Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

wyjazd dzieci z norwegii w roku szkolnym - Norwegia

Czytali temat:
krzysztof kowal (1648 niezalogowanych)
6 Postów
ola a
(man19)
Wiking
WITAM.Mam pytanie zwiazane z pobytem dzieci mieszkajacych i zameldowanych w NO czy 3 miesiacemoga przebywac pod opieka tesciowej w innym kraju?.Moj problem polega na tym ze jestem chora i bede miala 2 operacje ,w Norwegi nie mam zadnej rodziny ktora pomoglaby mi zaopiekowac sie na ten czas dziecmi.Jedna operacja jest w No druga w pl.Maz takze musi byc ze mna w POlsce bo bede musialabyc pod jego opieka.Jedna corka ma 2 latka druga 4.Mieszkamy 3 lata w Norwegii jestesmy zameldowani stale num personalne maz wlasna firma.DZIECI nie byly jeszcze w barnhage gdyz ja bylam caly czas w domu ,dopiero pojda od sierpnia 2015.czy moge zostawic dzieci tesciowej na okres 3 miesiecy?czy ZADEN URZAD w norwegi nie zrobi nam problemu?prosze o powazne odpowiedzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Gdyby dzieci chodzily do szkoly, to bylby spory problem, ale nawet nie chodza do przedszkola, wiec nie ma sobie czym zawracac glowy. To, ze dzieci beda mialy zapewniona opieke dziadkow na czas Twojej choroby i rekonwalescencji nie lezy w kregu zainteresowan urzedow w Norwegii. Jedynie jesli zdarzy sie, ze ktores dziecko bedzie miala wezwanie na bilans (2-, 3- latka, czy planowe szczepienie), to trzeba powiadomic helsestasjon/fastlege o ewentualnej zmianie terminu.Nie zapomnij rowniez o karach HELFO dla dzieci na czas pobytu w Polsce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
RKUZ - smiech na sali
nalezy sie wam wszystkim pelne ubezpieczenie zdrowotne i pokrycie wszelkich kosztow ,a nie tylko naglych wypadkow
wezcie z nav druk e 106
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Cysiu chyba nie zauwazyl, ze cala rodzina mieszka w Norwegii, a nie w Polsce. Poza tym, to skoro zaplanowana jest operacja zarowno w Polsce, jak i w Norwegii, to wyglada na to, ze kobieta wie co robi w kwestii oplat. Niech zesz cysio nie pierd...., ze mieszkajac w Norwegii mozna sobie leczyc wszystko co dusza i dupa zapragnie w Polsce, na koszt norweskiego rzadu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
cysio nie pierd...., ze mieszkajac w Norwegii mozna sobie leczyc wszystko co dusza i dupa zapragnie w Polsce, na koszt norweskiego rzadu.


DO BYDY

wszyscy obywatele z krajow zrzeszonych w EU/EØS maja prawo sie leczyc w kazdym kraju EU/EØS
na kosz wlasnego panstwa

ale oczywiscie norwegia pierdoli wlasne zobowiazania

www.nfz-lodz.pl/index.php/dlapacjentow/leczenie-za-granica

www.google.no/webhp?sourceid=chrome-inst...%20za%20granic%C4%85


najlepiej okradac imigrantow
a polonorki jeszce im w tym pomagaja


nic nie zyskac ale okrasc krajana
dewiza polonorka
byle tyko zaszkodzic Polakom

nawet nazwisko zmienic i paszport polski wyrzucic
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
ola a
(man19)
Wiking
robie operacje w polsce na wlasny koszt ,bo sluzba zdrowia w norwegii jest masakryczna.boja sie podjac ryzyka bo oni nie biora
odpowiedzialnosci za pacjenta jak polski lekarz .norweski lekarz schrzani mi noge i musze poprawic w polsce bo tutaj boja sie ryzyka.nie jestem z tych osob co na koszt panstwa zyja .
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
nie odpuszczaj bierz papiery na leczenie
bylo na forum chlopak po wypadku mial pocharatane palce prawej dloni a norwedzy chcieli mu amputowac cala reke
ale szef do wyslal wlasnym samolotem do Polski
i chlopak dalej gra na gitarze


ty nie zyjesz na koszt panstwa ponstwo norweskie ci okrada


to juz lepiej mial niewolnik w USA
przynajmniej mial dom i zarcie i leczenie za darmo
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
ola a
(man19)
Wiking
nie potrzebuje formuarzy,lecze sie w prywatnej klinice koszt operacji to 6500zl stac mnie na to wiec zaplace
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1399 Postów
cyc cyc
(cysiek2)
Maniak
norwegow tez stac ale kluca sie o kazda koronke 'mi helfo odrzucilo wniosek o zwrot za dojazd na 200 kr
za 4 osoby
bo moge jechac autobusem za 30 kr za osobe
czyli w/g nich lepiej jechac autobusem za 30kr na osobe w jedno strone
i stracic aly dzien pracy + bramki
4 x 2 =8x 30kr= 240 kr i tyle ma zaplacic

to mi zwrucom
ale 200 to juz nie




pamientaj ze nigdy nie masz gwarancji ze operacja zakoncxzy leczenie
widzialem tych norwqeskioch lekarzy ,co nie studiowoli w Krakowie ze potrafia zeba przyrosnietego do kosci usunac razem z cala szczekom
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Amelia Kowalczyk
(ammelia)
Wiking
Ja trochę zmienię temat. Nie uważam, żeby służba zdrowia w Norwegii była zła. Tak kiepsko jak jest w PL, to nie ma chyba nawet w Rosji.
W Norge jest drożej, dlatego szpitale publiczne mają Cię gdzieś, ale jak posmarujesz prywatnie, to noga będzie jak nowa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok