Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

reklama | kup tutaj »

WYJAZD DO POLSKI A ZWOLNIENIE NAV - Norwegia

Czytali temat:
26 Postów
Krzysztof Paszkowski
(krzysiek19825)
Wiking
Witam wszystkich serdecznie.

Mam małe pytanko czy jesli jestem na zwolnieniu płatnym z navu to w tym czasie moge wyjechać do Polski bez konsekwencji utraty zasiłku chorobowego z Navu?

Dziękuje z góry za pomoc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 4  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Krzysztof Paszkowski
(krzysiek19825)
Wiking
nie byłem jeszcze ale chciałbym poradzic sie najpierw tutaj
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Krzysztof Paszkowski
(krzysiek19825)
Wiking
teraz mam zwolnienie 50% ale prawdopodobnie nie długo bede miał zwolnienie 100%.Mam problem z kolanem i prawdopodobnie czeka mnie operacja.Chciałbym tylko wiedziec czy po tej operacji bede mogł legalnie poleciec do polski
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -8  
Odpowiedz   Cytuj
26 Postów
Krzysztof Paszkowski
(krzysiek19825)
Wiking
i to nie jest podpucha ani temat zastępczy
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
82 Posty
Liljan Andersen
(Liljan)
Początkujący
Legalnie to moze Pan dostac zezwolenie z NAV na maksymalnie 2 tyg
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 14  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Z jakiego zrodla ta bzdura o rzekomych 2 tygodniach ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2929 Postów
markus d
(Andre ved mark)
Maniak
Du kan søke NAV om å få reise utenlands i sykepengeperioden og beholde sykepengene i en begrenset periode.
Hva må du avklare før du reiser?

Hvis utenlandsoppholdet hindrer deg i å ivareta pliktene du har i sykefraværsperioden, får du ikke innvilget søknad om sykepenger under utenlandsoppholdet. For å kunne motta sykepenger må du delta aktivt for å komme tilbake i arbeid så raskt som mulig. Les mer om pliktene du har som sykmeldt.

Før du reiser skal du avklare med arbeidsgiver at utenlandsoppholdet ikke vil hindre planlagt oppfølging og aktivitet på arbeidsplassen. Du må også avklare med sykmelder at utenlandsoppholdet ikke vil forverre helsetilstanden din, forlenge sykefraværsperioden eller hindre planlagt behandling og oppfølging. Du skal selv bekrefte at du har avklart dette med din arbeidsgiver og din sykmelder, ved å krysse av i egenerklæringen i søknadsskjemaet.

Du skal sende søknaden til NAV før du reiser, og ha fått godkjent denne. Det er NAV-kontoret som vurderer og gjør vedtak.

I søknaden må du bekrefte at du kan ivareta de pliktene du har når du er sykmeldt. Dersom du velger å reise uten å ha mottatt godkjenning fra NAV, kan du risikere at sykepengene stanses i den perioden du er i utlandet. Det kan også føre til at sykepengene beregnes etter et nytt og lavere grunnlag når du er tilbake i Norge, eventuelt kan du risikere å miste retten til sykepenger.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 9  
Odpowiedz   Cytuj
704 Posty
MultiNOR Konsultant
(MultiNOR)
Wyjadacz
Można pobierać chorobowe w Polsce, ale trzeba uzgodnić wyjazd z lekarzem w Norwegii, gdyż wyjazd nie może stanowić zagrożenia dla stanu zdrowia.

Z Polski trzeba regularnie wysyłać zwolnienia lekarskie, egenerklæring oraz E-115 za pośrednictwem ZUS.

Więcej informacji: www.multinor.no
Zgłoś wpis


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok