Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

11
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
ANNA Niema Damins darek (4681 niezalogowanych)
21 Postów
Grzegorz Szczębara
(grzegorz_szczebara)
Wiking
bodys napisał:
grzegorz_szczebara napisał:
Karol.Ky napisał:
grzegorz_szczebara napisał:
Karol.Ky napisał:
Ronn napisał:
taka ciekawostka dla Ciebie... w NOrge gdzie nie pojdziesz ta komuna...

No wszedzie!


no wlasnie takie posty mogly by byc bo tego nie wiedzialem


Kommuna to jedna z jednostek administracyjnych wystepujacych w Norwegii. Ty powaznie masz studia skonczone? Pytam z ciekawosci.


no mam po co mam sciemniac i nie wieczorowe tak na marginesie dla niektorych.
kierunek LOGISTYCZNY wyprzedze kpiarzy

fakt ze nie pisze co mam w papierach i co robilem nikomu tu na tym forum szczescia nie da wiec po co to pisac



A jednak aż się prosi,żeby pokpić...
To na studiach uczą teraz,żeby w ramach rozeznania rynku,na który chce się wejść-pierwsze co się robi,to sprawdza się forum?Nie szkoda tych lat na studiowanie było?
Ciekawe ile za semestr...


Nie rozumiez prostego przekazu nie rozeznaje rynku poczytaj ze zrozumieniem bo masz z tym maly problem MYLISZ z opiniami o rynku. Zenada
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
No to ja powiem: rynek prace jest coraz gorszy. Wiecej chetnych przyjezdza niz rynek pracy moze zapewnic etatow. Nie wspominajac o bezrobotnych Polakach, Rosjanach, Czechach, Szwedach, Litwinach co na bezrobociu siedza, a oni sa w na miejscu tj. w Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów

(Fortum)
Nowicjusz
Grzegorzu

Gospodarka norweska wchodzi w stan stagnacji. Wraz ze spadkiem ceny ropy sytuacja na rynku pracy bedzie sie pogarszala.
Nie jest to odpowiedni moment na rozpoczynanie zycia emigranta.
To, ze potrafisz wykonywac wiele prac jest pozytywne.... ale to, czy znajdziesz pracodawce, ktory bedzie chcial twoje umiejetnosci kupic, to juz zupelnie inna sprawa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
SENTEX napisał:
Fortum napisał:
Grzegorzu

Gospodarka norweska wchodzi w stan stagnacji. Wraz ze spadkiem ceny ropy sytuacja na rynku pracy bedzie sie pogarszala.
Nie jest to odpowiedni moment na rozpoczynanie zycia emigranta.
To, ze potrafisz wykonywac wiele prac jest pozytywne.... ale to, czy znajdziesz pracodawce, ktory bedzie chcial twoje umiejetnosci kupic, to juz zupelnie inna sprawa.


Zgadza sie branza olejowa tonie a z nia rynek nieruchomosci co przeloz sie na sytuacje na rynku pracy, gdzies okolo czerwca 2015 bedzie odpoiwiedni czas na zakup nieruchomosci w NO oczywiscie jak ktos ma odpowiedni wklad wlasny....stagnacja moze potrwac do polowy 2016 ...


na rynku jest spory deficyt mieszkan, wiec niekoniecznie moga ceny spasc lub nieznacznie jedynie. do tego niepewny rynek walutowy I wrazliwa gielda moga wplynac na decyzje ludzi o lokowaniu kasy w nieruchomosci ktore sa bespieczniejsza inwestycja. zeby ceny znaczaco spadly na rynku mieszkan to sytuacja z ropa musi sie utrzymywac rok-dwa I dluzej.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
37 Postów

(Fortum)
Nowicjusz
Norges Bank obnizyl styringerente o 0,25%. Spowoduje to obnizenie oprocentowania pozyczek mieszkaniowych. To spowoduje nowy popyt: bedzie korzystniej kupowac nieruchomosci.

Jak wiadomo wzrost popytu powoduje wzrost cen - a wiec spirala sie bedzie nakrecac.

Przy stagnacyjnym rynku i spadajacej wartosci NOK bede rosly ceny, a wzrost plac bedzie niewielki.
Spadnie wiec sila nabywcza ludnosci....

To oczywiscie tylko "proroctwo", ale zapowiadaja sie ciekawe czasy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
widzisz przyjacielu bardzo bys sie pomylil co do mojej osoby akurat mam wyzsze wyksztalcenie

Sorry ale przyjacielem moim nie jesteś, najwyżej kolejnym który szuka tu pracy. Też skonczyłem w Polsce studia, pracowałem w zawodzie prawie 10 lat ale miałem perfekcyjny angielski jak tu przyjeżdzałem oraz fach budowalny w reku. Zamiast ciagle chlac piwo człowiek chodził do pracy i zbierał pochwały oraz cęgi od pracodawców. Musisz wiedziec że tu potrzebują ludzi ale co umieją coś, pracy jest w brud, do wyboru do koloru. Teraz w kazdym ogłoszeniu czy sprztaczka, pomoc na budowie czy magazyn musisz znac norweski. Jezeli chcesz w biurze pracować to perfekcyjny norweski i do tego zmienic sobie imie i nazwisko bo Norwegowie polakami sie brzydza. Tak samo jak my w Polsce murzynami,ciapakami czy wschodnimi nacjami.

Podobało mi sie z Twoją interpretacją komunny, poczytaj sobie chłopie o tym zanim bedziesz to do PRL porównywał

lykke til
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Grzegorz Szczębara
(grzegorz_szczebara)
Wiking
Fortum napisał:
Grzegorzu

Gospodarka norweska wchodzi w stan stagnacji. Wraz ze spadkiem ceny ropy sytuacja na rynku pracy bedzie sie pogarszala.
Nie jest to odpowiedni moment na rozpoczynanie zycia emigranta.
To, ze potrafisz wykonywac wiele prac jest pozytywne.... ale to, czy znajdziesz pracodawce, ktory bedzie chcial twoje umiejetnosci kupic, to juz zupelnie inna sprawa.


Bardzo dziekuję za tą widomość wezmę pod uwagę. Przez cały ten czas o takie odpowiedzi mi własnie chodziło pozdrawiam i zdrówka życzę
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Grzegorz Szczębara
(grzegorz_szczebara)
Wiking
cysiek2 napisał:
ta skonczyl logistyke za komuny na dziennych
a marketing i zarzadzanie jako podyplomowe ,a potem byl stan wojenny

marna prowokacja
trzeba bylo napisac ze informatyke sytudiowal


Stary z czym ty masz problem. Jakoś szczególnie zalazłem ci za skórę czy co.

Jestem z rocznika 1982 o komunie wiem tyle że była, twoje komentarze są tak samo marne jak twoje czytanie ze zrozumieniem, ogarnij sie człowieku i przestań być taki złosliwy nic złego ci nie zrobiłem więc idź wyładować swoją frustrację do świata na siłkę albo pobiegaj mi to pomaga.
jak cię to ciekawi studia robiłem dzienne, nie za komuny skad wziąłeś ten marketing(czyżby zwykła złosliwość)
A może taką już masz nature- nic tylko ci współczuć mimo to trzymaj sie cieplo.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Grzegorz Szczębara
(grzegorz_szczebara)
Wiking
Karol.Ky napisał:
grzegorz_szczebara napisał:
Karol.Ky napisał:
grzegorz_szczebara napisał:
Karol.Ky napisał:
Ronn napisał:
taka ciekawostka dla Ciebie... w NOrge gdzie nie pojdziesz ta komuna...

No wszedzie!


no wlasnie takie posty mogly by byc bo tego nie wiedzialem


Kommuna to jedna z jednostek administracyjnych wystepujacych w Norwegii. Ty powaznie masz studia skonczone? Pytam z ciekawosci.


no mam po co mam sciemniac i nie wieczorowe tak na marginesie dla niektorych.
kierunek LOGISTYCZNY wyprzedze kpiarzy

fakt ze nie pisze co mam w papierach i co robilem nikomu tu na tym forum szczescia nie da wiec po co to pisac


Mam laptopa z klawiaturą francuską (trochę tu jest poprzestawiane)ciężko jest pisać poprawnie jak sie człowiek spieszy i ciągle szukać znaków za pismo przepraszam.

To jak na osobe z ukonczonymi studiami jezyk pisany masz okropny!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
21 Postów
Grzegorz Szczębara
(grzegorz_szczebara)
Wiking
SENTEX napisał:
Fortum napisał:
Grzegorzu

Gospodarka norweska wchodzi w stan stagnacji. Wraz ze spadkiem ceny ropy sytuacja na rynku pracy bedzie sie pogarszala.
Nie jest to odpowiedni moment na rozpoczynanie zycia emigranta.
To, ze potrafisz wykonywac wiele prac jest pozytywne.... ale to, czy znajdziesz pracodawce, ktory bedzie chcial twoje umiejetnosci kupic, to juz zupelnie inna sprawa.


Zgadza sie branza olejowa tonie a z nia rynek nieruchomosci co przeloz sie na sytuacje na rynku pracy, gdzies okolo czerwca 2015 bedzie odpoiwiedni czas na zakup nieruchomosci w NO oczywiscie jak ktos ma odpowiedni wklad wlasny....stagnacja moze potrwac do polowy 2016 ...


ciekawe takich dobrze sie jest własnie dowiedziec na tego typu forum i oto mi wlasnie chodzilo od samego poczatku Z GORY DZIEKI i naprawde sorki za zlosliwosci z mojej strony wczesniej zle nie chcialem dzieki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok