Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Stacja "Uno X" oszuści? - Norwegia

Czytali temat:
piotr piotrowski Krzysztof Pruchniewski (1983 niezalogowanych)
27 Postów
rengjøring oslo
(RengjoringOslo)
Wiking
Witam,

dzisiaj po piątkowej wycieczce, na zegarach ukazała mi się kontrolka niskiego stanu paliwa, więc zaczęłam się rozglądać za jakąś stacją. Wybór padł na Uno X, z powodu okazyjnej ceny (11,87 za litr ON) no i tankuję do pełna, a tu niespodzianka. Do nie całkiem pustego zbiornika o pojemności 60l zmieściło sie 63,5l! Dodam ze nigdy nie zmieściło mi się więcej niż 55 litrów. Samochód Audi A4 B5 Avant.

Czy miał ktoś podobny przypadek?

Pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
5815 Postów
pati muzia
(patim)
Maniak
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
biedronka11560 napisał:
Witam,

dzisiaj po piątkowej wycieczce, na zegarach ukazała mi się kontrolka niskiego stanu paliwa, więc zaczęłam się rozglądać za jakąś stacją. Wybór padł na Uno X, z powodu okazyjnej ceny (11,87 za litr ON) no i tankuję do pełna, a tu niespodzianka. Do nie całkiem pustego zbiornika o pojemności 60l zmieściło sie 63,5l! Dodam ze nigdy nie zmieściło mi się więcej niż 55 litrów. Samochód Audi A4 B5 Avant.

Czy miał ktoś podobny przypadek?

Pozdrawiam


bo oni bardziej skompresowane paliwo mają, więc tak mogło być, nic się nie martw tankuj tam dalej

Kolega tankował u nich parę razy do pełna i jakoś 0.5 litra na 100km mu więcej palił samochód więc przestał.....


masz rachunek? to idź z tym na policje albo zgłoś do nich oddają ci kasę....
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
27 Postów
rengjøring oslo
(RengjoringOslo)
Wiking
Mam rachunek, a tankowanie, owszem było pod korek, jednak rezerwa zaświeciła się dosłownie chwilę przed tankowaniem, więc zbiornik nie był pusty.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
340 Postów
Sigurd I
(tosenevrati)
Stały Bywalec
biedronka11560 napisał:
Mam rachunek, a tankowanie, owszem było pod korek, jednak rezerwa zaświeciła się dosłownie chwilę przed tankowaniem, więc zbiornik nie był pusty.

ale na rachunku brak numerow rejestracyjnych auta
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
a czy na tej stacji nie pracuja Polacy?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
bodys napisał:
nigdy nie przyszło mi na myśl,żeby sprawdzać poziom paliwa i jego zużycie na norweskich stacjach,ale doznałem małego szoku kiedyś,gdy zobaczyłem jakie kolejki potrafią się utworzyć w poniedziałek o 6 rano na uno x tylko dlatego,że paliwo jest 10 øre tańsze niż na pozostałych.Dodam,że te auta stojące w kolejce nie należały do najtańszych...I starałem się ten spędzony tam czas przeliczyć na zaoszczędzone pieniądze i ni chuja...Rachunek nie wychodził na plus...
Polaku
a wiesz dlaczego w bogatych krajach jak ktos gotuje sobie wode na herbate to leje tyle wody do czajnika ile mu potrzeba
a Polak nalewa czajnik do pelna i grzeje
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
1165 Postów
Prz Jar
(PJo)
Maniak
bodys napisał:
nigdy nie przyszło mi na myśl,żeby sprawdzać poziom paliwa i jego zużycie na norweskich stacjach,ale doznałem małego szoku kiedyś,gdy zobaczyłem jakie kolejki potrafią się utworzyć w poniedziałek o 6 rano na uno x tylko dlatego,że paliwo jest 10 øre tańsze niż na pozostałych.Dodam,że te auta stojące w kolejce nie należały do najtańszych...I starałem się ten spędzony tam czas przeliczyć na zaoszczędzone pieniądze i ni chuja...Rachunek nie wychodził na plus...

Bo to mało razy niektórzy myślą ze oszczędza?
Miałem raz sytulacje na projekcie iż właściciel budynku posiadał swoja firmę ktora zajmowała sie renowacja zakupionych przez niego budynków.
Ponieważ projekt był dość duży wynajol nasza firmę na godziny a on wraz ze swoim pracownikiem zajmował sie rozbiórka itd. I właśnie ten jego pracownik dostał zadanie ciecia starej blazerji kantowek itd. na 20-sto centymetrowe kawałki które rownież musiał oczyścić z pyłu sprezonym powietrzem. Gość produkował cztery worki drewna w godzinie z czego właściciel sie bardzo cieszył ponieważ miał darmowy opał
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
17146 Postów

(jasta102)
Maniak
PJo napisał:
bodys napisał:
nigdy nie przyszło mi na myśl,żeby sprawdzać poziom paliwa i jego zużycie na norweskich stacjach,ale doznałem małego szoku kiedyś,gdy zobaczyłem jakie kolejki potrafią się utworzyć w poniedziałek o 6 rano na uno x tylko dlatego,że paliwo jest 10 øre tańsze niż na pozostałych.Dodam,że te auta stojące w kolejce nie należały do najtańszych...I starałem się ten spędzony tam czas przeliczyć na zaoszczędzone pieniądze i ni chuja...Rachunek nie wychodził na plus...

Bo to mało razy niektórzy myślą ze oszczędza?
Miałem raz sytulacje na projekcie iż właściciel budynku posiadał swoja firmę ktora zajmowała sie renowacja zakupionych przez niego budynków.
Ponieważ projekt był dość duży wynajol nasza firmę na godziny a on wraz ze swoim pracownikiem zajmował sie rozbiórka itd. I właśnie ten jego pracownik dostał zadanie ciecia starej blazerji kantowek itd. na 20-sto centymetrowe kawałki które rownież musiał oczyścić z pyłu sprezonym powietrzem. Gość produkował cztery worki drewna w godzinie z czego właściciel sie bardzo cieszył ponieważ miał darmowy opał

cial cztery worki kantowek na godzine
a czym cial
a i pewnie leniwy norek
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3272 Posty
Jon Doe
(Joseph)
Maniak
jasta102 napisał:
bodys napisał:
nigdy nie przyszło mi na myśl,żeby sprawdzać poziom paliwa i jego zużycie na norweskich stacjach,ale doznałem małego szoku kiedyś,gdy zobaczyłem jakie kolejki potrafią się utworzyć w poniedziałek o 6 rano na uno x tylko dlatego,że paliwo jest 10 øre tańsze niż na pozostałych.Dodam,że te auta stojące w kolejce nie należały do najtańszych...I starałem się ten spędzony tam czas przeliczyć na zaoszczędzone pieniądze i ni chuja...Rachunek nie wychodził na plus...
Polaku
a wiesz dlaczego w bogatych krajach jak ktos gotuje sobie wode na herbate to leje tyle wody do czajnika ile mu potrzeba
a Polak nalewa czajnik do pelna i grzeje


kurna to chyba nie jestem Polakiem albo z bogatej części kraju jestem bo do czajnika leje tyle ile mi potrzeba...

Normalny człowiek w cywilizowanym kraju tankuje do pełna bo szkoda energii, czasu (i paliwa też ), bo w normalnym kraju paliwo to nie luksus i tankowanie za 20 czy 50PLN wcale nie zmniejszy liczby kilometrów które trzeba przejechać...

W NO z tymi co pracuje czy znam to wszyscy w poniedziałek (czasem w czwartek) tankują do pełna różnica 1 korony w porównaniu do innych dni tygodnia swoje robi..

Ja tankując dwa samochody spalam średnio 1.5 baku tygodniowo (75 litrów) korna na litrze razy 50 tyg daje prawie 4 tyś na rok, do tego bonus za trumfa i na ubezpieczenie jednego samochodu jest.......
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok