Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Monter wentylacji w Norwegii - zarobki, życie itp - Norwegia

Czytali temat:
miroslaw jarosz wiktor lip Sławomir Szczepański Piotr Wymyk Marcin Bogusz Psiotrek Lewy MaciekZ997 Stolt Bemanning AS AS Krzysztof Kordel (5323 niezalogowanych)
1 Post
Karol z Katowic
(leno89)
Wiking
Cześć, jestem tu nowy i chciałem zapytać o pare rzeczy związane z wyjazdem do Norwegii. Czytałem różne opinie i wypowiedzi na róznych stronach ale chce sam zapytać żeby te wypowiedzi były akutalne i bezpośrednio tyczyły sie mojej osoby. Mam propozycje pracy za pośrednictwem firmy Adecco wyjechać do Norwegi jako monter wentylacji. Chciałem zapytać o koszty życie takie orientacyjne bo wiadomo pewnie od regionu itp. Ale jakie mniej wiecej są koszty wynajmu, jedzenia i rzeczy potrzebnych do życia. Stawke wstepnie zaproponowali ok. 160 NOK. Jestem kawalerem i z tego co wyczytałem bym miał najwiekszą stawke podatkową. czyli z tego co wiem 36% jeśli nie to lepiej i tak założyc to zeby być ostrożnym i z moich wyliczeń zarabiał bym netto 16000 NOK. I czy to jest wystarczająco zeby przezyc i coś odłożyć. Ile realnie można odłozyć itp. Proszę o wasze zdanie. Ale takie konkretne. z góry dzięki.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
370 Postów
Bunia D.
(buniusia79)
Stały Bywalec
Dasz radę o ile będziesz miał ciągle pracę bo wiadomo jak to w Adecco.. Od czegoś trzeba zacząć.
1. tanio wynajmij pokój.
Reszta się ułoży. Powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
272 Posty
Tony Clifton
(tony)
Stały Bywalec
To zalezy od twoich wydatkow i potrzeb, jesli masz jakies hobby w ktore chcialbys zainwestowac np,to wydaje mi sie ze bedzie problem.

Taka stawka to minimum z minimum, zeby oplacic wszystkie rachunki i miec na chleb.

Przy dobrych wiatrach pojdziesz w dobra strone, lecz wiedz ze bedziesz kolejna osoba stapajaca na krawedzi, a tu bardzo blisko patologii itp...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok