Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

186 Postów
darek krajewski
(dario123448)
Stały Bywalec
duzo ma do rzeczy, zaczynałem jezdzic w tym roku w firmie,dwie kontrole policji i nic ,na wakacjach zrobiłem 95 w kaju (a moze kiedys się przyda)
przewóz zarobkowy? chodzi tobie o przewóz towarów?no to ja tego nie wożę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
186 Postów
darek krajewski
(dario123448)
Stały Bywalec
a tak a propo prawka,na cholere komu potrzebne norweskie prawko
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
dario123448 napisał:
a tak a propo prawka,na cholere komu potrzebne norweskie prawko


Gjennom EØS-avtalen er Norge forpliktet til å implementere EUs regelverk på førerkortområdet. EUs tredje førerkortdirektiv trådte derfor i kraft i Norge den 19. januar 2013 samtidig som i resten av EU.

Førerkort utstedt i EU/EØS-land er gyldige for kjøring i Norge så lenge førerkortet er gyldig i det landet det ble utstedt.

Tar innehaver av EU/EØS-førerkort fast bopel i Norge, er førerkortet gyldig for kjøring i Norge så lenge førerkortet er gyldig - men ikke lengre enn gyldighetsperioden for tilsvarende norske førerkortklasser. Førerkort i tunge klasser kan derfor være gyldig i inntil 5 år etter at fast bopel ble etablert i Norge. Har du tatt fast bopel her 19. januar 2013 eller senere - og EU/EØS-førerkortet er byttet inn fra et tredjeland - er førerkortet gyldig for kjøring i kun 3 måneder. Disse førerkortene kan ikke byttes inn.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
360 Postów

(KonkoN)
Stały Bywalec
dario123448 napisał:
duzo ma do rzeczy, zaczynałem jezdzic w tym roku w firmie,dwie kontrole policji i nic ,na wakacjach zrobiłem 95 w kaju (a moze kiedys się przyda)
przewóz zarobkowy? chodzi tobie o przewóz towarów?no to ja tego nie wożę


czyli wychodzi na to że jeździsz pustą ciężarówką i to za darmo - wieziesz kopertę to klienta a na koniec miesiąca dostajesz za to kasę to jest to przewóz zarobkowy i wtedy musisz mieć kod 95, kontrola kontrolą ale jak się coś stanie to dopiero zostaniesz przetrzepany czego nie życzę Tobie ani nikomu z nas,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -7  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Anyaa G
(Anyaa)
Wiking
Jeśli ktoś chce pracować jako kierowca, kwalifikacja jest niezbędna. Dla kierowców z większym stażem wystarczą szkolenia okresowe ale kierowca, który po raz pierwszy otrzymał prawo jazdy kat. D ( autobus) po 10 września 2008 r. bądź kat. C ( samochód ciężarowy ) po 10 września 2009 r. powinien ukończyć kurs kwalifikacji wstępnej. Niestety jest to czasochłonne i kosztowne. W Polsce koszt około 5000 tys. Ponadto aby kurs zdać w Polsce trzeba przebywać na jej terytorium przynajmniej 185 dni w roku. Nie wspomnę że zdawalność jest niska 30 -% ca.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Wojtek P
(bambosz)
Wiking
Anyaa napisał:
. W Polsce koszt około 5000 tys. Ponadto aby kurs zdać w Polsce trzeba przebywać na jej terytorium przynajmniej 185 dni w roku. Nie wspomnę że zdawalność jest niska 30 -% ca.

Nie kosztuje 5000, tylko około 3500 (zalezy w jakim miescie i jak trafisz). Nie musisz przebywac pol roku zeby to zaliczyc. A co do zdawalnosci to coz.. chodzisz na kurs, odbebnisz swoje i dostajesz papier. Nie wiem skad wzielas zdawalnosc 30%.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
Anyaa napisał:
Jeśli ktoś chce pracować jako kierowca, kwalifikacja jest niezbędna. Dla kierowców z większym stażem wystarczą szkolenia okresowe ale kierowca, który po raz pierwszy otrzymał prawo jazdy kat. D ( autobus) po 10 września 2008 r. bądź kat. C ( samochód ciężarowy ) po 10 września 2009 r. powinien ukończyć kurs kwalifikacji wstępnej. Niestety jest to czasochłonne i kosztowne. W Polsce koszt około 5000 tys. Ponadto aby kurs zdać w Polsce trzeba przebywać na jej terytorium przynajmniej 185 dni w roku. Nie wspomnę że zdawalność jest niska 30 -% ca.


taa, a sprawdziłaś ile kosztuje taki kurs?

www.kursant.wroclaw.pl/oferta-wiecej-kwa...ja-przyspieszona.htm

2600PLN
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Wojtek P
(bambosz)
Wiking
Joseph napisał:
Anyaa napisał:
Jeśli ktoś chce pracować jako kierowca, kwalifikacja jest niezbędna. Dla kierowców z większym stażem wystarczą szkolenia okresowe ale kierowca, który po raz pierwszy otrzymał prawo jazdy kat. D ( autobus) po 10 września 2008 r. bądź kat. C ( samochód ciężarowy ) po 10 września 2009 r. powinien ukończyć kurs kwalifikacji wstępnej. Niestety jest to czasochłonne i kosztowne. W Polsce koszt około 5000 tys. Ponadto aby kurs zdać w Polsce trzeba przebywać na jej terytorium przynajmniej 185 dni w roku. Nie wspomnę że zdawalność jest niska 30 -% ca.


taa, a sprawdziłaś ile kosztuje taki kurs?

www.kursant.wroclaw.pl/oferta-wiecej-kwa...ja-przyspieszona.htm

2600PLN


Tak juz jest. Ludzie pojecia nie maja a powieleja legendy, wprowadzajac innych w blad. Tak to juz niestety jest
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
Ok. Czas najwyższy interweniować.

Otóż nie jest prawdą, że kurs kwalifikacji wstępnej kosztuje 5000 zł. Ten kurs kosztuje w granicach 3000 zł. Niemniej 99,9% świeżo upieczonych kierowców jest potrzebny KURS KWALIFIKACJI PRZYŚPIESZONEJ - a ten kosztuje w granicach 1800 zł. O rodzajach kursów będzie poniżej.


Prawdą jest, że egzamin zdaje około 30% osób, które podchodzą. Wynika to TYLKO I WYŁĄCZNIE z faktu, że wyjątkowa ilość przygłupów do niego podchodzi - kto był ten wie. DLATEGO RZEC MOŻNA, że w Polskie nie ma takiego zawodu jak "kierowca" - prawidłowa nazwa tego zawodu to "pracownik niewykwalifikowany".


Egzamin z kwalifikacji wstępnej jest to bodajże ostatni znany mi egzamin, którego aby zdać, wystarczy zakupić książkę z jawnymi pytaniami na przykład ze strony kierowca.pl. Książeczka zawiera średnio 700 testów o tematyce wszystkim znanej. Pytam więc: jak nazwać inaczej, jak nie przygłupem, osobę która wydaje kilka tysięcy na kurs prawa jazdy, a która to osoba nie potrafi sobie kupić książki i przeczytać 2 razy pytania ?


A odnośnie samej kwalifikacji wstępnej to wyróżniamy jej 3 rodzaje:

1. Kwalifikacja wstępna ( ta nas nie interesuje, gdyż dotyczy osoby mniej więcej w przedziale wiekowym 18-21 lat)

2. Kwalifikacja wstępna przyśpieszona ( TA NAS INTERESUJE I TA WŁAŚNIE KOSZTUJE OD 1800 ZŁ)

3. Kwalifikacja wstępna uzupełniająca. Ta kosztuje około 800 zł. I dotyczy osób, które mają już prawo jazdy D i chcą zrobić C, CE lub odwrotnie - mają C, CE i chcą zrobić D. Więc generalnie również ten rodzaj kwalifikacji nas nie interesuj.



NIESTETY KWALIFIKACJA WSTĘPNA, jakakolwiek, JEST CZASOCHŁONNA. Ustawodawca przewidział limit godzin kursu na każdy dzień.
Ale całe szczęście, znając naszą kreatywność, OSK wyszły na przeciw: zapisując się na internetowy kurs kwalifikacji wstępnej często od kierownika OSK otrzymasz propozycję, która brzmi: "za dodatkową opłatą 500 zł w cenie załatwię panu osobę, która za pana zrobi cały kurs internetowy. Pan tylko na egzamin się nauczy z książki o której wyżej wspomniałem". Jest to rozwiązanie niezgodne z prawem ale, logicznie rzecz ujmując, dobre dla kogoś kto mieszka za granicą. Wtedy taka osoba wystarczy, że przyleci na 2 dni aby się zapisać na kurs i zrobić niezbędne badania. Kolejny przylot - na egzamin.


CZY KWALIFIKACJA WSTĘPNA JEST POTRZEBNA ? NIE !!!!! do przewozu na potrzeby własne nie jest potrzebny jakikolwiek rodzaj kwalifikacji wstępnej. Definicję przewozu na potrzeby własne proszę sobie wyguglać.
A WIĘC PO CO MI KWALIFIKACJA WSTĘPNA ? ano po to bo 99,99% przedsiębiorstw nie wykonuje przewozu na potrzeby własne.

Kwalifikacja wstępna jest wymagana na terenie Norwegii.

Kwalifikacja wstępna nie jest wymagana na terenie Norwegii jeśli podczas kontroli udokumentujesz, że wykonujesz przewóz na potrzeby własne - podstawowym dokumentem jest list przewozowy, potem zaczynają trzepać towar, dokumenty samochodu itp - bo w końcu muszą mieć pewność, że przewóz jest na potrzeby własne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
no tak tylko jeszcze trzeba zdać C, ja teraz chciałem zrobić C u siebie w Szczecinie to podziekowałem. Przepisy sie pozmieniały i nie ma juz zestawów pytań że tam jest 1000..to jeszcze da sie nauczyc ale macie ok 3000 i to one sa roznie definiowane wiec na egzaminie raczej nie traficie tego samego pytania. Najlepsze jest to że jak uczycie się przez platforme e-learning i tam macie pytania na teorie to sa inne niż na egzaminie. Teraz najtrudniejsza jest teoria a nie jazda. Do tego kwalifikacje wstępne, dodatkowe badania, egzaminy z tych kwalifikacji..na wszystko trzeba jakoś połroku i ok 10 tys zł bo pewno za 1 razem sie nie zda. Pozatym jak macie swoje prawka B to zabierają bezterminowe i dają na 15 lat..czyste kretyństwo. Dla mnie wiecej minusów niz plusów.

W ogole ile kierowca C zarabia kr? bo jak srednio 25 netto to gra w ogole nie warta swieczki
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok