Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Kupno samochodu - gdzie się bardziej opłaca? - Norwegia

Czytali temat:
Maglud (151 niezalogowanych)
1 Post
Rafał Te
(n33thl)
Wiking
Witam wszystkich Mój pierwszy wpis, więc wypadałoby się przywitać - nazywam się Rafał, pochodzę z Gdańska, pracuję w Norwegii niedaleko Alesund.

Jak wyglądają sprawy z kupnem samochodu? Bardziej opłaca się kupić w UE (np. w DE, NL lub nawet PL), czy tutaj na miejscu? Doszły mnie słuchy, że sprowadzenie samochodu z UE wiąże się z wysokimi kosztami cła etc. Z drugiej strony ceny pojazdów tutaj w Norwegii są kosmiczne. Nie szukam jakiegoś egzotycznego samochodu, interesuje mnie Saab, których tutaj jeździ pełno. Szukałem trochę po internecie informacji na ten temat, ale jednak wolę bezpośrednie odpowiedzi

Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli!

P.S. do Norwegii jeżdżę cyklicznie, trochę w PL, trochę w NO, nie wiem jak będzie w przyszłości, więc osoby obeznane w tym temacie prosiłbym o opis wszystkich możliwości, kosztów i informacji z tym związanych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
558 Postów

(Ronn)
Wyjadacz
twoj wybor , musisz wiedziec ze same oplaty rocznie to minimum 10000, ale za to jest lans bedziesz spostrzegany jako ze masz stabilna sytuavje w Norge, ci co na polskich blachach to pewnie malarze albo kostke brukowa uloza tylko
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok