Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

5
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
cysiek33 (2461 niezalogowanych)
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
tomhighlander napisał:
no to wlasciwie nic dodac nic ujac. wystarczylo poczytac wasze posty i wiadomo dlaczego nietorzy norwedzy tak reaguja na to ze jest sie polakiem.
chcialbym tylko wyraznie sprostowac ze jest tu wielu bardzo milych i otwartych ludzi takich jak niektorzy koledzy z pracy i napotkani autochtoni.
mam nadzieje ze obcowanie z normalnymi polakami zmieni ich swiatopoglad.


A ja chcialem to bie powiedziec panie highlander ze to TY!!!! jestes jednym z tych ktorzy dolewaja oliwy do ognia!!!!!

Ja mam znajomych norwegow szwedow anglikow i kanadyjczykow i kazdy ma problem egzystencjonalny w tym kraju...norwegowie maja problemy ale to inny temat

...pozostali obcokrajowcy maja dokladnie te same problemy co my , tylko oni sie z tym tak nie afiszuja jak ty !!!!

nikt Cie nie koniecznie musi kochcac za to ze jestes polakiem ...

wzyscy maja podobne doswiadczenia tylko nasi rodacy najbardziej krzycza i oburzaja sie !!!
moze to o czyms swiadczy i nie pierdolz ta Szkocja.. wszedzie dobrze gdzie nas nie ma...

Zycze powodzenia .. bo to za wczesnie na takie reakcje po PIERWSZEJ imprezie integracyjnej... moze po drugiej juz bedzie lepiej
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
83 Posty
Tomek highlander
(tomhighlander)
Początkujący
Dzieki Ronn mysle ze masz racje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
281 Postów

(grzes333)
Stały Bywalec
dokladnie Ronn usiluje dorownac norwegom
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
ło jak Szkoty lubiejo Polaków, tak samo jak i Angliki jednak
...
Polski bramkarz Celticu Glasgow Łukasz Załuska został pobity na jednej z ulic tego miasta - poinformowały szkockie media
Łukasz Załuska został zaatakowany na jednej z ulic w Glasgow w poniedziałek. Według szkockich mediów 32-latek został kilkakrotnie uderzony w głowę. Nie odniósł jednak poważniejszych obrażeń.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
Nie nazwalbym tego proba dorownywania . Nazwalbym to proba zycia w tym kraju, choc wiem ze nie jest to latwe.

Przyjechalem tutaj zupelnie bez zadnych uprzedzen rasowych, otwarty na swiat i ludzi, z czasem pewnie sie zmienilem...bycie obcokrajowcem i proba integracji wcale nie jest taka prosta jakby sie wydawalo... i norwegowie zrobili sie bardzo ostrozni i zarozumiali.

Wiele slyszalem na temat polakow i wiele widzialem, ale nie mozemy brac odpowiedzialnosci za wszystkich...

Nie mam pojecia jak bedzie tutaj wygladac przyszlosc w tym kraju zyczylbym sobie i wszystkim oby jak najlepiej...

I niestety uwazam ze dyskusje tego typu na forum nie pomaga rodakom w integracji a wrecz przeciwnie moga tylko nastawiac negatywnie kolejne osoby ktore to czytaja..

My Polacy za granica nie jestesmy tolerancyjni co widac czesto na forum ale oczekujemy 100% tolerancji od tubylcow...

Powodzenia......
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
83 Posty
Tomek highlander
(tomhighlander)
Początkujący
no i znowu madre slowa.
tak czytam co tu piszecie i niemoge uwiezyc ze jest tu tylu flustratow.
a ja mialem takie dobre zdanie o poloni

w sprawie szkocji nawet mi sie niechce wam wyjasniac ale poszperacie w necie to sie dowiecie wiecej o glasgow celtyk i rangers
tam sprawy klubowo religijne sa powaznie traktowane

ale chyba zupelnie niepotrzebnie wyjasniam bo przeciez paru z was posiadlo juz wiedze wszelaka.

samokrytyka tez czasem jest potrzebna po przemysleniach doszedlem do wniosku ze w polsce jako polak moglem byc gozej potraktowany.
poza tym moze gosciu mial doczynienia wczesniej z kims takim jak niektorzy na forum wiec zeczywiscie nie ma co sie dziwic i pakowac wszystkich do jednego wora.
przeciez jak sie komus nie podoba w norwegii jest jeszcze tyle innych krajow pomijajac ukochana ojczyzne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Ronn napisał:

My Polacy za granica nie jestesmy tolerancyjni co widac czesto na forum ale oczekujemy 100% tolerancji od tubylcow...


Przeciez wszyscy ci "Polacy-fanatycy" pogardzaja, wyzywaja i zieja nienawiscia do innych nacji. Gdyby ich uznac za grupe reprezentatywna, to okazalo by sie, ze Polacy, to najbardziej ksenofobiczny i nietolerancyjny narod. Na szczescie, to tylko grupa forumowych przyglupow
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
124 Posty

(Janin)
Stały Bywalec
gargammell napisał:
Janin napisał:
gargammell napisał:
Janin napisał:
jasta102 napisał:
wow Scotland
hmm
pierwszy raz w życiu słyszę, że istnieje kraina w której Polacy są szanowani
co prawda nigdy tam nie byłem
tylko jakieś kilkadziesiąt kilometrów obok, bo w
Kingston upon Hull, niedaleko Yorku
ale te parę mil i co za zmiana świadomości
bo tam Polakami to już w 2006 gardzono i nie wpuszczano do niektórych pubów


A czego sie spodziewac po tubylcach skoro nasze wszystkie kurwy do jednego worka wziete (karki,wasy,dresy z 4 paskami i inne szczerbate stwory) nie szanuja samych siebie i pracuja za kazde pieniadze 365dni w roku i jeszcze laske by opierdolili jakby trzeba bylo za kilka koronek.Dodaj zlodziei,oszustow i przemtynikow i masz prrzekroj spoleczenstwa gdzie 80% do dziadostwo a reszta uczciwie pracuje.
Bydlo robi swoje a reszta ponosi tego konsekwencje.

jestes czescia tego bydla


nie bydlaku,nie jestem. natomiast ty przyglupie jestes najwyrazniej bo prawda w oczy kole

a moze szczerbatym stworem ,masz slaba psyche sadzac po odpowiedzi


Forumowy psycholog ? W morde kopany!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
281 Postów

(grzes333)
Stały Bywalec
Nie nazwalbym tego proba dorownywania . Nazwalbym to proba zycia w tym kraju, choc wiem ze nie jest to latwe.

Przyjechalem tutaj zupelnie bez zadnych uprzedzen rasowych, otwarty na swiat i ludzi, z czasem pewnie sie zmienilem...bycie obcokrajowcem i proba integracji wcale nie jest taka prosta jakby sie wydawalo... i norwegowie zrobili sie bardzo ostrozni i zarozumiali.

Wiele slyszalem na temat polakow i wiele widzialem, ale nie mozemy brac odpowiedzialnosci za wszystkich...

Nie mam pojecia jak bedzie tutaj wygladac przyszlosc w tym kraju zyczylbym sobie i wszystkim oby jak najlepiej...

I niestety uwazam ze dyskusje tego typu na forum nie pomaga rodakom w integracji a wrecz przeciwnie moga tylko nastawiac negatywnie kolejne osoby ktore to czytaja..

My Polacy za granica nie jestesmy tolerancyjni co widac czesto na forum ale oczekujemy 100% tolerancji od tubylcow...


teraz to zrobiles z siebie forumowego przyglupa takiego jak wszystkie polonorki
ziejacy nienawiscia do wlasnego pochodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -4  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
W ktorej czesci tekstu jest ta "ziejaca nienawisc" ? Moze wskazesz gdzie ty ja dostrzegasz, bo nie sadze zeby ktos poza toba mogl sie tego dopatrzec
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok