Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Pytanie o aupair - Norwegia

Czytali temat:
Dominika L (341 niezalogowanych)
3 Posty
Kasia P
(kasikappp)
Wiking
Hejka!
Mam pytanie czy to prawda ze au-pair dostaje pieniadze od rzadu norweskiego 180 nok na dzien jestli tak, te pieniadze sa dla au pair czy dla rodziny? z gory dzieki za odp
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
kasikappp napisał:
Hejka!
Mam pytanie czy to prawda ze au-pair dostaje pieniadze od rzadu norweskiego 180 nok na dzien jestli tak, te pieniadze sa dla au pair czy dla rodziny? z gory dzieki za odp


Au pair nie dostaje nic od rzadu norweskiego. Kto ci takie bzdury naopowiadal?

Au pair dostaje tzw. kieszonkowe (minimum 5200 NOK) na miesiac, darmojwy kurs norweskiego i placi podatek od kieszonkowego i od kosztow wyzywienia i zakwaterowania.
Koszt zakwaterowania i wyzywienia wynosi obecnie 114 NOk na dzien i od nich placi au par podate.
Podsumowujac - au pair dostaje na reke te 5200 minus podatek od 5200 + minus podatek od (114 x 30 dni)
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Kasia P
(kasikappp)
Wiking
nie przeliczylam tylko slyszalam od innych au pairek a nia jestem i sie po prostu pytam ...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Kasia P
(kasikappp)
Wiking
nie wiem dokladnie co i jak wiec wole tu zaczerpnac info.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3026 Postów
Eliza K
(Elise)
Maniak
kasikappp napisał:
nie przeliczylam tylko slyszalam od innych au pairek a nia jestem i sie po prostu pytam ...
Albo cos zle zrozumialas, albo sobie zarty robily twoim kosztem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok