Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

Urlop macierzyński w Polsce a becikowe w Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
Ula Karwan Lucy Aaaa (1713 niezalogowanych)
2 Posty
Monika S
(monika_ii)
Wiking
Witam,

Mam pytanie;

Urodziłam dziecko w Norwegii, tutaj korzystałam z opieki lekarskiej w trakcie ciąży.
Posiadam stały numer personalny, bezterminowe pozwolenie na pobyt, mój mąż pracuje w norweskiej firmie, posiada kontrakt, a starsze dziecko od sierpnia rozpoczyna tutaj przedszkole.
Przebywam w Norwegii na stałe już od ponad pół roku, jednak jestem wciąż zatrudniona w Polsce, gdzie do dnia porodu przebywałam na zwolnieniu lekarskim.

Czy przebywając w Polsce na urlopie macierzyńskim przysługuje mi norweskie becikowe?

Na stronie NAV mowa jest że oba świadczenia wykluczają się, jednak gdy są one wypłacane przez NAV.
W tym przypadku zasiłki wypłacane byłyby z dwóch różnych źródeł

Przeszukałam fora, wiem, że temat był poruszany wielokrotnie, jednak nie padła żadna konstruktywna odpowiedz.

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam!
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
monika_ii napisał:

Przebywam w Norwegii na stałe już od ponad pół roku, jednak jestem wciąż zatrudniona w Polsce, gdzie do dnia porodu przebywałam na zwolnieniu lekarskim.


powoli zaczynam wątpić, że to rząd, żydy, komuchy, ruskie i cykliści okradają Polskę
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
2 Posty
Monika S
(monika_ii)
Wiking
Biorąc pod uwagę że prawo do zasiłku macierzyńskiego należy sobie wypracować - masz absolutną rację.
Ale nie o to pytałam.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1 Post
Wiking
czy ktos byl juz w takiej sytuacji, ze nie wiedzial co ma wybrac- becikowe w Norwegii czy macierzynski w Polsce? co jesli matka wybierze becikowe w Norwegii? musi zrezygnować z macierzynskiego w Polsce, a co za tym idzie zlozyc wypowiedzenie w pracy? idzie jakos polaczyc ze saba te dwie kwestie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok