Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Jak zacząć - Norwegia

Czytali temat:
(1052 niezalogowanych)
4 Posty
Krzysztof Antczak
(Lysy2884)
Wiking
Cześć mieszkam w Anglii od 16 lat chciałbym wyjechać do norwegi z rodzina ale niewiem od czego zacząć mam dobry angielski i bardzo duże doświadczenie przy rybach Filetowanie patroszenie cięcie mrożonek ponad 15 lat gdzie mam szukać mieszkania pracy gdzie można auto kupić itd z guru dziękuje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
25 Postów
Wojtek P
(bambosz)
Wiking
Witam.
Jezeli nie masz nikogo na miejscu ( tu w Norwegii) to moze byc ciezko. Koszt wynajecia mieszkania jest bardzo duzy i ogolnie wszystko duzo kosztuje. Nie ma pewnosci ze znajdziesz prace, poniewaz obecnie w wiekszosci przypadkow pracodawcy wymagaja znajomosci jezyka norweskiego. Oczywiscie angielski wystarczy, zeby sie komunikowac (prawie wszyscy mowia po angielsku), natomiast znajomosc jezyka norweskiego w stopniu chociazby podstawowym (A2) robi dobra wrazenie i daje duzo wieszke mozliwosci.
Na Twoim miejscu przed wyjazdem zapisalybm sie na kurs jezyka norweskiego (mysle ze znajdziesz jakis w anglii) i np po 3 - 6 miesiacach nauki ( w zaleznosci od Twoich mozliwosci, wytrawalosci i checi) opanowawszy conieco jezyk, przyjechalbym w poszukiwaniu pracy. Taka moja porada. Oczywiscie mozesz probowac bez znajomosci jezyka, ale szanse masz na pewno duzo mniejsze.
Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
L S
(norios)
Wiking
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Krzysztof Antczak
(Lysy2884)
Wiking
Ty konopiel jeżeli niemasz nic ciekawego do powiedzenia to sie nieudzielaj a nie pajacujesz a tej drugiej osobie bardzo dziękuje za odpowiec
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
Nie chce byc nie mily ale dlaczego chcesz sie przeniesc? tylko nie mow ze od zawsze interesowala Cie natura i kultura norweska.

Nie wiem czy tutaj jest lepiej niz a UK, bo nigdy nie bylem w UK ale wielu chyba tak uwaza,

zwlaszcza w branzy mrozonek to chyba wszedzie tak samo..... zarobisz wiecej i wydasz wiecej a bez kontaktow to ciezko to widze
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -6  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Krzysztof Antczak
(Lysy2884)
Wiking
Juz mam dosyć tego kraju brud ludzie strasznie niemili cos okropnego prace mam spoko ale niechce żeby moje dzieci wychowywaly w takim otoczeniu i pogoda dobija ludzi
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
L S
(norios)
Wiking
Witam.
Powinieneś szukać na wybrzeżu,tam jest praca przy rybach,ale i pogoda będzie podobna jak na wyspach.Osobiście radzę unikanie płd kraju,Oslo-okolice to ogromny tygiel.(jak na wyspach!!!)
Wczoraj podałem dwa namiary(linki)-sprawdziłeś?
Roześlij CV i czekaj,zadzwonią lub napiszą.Ja czekałem ok 1,5tyg,odebrałem dwa telefony i dziś zaczynam
Polecam szukać w regionie Møre og Romsdal
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
Lysy2884 napisał:
i pogoda dobija ludzi
W tym wypadku to wyjazd do Norwegii jest jak wejscie z deszczu pod rynne.
Klimat w Norwegii nie nalezy do najciekawszych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
862 Posty

(maciejko)
Maniak
16 lat w Uk siedzisz i chcesz jechac do kraju gdzie ten twoj dobry czyli komunikatywny angielski sie nie przyda. Nie myslałeś krzysiek zeby zając sie czyms co da Ci lepsze perspektywy ? Rodziny przeciez z tego nie utrzymasz w norwegii, na filetowaniu pracują najczesciej chinki,tajki za smieszne pieniadze. To sektor zdominowany przez oszustów i ludzi którzy bedą chcieli Cie wycisnąc a tu jeszcze zona i dziecko..masakra, lepiej zostan tam gdzie masz tą prace i chleb dla dzieci bo tu z tą praca może im jego zabraknąc
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
mezczyzna aby zaczac musi zdjac spodnie najpierw
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 5  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok