Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Rozlicz podatek za 2023

NOKUT nostryfikacja tytulu mistrza - Norwegia

Czytali temat:
KRZYSZTOF ZIENKIEWICZ Damian R RADOSŁAW 11 IzolacjaFAGBREV (1208 niezalogowanych)
16 Postów
Elzbieta Olkiewicz
(eolk123)
Wiking
Witam, Mam pytanie odnośnie nostryfikacji dyplomu tj. tytulu mistrza z polski. Mam tytul mistrza w zawodzie technolog robót wykończeniowych w budownictwie. Chciałabym go nostryfikować. Mam ukończone technikum budowlane. Slyszałam, że mogę nostryfikować jedynie wykształcenie z wyższych uczelni. Czy to prawda? Czy mogą mi nie przyznać nostryfikacji? Z góry dzię ki za odpowiedź. Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Kasia Tłumacz
(kasiatlumacz)
Wiking
Witam. Oferuję tłumaczenia polsko-norweskie i norwesko-polskie (także te przysięgłe). Zachęcam do kontaktu na tlumacz@multinor.no lub pod nr tel.: z Polski + 48 (58) 743 07 53 lub z Norwegii + 47 21 999 409 .
Zgłoś wpis
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
eolk123 napisał:
Witam, Mam pytanie odnośnie nostryfikacji dyplomu tj. tytulu mistrza z polski. Mam tytul mistrza w zawodzie technolog robót wykończeniowych w budownictwie. Chciałabym go nostryfikować. Mam ukończone technikum budowlane. Slyszałam, że mogę nostryfikować jedynie wykształcenie z wyższych uczelni. Czy to prawda? Czy mogą mi nie przyznać nostryfikacji? Z góry dzię ki za odpowiedź. Pozdrawiam

Glownie zajmuje sie edukacja na poziomie szkol wyzszych, ale zatwierdzaja tez uprawnienia zdobyte w szkolach zawodowych i technicznych.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Elzbieta Olkiewicz
(eolk123)
Wiking
Dzięki za odpowiedź. Czyli mogę spróbować wysłać wniosek o nostryfikację. A czy istnieje duże prawdopodobieństwa odmowy? Słyszałam też, że dopasują to wykształcenie do swojej linii edukacyjnej np. jeśli uznają, że jest to na poziomie fagbrev to dostanę fagbrev? Bo chyba o uznanym masterbrev nie mam co marzyc?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Najlepiej sie z nimi skontaktowac, wiem,ze zatwierdzaja umiejetnosci mistrzowskei, ale nie wiem jak. Nostryfikacja u nich nic nie kosztuje. Wiedz,ze beda sie kontaktowac ze szkola i izba rzemieslnicza w celu potwierdzenia kwalifikacji. Troche czasu to zajmuje.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
16 Postów
Elzbieta Olkiewicz
(eolk123)
Wiking
Wiem, wiem tyle to przeczytalam na stronce ale zastanawialo mnie tylko czy to tez moge nostryfikowac bo tam bylo tylko o wyzszym wyksztalceniu. A orientujesz sie moze jakie dokumenty potrzebuje, oprocz dyplomu i swiadectwa z ostatniej klasy z technikum?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3511 Postów

(Karol.Ky)
Maniak
Teraz tak sie zastanawiam czy lepiej nie jest wpierw wyrobic dyplom mistrzeowski zgodny z EU, tak sie to chyba nazywa. Bodajze izby rzemieslnicze moga to wystawiac, pozniej aplikwoac do NOKUT?

Co do nokut, o ile dobrze pamietam to: kopie swiadectw, w oryginale i tlumaczeniu, moze to byc na j.ang. zatwierdzone notarialnie, badz przez norweskie urzedy: NAV, biblioteka. ksero paszportu, jak masz inne certyfikaty tez warto dolaczyc.

PS
Z doswiadczenia wiemz,e jak cos jest na druku EU to szybciej tutaj idzie, ale nie jestem do konca pewnien jak bedzie w tym przypadku.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok