NOK za kilo
teraz 69
30 sztuk jajek kosztowało 30 koron, teraz najtaniej 55
kilo mrożonego łososia w REMA tusen było za 40, a teraz
itd
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
58 Postów
Mariusz Mariusz
(rodziu81)
Nowicjusz
No nie masz racji. Jeśli wydajesz tylko w Norwegii to też odczujesz słabą koronę poprzez wyższe ceny wszystkich importowanych towarów, zwyczajnie więcej zostawisz w sklepie za ten sam koszyk produktów. Za to na pewno plusem dla gospodarki norweskiej byłby wzrost jej konkurencyjności.
Moim prywatnym zdaniem korona spadnie poniżej 40 gr w najbliższych tygodniach a jak będzie zobaczymy - pożyjemy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
58 Postów
Mariusz Mariusz
(rodziu81)
Nowicjusz
Większość kosmetyków, cała elektronika, buty, odzież, alkohole, znaczna część owoców i warzyw. Spożywkę raczej mają własną z uwagi na monopol w tej kwestii dlatego wiąże się z tym kiepski wybór w sklepach i często wątpliwa jakość. Przynajmniej jak ja idę do Remy 1000 czy Kiwi to cały czas łapię się na tym, że kupuję to samo, pomimo chęci zmiany, bo zwyczajnie nie ma innej opcji a miejscowe sery, wędliny, nabiał mi nie smakują. Poza tym słaba korona to droższe wakacje za granicą czy wyjazd do Polski
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
168 Postów
gargamel gargamelowaty
(gargammell)
Stały Bywalec
karol3 napisał:
w 2003 albo 2004 sprzedawałem za 62gr
zejdz z oblokow na ziemie
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
582 Posty
Karol Pitek
(karol3)
Wyjadacz
jestem na ziemi, tylko sobie wspominam

[od środy korona względem złotówki +5%]
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
34 Posty
wiem nie wiem
(Prosto)
Nowicjusz
bodys napisał:
no i co "chopocki"? Koronka dobiła już do 0.42,czy jednak święta po prostu się skończyły?

Co ty pier... Dziś bank PKO BP skupuje koronę za0,475
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
1633 Posty
Jan .
(WujekJanek)
Maniak
OK, możemy się zastanawiać co będzie z koroną, na podstawie tego ile kosztował 10 lat temu łosoś, jakie komety zbliżają się do układu słonecznego, oraz po ile Bank Millennium ją skupuje - to ostatnie zapewne ma wielki wpływ na pozycję NOK na międzynarodowym rynku walutowym.

Moi mili, nie dlatego ktoś naszczał w gacie, bo ma mokre spodnie...
...tylko...
dla tego ma mokre spodnie, bo naszczał w gacie.

Cofnijcie się na pierwsza stronę i sprawdźcie co Sentex ponad miesiąc temu napisał o OPEC...

Jeśli ktoś hobbystycznie chce się tematowi przyjrzeć, to niech sie rozejrzy co się działo na międzynarodowym rynku walutowym, na giełdach towarowych i w OPEC. Potem niech to sobie skoreluje z wahaniami kursu, tylko nie porównujcie tego do złotówki... litości... Złotówka to nie jest żadna waluta.

Jeszcze jedna podpowiedź. Jak dzieje się coś naprawdę ważnego, jeśli budżet pęka od nadmiaru pieniędzy i trzeba ostudzić gospodarkę, lub wręcz przeciwnie, jest bryndza i trzeba dać jej kopa na rozruch, wtedy w każdym państwie reaguje bank centralny, manipulując up and down stopami procentowymi. W ślad za tym oprocentowanie lokat i pożyczek rośnie, lub gdy wszystko leci na ryj i trzeba to ratować maleje.
A teraz sprawdźcie swoje skrzynki pocztowe. Niektórzy już dostali, inni dostana wkrótce... Ja informację ze swojego banku dostałem dziś.

I to tyle w temacie.

DO SENTEXA: Nie jedź po mnie jak po burej kobyle, wiem że tu jest bardzo dużo uproszczeń które wręcz wypaczają niektóre rzeczy. Wiem że to widzisz. Ale ja po prostu próbowałem wytłumaczyć problem z zakresu makroekonomii na jabłuszkach i gruszeczkach. Pozdrawiam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
WujekJanek napisał:
OK, możemy się zastanawiać co będzie z koroną, na podstawie tego ile kosztował 10 lat temu łosoś, jakie komety zbliżają się do układu słonecznego, oraz po ile Bank Millennium ją skupuje - to ostatnie zapewne ma wielki wpływ na pozycję NOK na międzynarodowym rynku walutowym.

Moi mili, nie dlatego ktoś naszczał w gacie, bo ma mokre spodnie...
...tylko...
dla tego ma mokre spodnie, bo naszczał w gacie.

Cofnijcie się na pierwsza stronę i sprawdźcie co Sentex ponad miesiąc temu napisał o OPEC...

Jeśli ktoś hobbystycznie chce się tematowi przyjrzeć, to niech sie rozejrzy co się działo na międzynarodowym rynku walutowym, na giełdach towarowych i w OPEC. Potem niech to sobie skoreluje z wahaniami kursu, tylko nie porównujcie tego do złotówki... litości... Złotówka to nie jest żadna waluta.

Jeszcze jedna podpowiedź. Jak dzieje się coś naprawdę ważnego, jeśli budżet pęka od nadmiaru pieniędzy i trzeba ostudzić gospodarkę, lub wręcz przeciwnie, jest bryndza i trzeba dać jej kopa na rozruch, wtedy w każdym państwie reaguje bank centralny, manipulując up and down stopami procentowymi. W ślad za tym oprocentowanie lokat i pożyczek rośnie, lub gdy wszystko leci na ryj i trzeba to ratować maleje.
A teraz sprawdźcie swoje skrzynki pocztowe. Niektórzy już dostali, inni dostana wkrótce... Ja informację ze swojego banku dostałem dziś.

I to tyle w temacie.

DO SENTEXA: Nie jedź po mnie jak po burej kobyle, wiem że tu jest bardzo dużo uproszczeń które wręcz wypaczają niektóre rzeczy. Wiem że to widzisz. Ale ja po prostu próbowałem wytłumaczyć problem z zakresu makroekonomii na jabłuszkach i gruszeczkach. Pozdrawiam.


co to kogo obchodzi, ważne ile kornek na święta pojechało do PL..

Ja też dostałem pocztę, spadło do "czech" procent, powinno mnie to cieszyć przecież..
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok